nasiona marihuany

Lampa led cree CXB3590 ocena załozenia i projekt .

Wyszukiwarka Forumowa:

Ziaba

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2009
Postów
209
Buchów
261
Powiem Ci tak - nie ma jednej skutecznej metody na rozmieszczenie ledów. Sam musisz wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie do swoich warunków i potrzeb. Jak to zrobić? Eksperymentuj ;)

Co do zasilaczy, to nie da się otworzyć linków przez forum. Natomiast postaram się wytłumaczyć jak dobierać zasilacze.

Przede wszystkim musisz dobrać odpowiedni typ zasilacza - powinien to być zasilacz stałoprądowy. Następnie musisz wiedzieć na jakim prądzie pracuje dioda którą sobie dobrałeś, przykładowo dioda przy prądzie 1400mA może osiągać 100% swojej efektywności i napięcie na poziomie 76V. Jeżeli wiesz, że dioda na prądzie 1400mA, osiąga 76V to możesz wyliczyć ( 1,4A x 76V = 106,4W ) jakiej mocy zasilacz potrzebujesz. W tym przypadku zasilacz musi mieć minimum 106,4W mocy + 7-10W straty :)

Poszukaj więcej informacji na forum, takie wątki są bardzo często poruszane.
 

Bazyleusz

Member
Rejestracja
Sie 13, 2017
Postów
22
Buchów
0
Wszystko mniej więcej ogarnięte sporo czasu minęło od założenia mniej więcej przegladając wątki DarkExpress i dnx będą to citzeny w tym tygodniu wjezdzaja f12 plus radiatory tylko pozostaje sprawa samych diod poniewaz wacham się skąd zamówić no i co do kwesti poprowadzenia kabli z zasilaczaa byłbym prosił o jakieś zdjęcie poglądowe wy to macie połączone na clipsy w instalacji równoległej ...
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
F12 arctic wiatraki pieknie sie spisuja i sa ciche. Pamietaj zeby tylko szerokosc zeberek radiatora mial te 12 cm jak ma f12 i bedzie pieknie chlodzone. Diody jak chcesz najtaniej to tylko alibaba .Dobry wybor na citizeny clu058. Poprowadzenie kabli to juz twoja tworczosc ;) mozesz nawiercic otwory w radriaroach i pomierzy zeberkami ukryc albo zwyczjnie puscic. Ja przewody lutuje plus opaski termokurzliwe i jest bezpieczne.
Zasilacz montuj na srodku radiatora i nie spawia klopotu.
 
L

Lansky

Guest
Zasilacz montuj na srodku radiatora i nie spawia klopotu.

A nie lepiej postarać się dać zasilacz gdzieś poza panel? Z tego co wiem przyciąglej pracy te zasilacze się grzeją....

Robilem panele na radiatorach właśnie z zasilaczem na górze, teraz zrobiłbym to troszkę inaczej.
 

Bazyleusz

Member
Rejestracja
Sie 13, 2017
Postów
22
Buchów
0
Zasilacze prawdopodobnie pójdą szeregowo na rozdzielenie tylko potrzebuje odpowiedniej grubości kabli i musze sprawdzić jak duża będzie utrata mocy do tego jakie przewody stosować do połączenia Led?
 

Bazyleusz

Member
Rejestracja
Sie 13, 2017
Postów
22
Buchów
0
Drugie pytanie jeśli zamontuje inicjator na ramie będzie on nadmiernie się grzał czy jednak wypadało by to zrobić na radiatorze chce zamieścić na całym obwodzie 34 diody
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
inicjator nie bedzie sie grzal powniewaz on tylko pracuje raptem 15 min wiec zadne radiatory nie musza byc stosowane. Diody cree tez nie wytwarzaja tyle cieple i nawt jesli bys chcial z tego tez dopalke na flo to spkojnie pasywnie na radiator i bedzie smiegalo.
 

Bazyleusz

Member
Rejestracja
Sie 13, 2017
Postów
22
Buchów
0
A więc tak będzie lepiej jak opiszę wszystko i poddam to waszej opini na tą chwile mam rame z 3 radiatorami na każdej bedzie zamontowany 2 x clu 58 plus po jednym f12 ( 4 dostawka po prawej bedzie zrobiona w pózniejszym terminie. Do tego ta osłona bedzie podniesiona 13 cm w góre i zamontowana z panelem na którym bedą chłodzone zasilacze plus po boku wszystkie włączniki góra wętylator i okno do regulacji .
Na dłuższych odległościach ramy chciałbym zamontować inicjator długość wynosi 185 cm wiec zakładając dioda co 10 cm (czy to odpowiednia szerokość diody czy może zbyt dużo ) wychodzi 36 diod chce zamontować te www. led-tech.de/de/High-Power-LEDs-Osram/Osram-Oslon-SSL/OSRAM-Oslon-SSL-120-Far-Red-PlugundLight-Star--Horticulture--LT-2888_206_207.html

Wiem drogo ale sa pod reką i nie chce mi sie zamawiać juz nic z neta mam stresa co do clu czy przylecą wiec tego mi wystarczy )


do tego zastanawiam się aby pomiędzy panele wstawić jakąś dopałkę na flo ( biorę pod uwagę te ponieważ są funkcjonalne czy to dobra myśl ??? )

opcja 1 3 X www. led-tech.de/de/High-Power-LEDs-Osram/Osram-Module/50cm-Osram-SSL-Horticulture-Plug-und-Grow-Streifen-LT-2770_206_209.html


opcja 2 3 X www. led-tech.de/de/High-Power-LEDs-Osram/Osram-Module/50cm-Osram-SSL-Horticulture-Hyper-Red+White-Plug-und-Grow-Streifen-LT-2969_206_209.html


Do tego czy możecie mi powiedzieć jak połączyć na jednym zasilaczu 12 x f12 i jakiiej mocy musi on byc skoro jeden pracuje na 12 v

Dwa czy jest jakaś tabela w exel co ładnie by mi obliczyła ilość procentową światła tych diod ...

mod: zdjecia TYLKO przez forumowa galerie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
weź kolego jak cywilizowany człowiek użyj naszej galerii, gdybyśmy chcieli grać w rosyjską ruletkę gralibyśmy o tony złota
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół