nasiona marihuany

Czy to dobra mieszanka gleby ?

Wyszukiwarka Forumowa:

emon002

Member
Rejestracja
Sie 10, 2017
Postów
5
Buchów
0
Witam Przymierzam się do drugiej uprawy indoor tym razem chce zeby wszystko bylo perfekcyjne. Mam problem z glebą. Czy taka która planuje jest dobra? Planuje jeśli chodzi o glebe Dolniczki planuje 10 l Perlit 2 litry Dolomit 10 łyżek Torf 1 litr Kompost FLOROVIT PRO 1 litr Ziemia uniwersalna Canna 6 litrów Czy to jest dobra mieszanka ? Druga sprawa czy zamawianie takich rzeczy na allegro nie mowie tutaj o zamawianiu lamp hps. Ale np. o ziemi canna. Czy można zastosować taką mieszankę ?
 

Bonansa

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2014
Postów
53
Buchów
1
Z ziemią canna to nie jeden miał problem. Leć w prawie hydro ziomeczku to nie będziesz miał żadnych problemów, a panny będą rosły 2x szybciej, z tym, że trzeba taką mieszankę podlewać raz na 2-3 dni, a przy szybkim wzroście nawet codziennie. Najlepiej też jeśli ok. 20% podlewanej wody wypłynie dołem, na samym początku, kiedy są malutkie to w ogóle nie musisz podlewać nawozem, tak w pierwszym tygodniu. Dzięki zastosowaniu mieszanki gleby i hydro Mój przepis, nad którym pracowałem kilka lat to:

1. Włókno kokosowe - zazwyczaj jest zasolone, najlepiej wrzucić je do dużej ilości wody RO i durszlakiem wyłowić tak po godzinie, a drobną frakcję z dna wyrzucić, będzie tam sporo piasku. Jeśli chce się być pro to można pukać ze 3 razy. W castoramie najtaniej.
2. Ziemia uniwersalna, najzwyklejsza z ogrodniczego ph 5,5 - 6,5, byle uniwersalna, a nie do jakiś iglaków czy kaktusów lub innych ziół.
3. Perlit ekspandowany, jest w obi tanio.
4. Grodan grow cubes: https://www.hydroculture.co.uk/product_images/g/grodan-20l-sack__64331.jpg - do kupienia w internecie.

30% ziemi uniwersalnej, 50% włókna kokosowego, 20% perlitu - to jest baza, do niej dodajemy nasze grow cubes, czym więcej grow cubes tym lepiej, jednak przy pierwszej uprawie polecam dawać ok 30% grow cubes i 70% bazy. Jak się nauczysz obsługiwać taką mieszankę, to za drugim razem pojedź 50/50, a kolejnym zwiększ do 70/30 przewagi grow cubes.

Fotka z mieszanki 70/30, jednak naprawdę na początek leć z innymi proporcjami, więcej bazy, mniej grow cubes. 3 tydzień vega, gdzieś początek, 3 dni po lst i usunięciu podstawowych wiatraków. Podlewane tylko Lukas Formula EC = 0,6



 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół