nasiona marihuany

Tańsze vapo na początek

Wyszukiwarka Forumowa:

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
ja uzywam vapka, ale tylko do oleju, linx hypnos fajny jak latam na rozne wakacje

A to ciekawa opcja o której nie pomyślałem.
Stoję teraz, znooowu, przed problemem wylotu samolotem i wzięcia czegoś na tydzień.

A jak to wieziesz? W buteleczce (jak np. lakier do paznokci?) bo to w sumie tak samo nielegal jak # czy wee.
 

VapeFully

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2017
Postów
66
Buchów
1
A to ciekawa opcja o której nie pomyślałem.
Stoję teraz, znooowu, przed problemem wylotu samolotem i wzięcia czegoś na tydzień.

A jak to wieziesz? W buteleczce (jak np. lakier do paznokci?) bo to w sumie tak samo nielegal jak # czy wee.

Większość osób wozi koncentraty w małym silikonowym pojemniczku - normalnie w walizce, w kosmetyczce. W UE bez problemu, uważałbym jeśli lecisz np. przez Dubaj albo Singapur, tam lepiej nic nie mieć. Inna sprawa, że w każdym miejscu na świecie znajdziesz temat na miejscu i to jest najbezpieczniejszy sposób moim zdaniem. Trzeba się zakumplować z tubylcami ;-)

---------- Post Zaktualizowany 11:02 ---------- Data pierwszego postu 10:55 ----------

Eeee... gdzie znalazłeś te rewelacyjne opinie? Na stronie producenta?
Titan II ma kilka dobrych opinii i masę negatywnych. I nikt nie ustali czy te słabe opinie bazują na jakiś podróbkach czy po prostu w fabryce poszła słabsza partia czy trafiło na mniej wybredne podniebienie.

Miałem Titan 2 HEBE i używałem około 1-2 miesiące. Ostatecznie odsprzedałem.

Wykonanie słabe, zaczepy popękały prawie przy 1szej czy drugiej próbie otworzenia (w celu przeczyszczenia wnętrza spirytem - pozbycia się tzw. "robot fart" ;) ).
Po dwukrotnym czyszczeniu i pierwszym wstępnym rozgrzaniu na pusto - przez ustnik wydobywał się dym i było czuć swąd plastiku. Ehhh... dwa, trzy razy powypalałem ale smak plastiku było czuć ciągle w pysku.
Same zwaporyzowane opary dość gorące. Ale była to moja pierwsza przygoda z vapo.
Z plusów - szybko można spalić to co w komorze, tani, działał, można waporyzować na ulicy - jest "w miarę" do pomylenia z e-papierosem (choć tutaj Flowermate jest chyba jeszcze lepszy pod tym kątem).
Minusem dyskwalifikującym były opary plastiku i przez to ogólne zaprzeczenie idei "zdrowego jarania" z użyciem vapo.

Obecnie mam Firefly2 od 3 tygodni. Wrażenia? Hmm... jednak vapo to nie to samo co zawijas w bletce. Tak jak ktoś pisał - trzeba sobie "pykać" coś oglądając w TV, tak przy okazji, wtedy jest najprzyjemniej.
Pojemność FF2 0,15g, a trzeba się trochę nawciągać aby to zużyć. Trochę mała pojemność, trochę dużo czasu zajmuje zwapowanie komory. Choć sumując czas kręcenia i palenia lolka vs. czas zwaporyzowania komory - wychodzi podobnie. Ogólnie robię tak, że wpierw palę lolka, potem dopalam (dowaporyzowuję) FF2 :D.
Niestety nie jest to zupełnie urządzenie dyskretne - duże z wizjerem ujawniającym co "w trawie piszczy", konieczność mieszania w komorze wykałaczką (na dworze chyba niewykonalne bez utraty suszu).


Niestety vapo odbiera tą "magię" palenia, kręcenia, przygotowywania. Momentu kiedy zaczyna się krecić, gdy rozmowy powoli cichną przy stole, każdemu zaczyna lecieć ślina ;) itp.itd.

Reasumując, ja skoczyłem z najtańszego TITAN na najdroższe FF2 i sądzę, że gdzieś po środku, autorze topica, znajdziesz coś interesującego. Jeśli nie wybrałbym FF2 to wziąłbym PAX3, jeśli nie PAX3 to Flowermate (narzekają tam na gorący wapor, ale są na to sposoby).

Sorry za długiego posta.

Firefly 2 jest mocno specyficzny - ludzie albo go uwielbiają albo są średnio zadowoleni. To fajny sprzęt do delektowania się smakiem, ale do pykania przed TV dużo lepiej sprawdzi się jakiś model sesyjny - taki, który włączasz i grzeje cały czas, nie tylko w trakcie bucha. Idealny jest pod tym względem PAX 3 - włączasz, pykasz i nie przejmujesz się niczym, bardzo to przypomina palenie lola.

Jest dużo opcji jeśli chodzi o vapo i przede wszystkim trzeba patrzeć na styl inhalacji - jedni bardziej wolą modele sesyjne (dobre dla fanów lola), inni tzw. modele on-demand, czyli gotowe do pracy w parę sekund.

Vapo ma swoją własną magię i jest nią odkrywanie wcześniej nieznanych aromatów, smaków i działania różnych odmian tematu - w przypadku vapo różnice pomiędzy odmianami można poczuć o wiele lepiej niż paląc. Kolejny etap magii to odkrywanie różnic pomiędzy działaniem różnych modelami vapo, co może się skończyć pokaźną kolekcją sprzętów ;-)
 

Grigorij

Member
Rejestracja
Lip 14, 2017
Postów
10
Buchów
0
I przynajmniej jest miło i edukacyjnie, gdy poznajemy dogłębnie lokalsów :p

Testowałem kilka wapów, ale najgorsze jakich używałem to m.in. Titan. Nawet po 30 burn-outach smród plastiku nie ustał, zakładam więc, że Ty po prostu smród plastiku zataiłeś zapachem innych, intensywnych ziół, co dla mnie nie było rozwiązaniem, bo jakby nie patrzeć****- dalej wdychasz plastik, tylko po prostu o tym nie wiesz. Więc jak już****się****truć, to ja wolę****zapalić ;)

Kolejny - focusvape. Para strasznie gorąca, ustnik parzył :(

GPro - wrażenia podobne do titana

Z tańszych (ok. 280 zł) - X-MAX akceptowalny, daje radę ze szklanym ustnikiem, nie wali plastikiem, ma izolowaną****ścieżkę****(czyli powietrze nie leci przez elektronikę). Inna alternatywa: Torch, też daje radę.
 
Ostatnia edycja:

VapeFully

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2017
Postów
66
Buchów
1
Cholera, naczytalem sie o tym vapo az mam chec w nie zainwestowac i sie przekonac. :D Niestety mialem tylko raz okazje probowac i jedyne co poczulem to smak. Mysle o tym Titan 2 HEBE bo widze, ze zgarnia rewelacyjne opinie, a kosztuje tyle co nic. Lubie klasyczna opcje zapalenia wieczorem jointa ale czesto nie mam takiej mozliwosci i wtedy pojawia sie on... <coolpalacz>

Titan 2 to marny sprzęt szczerze mówiąc, zbudowany z najtańszych dostępnych materiałów. Miałem kilka jednostek, więc nie jest to kwestia felernego egzemplarza - wszystkie śmierdziały plastikiem. Choć dla osób niemających porównania z innymi modelami może wydawać się OK, to radziłbym wybrać coś innego. Można w tej cenie dostać dużo lepsze wapki, jak choćby VapCap M - jest o niebo bardziej wydajny i działa mocniej.
 

isjustdude

Well-known member
Rejestracja
Sty 1, 2017
Postów
228
Buchów
5
@vapefully- co do odkrywania nowych obszarów.. Zawsze zastanawiałem się kto i na jakiej podstawie ocenia różne odmiany pod kątem smaku. Paląc nigdy nie zwróciłem uwagi na smak- w dymie tego nie czuć. Dopiero kiedy kupiłem vapo, zdałem sobie sprawę, że faktycznie jest tam coś wiecej niż tylko dym..
 

VapeFully

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2017
Postów
66
Buchów
1
@vapefully- co do odkrywania nowych obszarów.. Zawsze zastanawiałem się kto i na jakiej podstawie ocenia różne odmiany pod kątem smaku. Paląc nigdy nie zwróciłem uwagi na smak- w dymie tego nie czuć. Dopiero kiedy kupiłem vapo, zdałem sobie sprawę, że faktycznie jest tam coś wiecej niż tylko dym..

To prawda, możliwość wyczucia różnych terpenów jest bez porównania większa niż w przypadku palenia. Tak samo dużo bardziej czuć różnicę pomiędzy sativą a indicą. Dużo dobrego robi też możliwość manipulowania temperaturą, a zatem i kannabinoidami, które zostaną odparowane. Zauważyłem, że para powstała na niskich temperaturach (np. 180 C) daje dużo bardziej sativowy haj, z kolei ta powstała na wysokich (+200 C) daje haj dużo bardziej w stylu indici. Jest więc spore pole do tego żeby doznania dopasować do własnych preferencji, co jest genialne.
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
Odkopuję temat... Do 500 zeta jakiś fajny przenośny możecie polecić?
 

mokro111

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2017
Postów
216
Buchów
0
Odkopuję temat... Do 500 zeta jakiś fajny przenośny możecie polecić?

VapCap (butanowy), lub Fenix Mini (elektroniczny), nawet mniej niż 500 złotych a obydwa są warte swoich cen, zapoznaj się z nimi.
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
Widziałem x-max started rry 3.0 też w dobrej cenie jest. Ładnie się prezentuje. Miał ktoś styczność z tym sprzętem?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Nie, ale na początek przygody z wapowaniem mogę szczerze polecić fenixa, idzie wyrwać za dwie stówki z hakiem na alledrogo, jakoś pary zadowalająca jak na te pieniądze. Używam go w pracy ze względu na rozmiary. :p
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
Też właśnie chodzi o rozmiar. Dorastające dzieci mogą być problematyczne <shiza>
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
fenixa mam zamiar sobie kupić, lecz czekam na jakias promocje bo w UK, zycza sobie niecale 70 funa.
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
Ja czekam na mój pierwszy. Zdecydowałem się na x-max starry 3.0 z przesyłką 314 zeta. Jutro powinien przyjechać. Jak przetestuję to napiszę co i jak.

---------- Post Zaktualizowany 11:52 ---------- Data pierwszego postu 11:50 ----------

fenixa mam zamiar sobie kupić, lecz czekam na jakias promocje bo w UK, zycza sobie niecale 70 funa.

To chyba nie tak dużo jak na zarobki w UK. W PL co prawda koło 3 stów wychaczysz.
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Poczekam uwierz mi beda promocje pod koniec listopada :dance:
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Poczekam uwierz mi beda promocje pod koniec listopada :dance:

normal_IMG_20191024_134028.jpg


Nie wiem ile to w funtach, ale chyba tanio. ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół