nasiona marihuany

Dlugi pomiar PH

Wyszukiwarka Forumowa:

BobTheGrower

Member
Rejestracja
Lis 24, 2015
Postów
7
Buchów
0
Witam,

Posiadam PHmetr Milwaukee pH 55. Kiedys jak wrzucilo sie go do cieczy, wystarczylo chwile poczekac i zaraz podawal pomiar. Dzis to wyglada nastepujaco: wrzucam go do rozstworu przykladowo 4.0, miernik pokazuje poprzedni wymiar np. 6.0 dosc szybko spada do 5.0 a potem kazdy 0.1 w dol to mordega dla niego. Koniec koncow pomiar jest dokladny ale ile to sie trzeba naczekac to glowa mala. Wkladalem elektrode do rozstworu czyszczaczego a potem zrobilem kalibracje (sama kalibracja tez trwa baaardzo dlugo). Wie ktos od czego to sie moze dziac?

EDIT: Pod swiatlem na elektrodzie zauwazylem osad - to moze byc problem. Teraz pytanie: samo moczenie w plynie do czyszczenia nie zmylo tego osadu. Moge to czyms jakos przetrzec? Pomocy!

EDIT 2: Udalo mi sie wykonac zdjecie.. jedno jest tuz po wyjeciu z plynu gdzie widac taka 'kreske' a potem tworzy sie osad - elektroda caly czas byla w plynie kcl-pro





Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Wyczysc ta elektrode zwilzonym patyczkiem do uszu i ogolnie rob to regularnie bo bedziesz mial zaraz ja do wymiany.
Meter trzeba czyscic i ogolnie odpowiednio dbac. Co jakis czas wymiana baterii jesli nie pokazuje stanu na wyswietlaczu.
 

BobTheGrower

Member
Rejestracja
Lis 24, 2015
Postów
7
Buchów
0
Okey. Patyczkiem do uszu ale zwilzonym woda/plynem do czyszczenia czy moze suchym?

EDIT: w ogole zauwazylem ze plyn do przechowywania elektrod zostawia straszny osad bo mi kanpnal na lawe jak robilem zdjecia. Tak ma byc? Czy plyn do wy***ania?
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Mokrym, suchym jak sie tylko da skutecznie wyczyscic. Plyn musial Ci sie czyms zabrudzic bo powinien byc czysty.
 

BobTheGrower

Member
Rejestracja
Lis 24, 2015
Postów
7
Buchów
0
Dziekuje pieknie za pomoc ;* tak zrobie.. poki co mocze elektrode z 8h w hcl-pro potem wyplukam i przeczyszcze patyczkiem. Mam nadzieje, ze pomoze
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół