nasiona marihuany

Obcinanie odrostów Auto

Wyszukiwarka Forumowa:

Nikodem

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2016
Postów
119
Buchów
0
Witam wszystkich. Mam troszku pestek auto od Grzesia Amnesia. Chce je wpierniczyć wszystkie do boxa ale z tego co czytałem wnioskuje, że mogą mieć za ciasno i mam pytanko, czy jest sens obcinać odrosty zaraz po tym jak się pokażą? czy szycha główna zrobi się tęga roślina nie będzie tyle miejsca zajmowała, czy po prostu chój z tego wyjdzie i szkoda czerpnia prądu na takie zabawy? Może ktoś już robił takie patenty na Auto? Pozdrawiam
 

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
Jaki duży masz box i ile roślin chcesz do niego władować? Amnesia może być sporym krzakiem...
 

Nikodem

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2016
Postów
119
Buchów
0
1.12m2 miałem 4 ak472 auto i 9 ak47 fem w tamtym sezonie. I myślałem wrzucić tyle ile wyjdzie z ziemi, a mam 20 szt
 

Trias

Member
Rejestracja
Cze 8, 2018
Postów
24
Buchów
0
Cześć. Mam nadzieję, że nie będziecie mi mieli za złe necro - ten wątek i tak jest na 1. stronie, a temat ten sam więc wszystko będzie w jednym miejscu, jakby ktoś kiedyś szukał info :)

Podobne pytanie, z tym że u mnie już 42./38. dzień życia. Strasznie ciasno, box 50x50x120, cała przestrzeń już zapełniona we wszystkich płaszczyznach. Automaty dosyć mocno porosły.



Główne topy idą ładnie (pomijając to że przerosły lampę :p), drugorzędne też. Natomiast mam sporo odrostów z dosyć mizernymi kwiatami, ale długich, które po wyjęciu roślin z namiotu kładą się mniej więcej jak na tym zdjęciu (trochę starszym):



Normalnie opierają się o ściany namiotu, stąd pewnie po wyjęciu nie dają rady trzymać się pionu o własnych siłach. Plus podlewam rośliny dopiero gdy wyciągną całą wilgoć z poprzedniego podlania (kiedyś przelewałem, więc teraz lekko przesadzam w drugą stronę) i pewnie dlatego takie wiotkie (chociaż wieję mocno mieszakiem i dotąd łodygi były bardzo konkretne, więc trochę się zdziwiłem że nagle niektóre są aż tak wiotkie).

Do rzeczy. Mógłbym ogarnąć jakieś tyczki, sznurki, czy w ogóle siatkę wokół każdej donicy.

Z drugiej strony, jest ciasno, gęsto, za wilgotno jak na flo (65-80%). Najchętniej pozbyłbym się tych długich, ale słabych odrostów. Jestem gotów poświęcić te kilka gramów, które uzyskałbym z tych łodyg, żeby uprościć sytuację w boxie (brzytwa Ockhama - jeśli nie muszę kombinować z jakimiś siatkami itd., to wolałbym tego nie robić).

Moje pytanie brzmi, czy mogę to bezpiecznie zrobić, nie ryzykując mocnego zestresowania roślin?

Pełna fotorelacja: https://www.forum.haszysz.com/showt...-2x-Northern-Light-2x-Lemon-OG-Haze-(Nirvana)
 

geraldzik

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2016
Postów
1,050
Buchów
3
stary ja chce zobaczyc jak Ty siatke robisz na takich plantach :)

Rób siatkę !!!
pozbyc sie mozesz tyz
 

Trias

Member
Rejestracja
Cze 8, 2018
Postów
24
Buchów
0
Ahhhahaha nie no, tak jak napisałem, siatkę wokół każdej donicy :D Nawiercić otwory w rogach krawędzi donicy, przeciągnąć tyczkę przez każdy, pewnie obkleić powertapem na dole donicy żeby się nie majtały, i owinąć siatkę wokół tego rusztowania. Takie ogrodzenie dla każdej rośliny, z jakiejś niezbyt gęstej siatki ogrodniczej.

Na papierze to brzmi spoko, ale w praktyce byłoby sporo p.....lenia i musiałoby być bardzo starannie wykonane żeby miało sens. A i tak wewnątrz tego ogrodzenia byłby taki gąszcz że sam bym się prosił o problemy z pleśnią. Niemniej w tym gąszczu to by chyba wciąż było prostsze, niż wbijanie tyczek w ziemię i podwiązywanie pojedynczych odrostów, bo pewnie i tak wyszłyby ze 4 tyczki na roślinę...

W każdym razie absolutnie nie miałem na myśli ScroGa :D

Dobra, pewnie ogolę dół w granicach rozsądku, mam nadzieję że nie złapią stresa. Dzięki!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół