nasiona marihuany

Spirytus bez akcyzy - sprawdzanie jakości. Metanol vs etylowy, sprawdzanie.

Wyszukiwarka Forumowa:

Rivi1

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 2, 2015
Postów
518
Buchów
5
Cześć. Ten post, może ocalić komuś życie.

Jeżeli kupujemy spirytus czy wódkę bez akcyzy, musimy sprawdzić czy nie ma tam przypadkiem metanolu.
Dlaczego metanolu, to chyba nie trzeba tłumaczyć (dawka śmiertelna metanolu ok 20g, 8-12g powoduje ślepotę).

Jak to sprawdzić, a no za***iście łatwo. Różnica temperatur wrzenia :)

Alkohol etylowy : 78,3C (spożywczy, mniam mniam :jocolor: )
Alkohol metylowy : 64,7C (trujący)

Potrzebujemy lewy alkohol, np spirytus z czech 20zl za 1l, 95%

1~2.jpg


Garnek, alkohol który sprawdzamy (w tym przypadku rozrobiony do 43%), termometr do wysokich temperatur, naczynie szklane, garnek, alkoholomierz (to tylko jak chcemy sprawdzić ile% alkoholu).

2~1.jpg


Wlałem 500ml do zlewki, w środku termometr i alkoholomierz. Alkoholomierz idzie do góry i górna warstwa roztworu pokazuje nam ok 40% więc kozak. Temp roztworu alko z wodą ma mieć ok 25C wtedy odczyt jest prawidłowy (aaa i nie może być w tym dodatków np cukru, nie chodzi o barwniki)

3~1.jpg


4~1.jpg


Do garnka zlewka, do zlewki roztwór alkoholu, do środka termometr. W garnku woda.

5.jpg


Temp wrzenia alkoholu metylowego to 64,7C, a etylowego o który nam chodzi to 78,3% więc znaczna różnica.

6.jpg


Podgrzewamy i obserwujemy, zaznaczamy na termometrze temp wrzenia alkoholu etylowego i metanolu.

7.jpg


Przekraczamy barierę 65C jest cacy więc podgrzewamy dalej.

8.jpg


Przekraczam 80C i zaczyna się wrzenie.

10.jpg


Źle widać, ale z dołu termometru zaczynają wydobywać się bombelki.

9.jpg


Tym tanim sposobem możemy sprawdzić czy nasz alkohol to alkohol etylowy.
Ten prosty test może ocalić nam życie. Więc mordeczki, sprawdzajcie sobie i się ku**a nie otrujcie! Wszystko z głową !
 
L

Lord of Bhang

Guest
bardzo przydatna wiadomosc moze wielu ludzią zycie uratowac jak ktos trafi na forum
 

Rivi1

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 2, 2015
Postów
518
Buchów
5
To prosty test i 100% skuteczny. Sam tak robię, 10l spyrolu lewego wlałem do baniaka szklanego, przemieszałem, pobrałem próbkę ok 300-400ml i sprawdziłem. Wrzenie dopiero po 80C więc alkohol metylowy nie ma opcji nie ma go tam. Taki można doić śmiało. Jak zaczyna wrzeć w 83C już gwałtowniej to kozak na prawde nie ma co sie martwic. Ale jak Wam zaczynają bąbelki robic sie pod termometrem i wrzec lekko w temp 64,7 do 75% to do wy***ania a nie odstawic na półke zeby kto inny to wypil. od 78-83C śmiało da rade :)


Ale kto tak robi, jak kupuje rum czy spyrol ? Napisalem ten topic, bo musialem pokombinować jak rozróżnić etylowy od metylowego.
Ostatnio sporo zatruć było metanolem, w sklepach sprzedawali jakiś lewy alkohol, normalnie z podrabianą akcyzą a tam metanolu sporo. Ludzie umierali .. tyle ofiar, no co za ku**a takie coś jest w stanie zrobić, ***ani mordercy.
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
może przyda się, troszke to bardziej skomplikowane, mieszaniny zachowują się inaczej niż czyste składniki. Tabela omawia układ alkohol etylowy- woda, dla układu alkohol etylowy- alkohol metylowy- woda będzie inaczej
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół