nasiona marihuany

filtr odwróconej osmozy - tak czy nie?

Wyszukiwarka Forumowa:

Voivod

Member
Rejestracja
Paź 24, 2016
Postów
7
Buchów
0
hej, mam dostęp do filtru odwróconej osmozy. Tylko nie wiem czy warto? niby pH takie jakie się chce, ale na forum ludzie pisali ze wypłukuje wszystkie minerały i to nie jest takie do końca dobre. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
 

Bonansa

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2014
Postów
53
Buchów
1
W hydro tylko filtr. Masz ppm 0.0 i jedziesz z minerałami jak ci pasuje. W glebie pewnie też. Nie przejmujesz się chlorem itd. Polecam gorąco.
 

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
Jeśli planujesz jakiekolwiek hydro - bez filtra RO ani rusz. Ja np zalewam zbiornik raz na 6 dni i mogę jechać na wakacje. Ph i inne parametry pożywki są stabilne co przy wodzie z kranu byłoby niemożliwe :)
 

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
Jeśli planujesz jakiekolwiek hydro - bez filtra RO ani rusz. Ja np zalewam zbiornik raz na 6 dni i mogę jechać na wakacje. Ph i inne parametry pożywki są stabilne co przy wodzie z kranu byłoby niemożliwe :)


Krótkie te wakacje... Da się jakoś w hydro wydłużyć okres wymiany wody w rez.?
 

Bonansa

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2014
Postów
53
Buchów
1
Zawsze można do pożywki dodać sorbinian potasu, żeby coś tam fermentować nie zaczęło. Sprawa raczej rozchodzi się o zużycie związków mineralnych przez roślinę. Nie wrzucisz im przecież ec 5.0 i jazda. Przy odpowiednio dużym zbiorniku jestem w stanie sobie wyobrazić 30 dni bez zmiany. Przy 8 roślinach i 60l po 8 dniach mam prawie pusty zbiornik, wodę jednak też zużywają ;) Trzeba samemu testować i zrozumieć zapotrzebowanie roślin. Na wczesnym wegu to przez 3 tygodnie nie wymieniam pożywki.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół