nasiona marihuany

Spectrolight 400W/1m2

Wyszukiwarka Forumowa:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
Witajcie LEDowcy! :D
Chcialbym wrzucic owa lampe do metrowego boxa. Stąd nasuwa mi się pytanie - czy to nie jest aby za dużo na tak małą powierzchnie? Według kalkulatora lumenów optymalna ilość na tą powierzchnie to 50k lm.
Lampa według producenta 56k lm. Zastanawiam się czy nadwyżka o te 12% w stosunku do optimum może zaszkodzić roślinom czy tylko im pomóc... :albino:
Z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości. ;)
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
400tka da rade o ile zachowasz odpowiednia wysokosc zawieszenia oswietlacza. Ledami tymi latwo przesadzic tym bardziej nowicjuszom, tazke stosuj sie do tego ile podaje producent i jak dobrze pamiętam nie zawieszaj go nizej niz 50-60cm a na poczatku nawet 1m i powinno byc wszystko ok.
Dlatego wazne jest jaka wysokość boksa masz.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
Tak sobie rozmyślałem i doszedłem do w nisku, że liniowe rozmieszczenie cobów trochę mija się z celem i jest marnowaniem powierzchni boxa. Zamiast kupna gotowca rozważam budowę własnego panelu, jednakże nie wiem na jakie coby się zdecydować (5xCREE/5xCITIZEN) i czy dam radę to złożyć do kupy. Da mi to możliwość rozmieszczenia diod w bardziej sensowny sposób. Mógłby ktoś rzucić setupem do zrobienia porządnego panelu ogarniającego taką powierzchnię? (koszta są drugorzędną sprawą - i tak wyjdzie taniej od spectrolighta)
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Tak sobie rozmyślałem i doszedłem do w nisku, że liniowe rozmieszczenie cobów trochę mija się z celem i jest marnowaniem powierzchni boxa. Zamiast kupna gotowca rozważam budowę własnego panelu, jednakże nie wiem na jakie coby się zdecydować (5xCREE/5xCITIZEN) i czy dam radę to złożyć do kupy. Da mi to możliwość rozmieszczenia diod w bardziej sensowny sposób. Mógłby ktoś rzucić setupem do zrobienia porządnego panelu ogarniającego taką powierzchnię? (koszta są drugorzędną sprawą - i tak wyjdzie taniej od spectrolighta)

Szukaj rozwiązań na forum jest tego bardzo dużo, poradniki itp.
 

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0
Witajcie LEDowcy! :D
Chcialbym wrzucic owa lampe do metrowego boxa. Stąd nasuwa mi się pytanie - czy to nie jest aby za dużo na tak małą powierzchnie? Według kalkulatora lumenów optymalna ilość na tą powierzchnie to 50k lm.
Lampa według producenta 56k lm. Zastanawiam się czy nadwyżka o te 12% w stosunku do optimum może zaszkodzić roślinom czy tylko im pomóc... :albino:
Z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości. ;)

Spectrolight 400 wat soczewki 120 są idealne pod metraż 1.2 m2 Odłegłość od lamp zachowuje minimum 50 cm od szczytów, schodziłęm niżej to wybiela/ wypala chrolofil na liściach.

Jak bedziesz kiełkował to trochę wyżej musisz podnieść około 80 cm od młodych siewk i stopniwo obniząj, bo inaczej wybieli chlorofil i popali. COBy 4 generacji na soczekawch to jest moc :)

Wersja 400 wat to jest z podczerwienią, włącza się na indukcje kwitnienia ponoć szybciej indukuje, ale czy to prawda?

Przygotuj się na niedobory fosforu już na wegetacji.

Ogólnie nawożenie jest inne niż hps zapotrzebowanie na skłądniki odżywcze jest nieco większe. Około 50 % wieksze niż zalecane przez producenta bo fotosynteza zachodzi przy tych ledach intesywniej znacznie.


Jak chcesz sam budować to najlepsze są CITIZEN CLU048 w zasadzie wszytko jest na forum opisane, jak to podłączyć. Wyjdzie Ci na pewno taniej niż gotowy. Na alibaba.com masz wszytkie części do skompletowania.

Stary temat poruszyłęm :)

Tak z ciekawośći na co się zdecydowałęś? Ruszyłęś z uprawą? Zbudowałeś panel?
 
Ostatnia edycja:

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
[MENTION=86984]rochas[/MENTION] nie zgodziłbym się jedynie tylko z 1 rzeczą w twej wypowiedzi :D w moim przypadku podczas uprawy pod COB rośliny wysysają jak szalone nie fosfor a własnie potas. Uważam, że tutaj na forum pojawiła się troszkę mylna teoria, że jak uprawiasz pod Cob i widzisz czerwone szypułki to musi by fosfor. Ale nie tylko o braku fosforu może to świadczyć, ale też N, K i MG. Po przeprowadzeniu obecnej uprawy (link w sygnaturze) jestem tego wręcz pewien. Stosowałem własnie nawozy Metrop, ale z pominięciem Mr1 gdzie jest przewaga fosoforu. Na veg starczyło to co było w ziemi. Mr2 zaś, gdzie jest przewaga K zacząłem stosować szybciej, niż producent zaleca bo od razu po tym jak rośliny zaindukowały.
Z tymi dawkami innymi niż pod HPS to święta prawda. W drugiej połowie FLO, rośliny dostawały nawóz co podlanie. Na zmianę 100% procent wszystkiego według tabeli z 150% samego MR2 i pod koniec wołały o jeszcze więcej ;)
 

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0
[MENTION=86984]rochas[/MENTION] nie zgodziłbym się jedynie tylko z 1 rzeczą w twej wypowiedzi :D w moim przypadku podczas uprawy pod COB rośliny wysysają jak szalone nie fosfor a własnie potas. Uważam, że tutaj na forum pojawiła się troszkę mylna teoria, że jak uprawiasz pod Cob i widzisz czerwone szypułki to musi by fosfor. Ale nie tylko o braku fosforu może to świadczyć, ale też N, K i MG. Po przeprowadzeniu obecnej uprawy (link w sygnaturze) jestem tego wręcz pewien.


W sumie przyjrzałęm się jeszcze raz tzw. przewodnikowi po niedoborach: N oraz P to fioletowe łodygi i miałęm zazwyczaj na wegetacji z tym problem, aplikowałęm wtedy monosuplementy tych pierwistków.

Słuszna uwaga z tym potasem.
Potas - K na Cobach to faktycznie spory problem, ale dopiero na na flo się u mnie pojawiał. Martwe krawedzie liści, zółkły od brzegów, potem rdzawe palmy, koncowki sie zwijały i tak pomimo suplemntacji silnej i tak były niedobory. Dopiero w momencie kiedy lampe ustawiłem wyżej około 70 cm zaprzestały się pogłebiać dalej. Podobne oznaki niedoboru dawał MG rdzawobrazowe plamy, ale pomiedzy nerwami. Te pierwiastki sa powiązane ze sobą. Korzystałem z jednoskładnikowych suplementów canna np. P 20 % mineralny i problem się rozwiązał. Interpretacja niedoborów u mnie kuleje trochę. Przy hps nigdy nie miałem takich problemów.

http://www.canna-pl.com/info-courier_magnesium

Chce wrócić do pełenj organiki! Dlatego przymierzam się do zakupu metropa. Widziałęm Twoją fotorelacje godna uwagi. Włśnie trawie informacje, które tam zawarłeś. Dałbym bucha, ale chyba są od 100 postów czy coś :)

Ps. Doedukowałęm się dzięki Tobie :)
 
Ostatnia edycja:

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
a metrop jest organiczny ?
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
Jest biomineralny ;)
 

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0
Jest biomineralny ;)


Czyli zaliczny do grupy nawozów organiczno-mineralnych łączy zalety mineralnych i organicznych.

"Nawozy organiczno-mineralne
Te nawozy składają się z naturalnych składników, wzbogaconych i uzupełnionych pierwiastkami o szybkim działaniu.
Ten typ nawozu zawiera co najmniej 25% substancji organicznej z czego 40% to azot pochodzenia organicznego. Substancje organiczne, w tego rodzaju nawozach służą jako dodatkowe wzbogacenie próchnicy w glebie."
 
K

K2

Guest
Mówi o Metropie producent ''biomineralny'' tak jak zaznaczył [MENTION=85296]kanabisek[/MENTION]. Metrop cały się degraduje także jest to organiczny nawóz.
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
Czyli zaliczny do grupy nawozów organiczno-mineralnych łączy zalety mineralnych i organicznych.

"Nawozy organiczno-mineralne
Te nawozy składają się z naturalnych składników, wzbogaconych i uzupełnionych pierwiastkami o szybkim działaniu.
Ten typ nawozu zawiera co najmniej 25% substancji organicznej z czego 40% to azot pochodzenia organicznego. Substancje organiczne, w tego rodzaju nawozach służą jako dodatkowe wzbogacenie próchnicy w glebie."

no to organiczne nawozy to to nie sa , sa to minerane wzbogacone o organiczne materie ,a gdyby byly organiczne to byly by organiczne co nie? skoro cos nie jest 100 % to nie moze tym byc he czyli to jest hybryda a nie organiczny nawoz

jesli bylby to organiczny nawoz to co ha a to ze zostalo by to napisane jako nr 1 , a nie ze zawiera wiec nie to nie jest nawoz organiczny


stara szkola w organice pisala po forach ze samo to ze cos pochodzi w nawozie z pochodzenia chalatynowego juz w ich oczach dyskfalifikuje ten nawoz jako organiczny


z tym ze ja sie nie znam he mialem napisac
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół