nasiona marihuany

Naturalne nawozy na flo i szkodniki

Wyszukiwarka Forumowa:

Growing

Well-known member
Rejestracja
Lip 27, 2017
Postów
205
Buchów
2
Witam wszystkich!
Jako iż przetrzepałem pół internetu na temat naturalnych nawozów i nawozów na szkodniki znalazłem tylko wszystko w teorii. Jako iż zależy mi żebym sobie to sam pozyskał bez jakiegokolwiek kupowania prosiłbym tych którzy są już w tym zaawansowani o poradę czego użyć na:
- kwitnienie
- nawozy na szkodniki

Co do kwitnienia czytałem o skórce banana suszonej, a co do szkodników to o tytoniu ale tu znowu pojawia się nikotyna która "podobno" może wpływać ma jakość ostateczną...
Proszę żeby się wypowiadały osoby które takie naturale stosują/stosowały co to jest, w jaki sposób stosujecie i jakie uzyskujecie efekty ;)
Pozderki growerki :p
 

CreepyCrawler

Active member
Rejestracja
Lip 22, 2017
Postów
26
Buchów
0
Gnojówka z pokrzyw, z tych najmłodszych które pieką jak skur... I troche większych niekwitnących. Genialny nawóz na weg + opryski na szkodniki.
 

Burmistrz

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2017
Postów
356
Buchów
0
wywar z banana> Potas tanie
Kupsko nietoperza, pingwina, P/K drogie
kopiuj wklej :
Jeśli walczymy w małymi szkodnikami, jak przędziorki lub mszyce i chcemy oczyścić jedynie rośliny doniczkowe, możemy je po prostu wykąpać. Przykrywamy ziemie w doniczce folią, aby nie wypłynęła, wstawiamy doniczkę do wanny i spłukujemy szkodniki prysznicem. Pamiętajmy o spodzie liści, ponieważ to właśnie tam najczęściej chowają się te szkodniki. Kąpiel powtarzamy co kilka dni, do czasu, aż przestaną pojawiać się nowe pokolenia szkodników.



Rośliny, na liściach których zauważymy plamy chorobowe, możemy posmarować przekrojonym ząbkiem czosnku w zaatakowanych miejscach, co na pewno przyniesie szybki efekt.


Wywar z aksamitki doskonale radzi sobie z chorobami pochodzenia grzybowego. Przyrządzamy go zalewając aksamitkę wrzącą wodą i pozostawiamy ją, gotując na wolnym ogniu przez 15 minut. Następnie całość studzimy, przecedzamy przez sitko do rozpylacza i jeszcze tego samego dnia opryskujemy roślinę.


Z tytoniu możemy natomiast przygotować doskonały środek na mączliki, miseczniki i mszyce. Potrzebny będzie tytoń z ok. 12 papierosów, zalewamy go wodą o temperaturze pokojowej i pozostawiamy na pięć godzin. Po tym czasie ustawiamy miksturę na ogniu i czekamy, aż zacznie wrzeć, następnie szybko zdejmujemy naczynie z kuchenki, a odwar rozcieńczamy wodą w ilości czterech miar dotychczasowej ilości płynu.

Wyciągiem ze szczawiu zwalczymy mszyce, przędziorki i miodówki. Wyciąg inaczej zwany jest maceratem, należy posiekać garść świeżych liści szczawiu i zalać je zimną wodą. Całość pozostawiamy na dwadzieścia cztery godziny, aby woda dobrze się „naciągnęła”, po tym czasie przesączamy wyciąg i używamy przy pomocy spryskiwacza.
 

Growing

Well-known member
Rejestracja
Lip 27, 2017
Postów
205
Buchów
2
Tyle ze teraz gdzie znajdę nie kwitnące?

---------- Post Zaktualizowany 21:45 ---------- Data pierwszego postu 21:09 ----------

Dzięki za odpowiedź jeśli chodzi o szkodniki. Czosnek i któraś roślinka zrobi robotę ;D

---------- Post Zaktualizowany 21:46 ---------- Data pierwszego postu 21:45 ----------

A teraz na kwitnienie ktoś coś poleci?
 

CreepyCrawler

Active member
Rejestracja
Lip 22, 2017
Postów
26
Buchów
0
Znajdziesz jeszcze ale bez szału, przy rowach melioracyjnych proponuje zacząć. Na wywar spokojnie ilosciowo ogarniesz. Wschodzi teraz pokrzywa z tych kwitnacych wczesniej i rozsianych...( Tak dedukuje skoro jest młoda) Nawet wczoraj się poparzyłem młodymi. Na FLO tak jak kolega wyżej pisał - wywar ze skurek banana, ja jeszcze kiedyś mixowałem z tym pomidory własne zasuszone, mozesz dodać mniszka ( tez juz za późno). Ogólnie jak chcesz cisnąć bio swoje to musisz na początku wiosny działać. Na weg gnojowa z pokrzyw +opryski na flo gnojówka z mniszka lekarskiego, wrzucam pomidory, troche pokrzyw żeby miało śladowe ilošci azotu i skórki od bananów. Gnojówki są mocne więc wcale dużo nie potrzeba tego narobić ale wali niemiłosiernie więc blokers nie zrobi:) rośliny nie pokazywały niedoborów i rosły jak na drożdżach więc w praktyce się sprawdzaja. W przyszłym roku dopracuje przepisy jeszcze o rośliny z dodatkkowymi pierwiastkami jak się uda. Na teraz to kupne , z tego co używałem w sezonie to plagron alga bloom lub kup guanokalonga i podsypuj. I to i to ok 30-40 zł kosztuje, lub te skórki ale nie wiem ile kilo banana:) innych nie używałem
 

Growing

Well-known member
Rejestracja
Lip 27, 2017
Postów
205
Buchów
2
Wow ;D Ej co do pomidorów i bananów jak już je wysusze i rozdrobie w jaki sposób nawozić te moje roślinki najskuteczniej?
 

CreepyCrawler

Active member
Rejestracja
Lip 22, 2017
Postów
26
Buchów
0
Wywar robisz jak herbate i czekasz az sie zaparzy i ostygnie tylko nie pamiętam ilości jakie dawałem. Ale licz się z tym że dostarczysz im głównie potas a na flo będzie potrzebowała jeszcze innych pierwiastków. Kiedyś dokładałemłem do tego musujące tabletki magnez +Ca hahahaha ale niedoborów nie było:) nie wiem czy działało ale na pewno nie zrobilo nic zlego. jakoś efekty po wywarach są niezadawalające. Sa za słabe jak na nawozy podstawowe, bardziej dodatek,rzynajmniej dla mnie.
 

Growing

Well-known member
Rejestracja
Lip 27, 2017
Postów
205
Buchów
2
Czyli konieczność kupna jest jednak heh To poleciłbyś jakis dobrej jakości, A sam jaki stosujesz?
 

CreepyCrawler

Active member
Rejestracja
Lip 22, 2017
Postów
26
Buchów
0
Robiłem na plagron alga bloom tylko bo jest w miare tani i szedł jako dodatek co któreś podlanie . W tym sezonie stosuje mineralne od Canny vega i flores +pk bo chciałem sprawdzić + troche odskoczni od bio:)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół