nasiona marihuany

pleśń - jechać czy czekać?

Wyszukiwarka Forumowa:

Pogięty Pojeb

Well-known member
Rejestracja
Cze 23, 2016
Postów
155
Buchów
1
z tydzień temu na hejzomatiku zauważyłem żółtego liścia wystającego z topa - myśle se pewnie niedobór azotu przez kwitnienie, dziś zachodze na spota i ten liść już brązowy więc chciałem go oderwać odchyliłem całą gałązkę a tam pleśń przy tym liściu więc od***ałem już całego topa (właśnie się suszy,oczywiście pleśń wy***ałem)
teraz pytanie ścinać już całość czy czekać aż dojrzeje do końca?
tak książkowo powinien stać gdzieś do końca sierpnia bo końcówka czerwca zaczął kwitnąć ale ku**a boję się o pleśń, na dniach powinienem mieć biosept active miał być stosowany zapobiegawczo, ale teraz ch*j wie czy coś zdziała
tu fota rośliny:


i za***any pleśnią topek:
 

CreepyCrawler

Active member
Rejestracja
Lip 22, 2017
Postów
26
Buchów
0
Nie wiem jak działa biosept ale gdybyś chciał ratować to usuń wszystko co zaatakowane. Proponuje Topsinen opryskać. Jest niedrogi a mała paczka starczy Ci na duużo pryskania a ten środek jest prewencyjny i zwalczający. Nie tylko zapobiegawczy - nie wiem jak biosept.Mojego auto skuna zaatakowało ok 3 tygodni temu na małym topku, usunąłem go i dostał oprysk , dawka jak dla pomidorów, tydzień później drugi i zero śladów nowych infekcji. Mam zamiar ciąć za ok 2 tyg więc już nie pryskam. Nie wiem na ile już się u ciebie rozwinęła , ale musisz zdecydpwać szybko bo jak coś tam jeszcze się rozwija to jutro ,pojutrze będzie x2 bo pleśń szybko postępuje.
 

Pogięty Pojeb

Well-known member
Rejestracja
Cze 23, 2016
Postów
155
Buchów
1
ten topsin to takie o coś?


---------- Post Zaktualizowany 20:20 ---------- Data pierwszego postu 20:18 ----------

nie no przeglądając roślinę więcej nic nie znalazłem
myślicie że dobrym pomysłem byłoby stosowanie bioseptu jeśli nic więcej się nie pojawi a jak coś jeszcze wyskoczy to je**ć topsin?
 
R

ruski wentylator

Guest
ja czyli zawsze wychwalający biobizza , zachwalałem każdemu co pojawil się nowy post srodek o nazwie LEAFcoat, I h*j WIELKI

w indor super, ale mało komu w indor pokazuje się pleśń....

a qutdoor porazka, w h*j drogi i h*j slaby, może dlatego ze krzaki miały trochę cienia, duzo deszczu i mało slonca, jak topy puchly woda siedziała w nich nic nie wywialo i wygrzalo i korwa ruda pojawila się...
i dalem amistar 250sc, 10ml za niepamietam 10-12zl, pleśń zatrzymala się i wyschla ze można ja kruszyć, 2 opryski co 5-7 dni, pleśń stanela w rozwoju i wyschla, ale moja wina powinienem od razu dac cos takiego typu a nie pier***ic się z biobizzem

a czy amistar i topsmin to nie to samo prawie ????

---------- Post Zaktualizowany 21:42 ---------- Data pierwszego postu 21:40 ----------

na zdjęciu miałem takie same gniazda szarej plesni, mam tez biosept-niby na grejfrucie...

oragnicznymi pleśń bardzo ciężko zatrzymać, lepiej zapobiegawczo
a dodam ze dawałem ten srodek biobizza co tydzień od późnego veg...
 

CreepyCrawler

Active member
Rejestracja
Lip 22, 2017
Postów
26
Buchów
0
Tak to ten topsin tylko kup sobie opakowanie 5ml, w każdym ogrodniczym znajdziesz. Amistar i topsin powinny działać tak samo ale nie wypowiadam się nt. rzeczy których nie używałem na tyle żeby coš stwierdzić. Opryski powinno się zmieniać co jakiś czas ale raczej mieniałem miedzian profilaktycznie na topsin przy gorszych warunkach pogodowych. Dawkowanie 1,5 ml na litr. Mi spokojnie na 10 krzaków starczało 0,5ml / do spryskiwacza ok 300 ml wlanej wody. Więc na cały cykl oprysków jednym preparatem wystarczające( ok 3 razy)
 

Pogięty Pojeb

Well-known member
Rejestracja
Cze 23, 2016
Postów
155
Buchów
1
a ten amistar to który miałeś? widzę że produkują to Sumin, Agrecol i Target
 
R

ruski wentylator

Guest
amistar 250 S.C. - Syngenta Polska Sp z o.o. - agropak

dziś byłem w tym samym ogrodniczym i znaja mnie tam i zawsze wiedza po co przychodzę bo gadam z nimi ze konopie, a oni napaleńcy gadaja godzinami z zamilowania ogrodnicy, fajni ludzie i chciałem kupi ten amistar i polecili mi SWITCH 62,5 wg - 2gramy na 1,7litra za 6,50zl mala saszetka z proszkiem , podobno to super supermen na pleść szara,. zrobie na qut ostatni oprysk przed scina
 

CreepyCrawler

Active member
Rejestracja
Lip 22, 2017
Postów
26
Buchów
0
Lepiej sprawdź okres karencji ale skoro tacy mili Ci ludzie to pewnie Ci powiedzieli:)
 
O

OdcieńZieleni

Guest
Topsin uwazam za najlepszy preparat, uzywalem switch i miedzian, chowaja sie do topsinu, okres karencji dlatego srodka to 10dni
 

Growing

Well-known member
Rejestracja
Lip 27, 2017
Postów
205
Buchów
2
Siema
Stosowałeś tego biosepta? Bo mam go teraz w xhuj deszczy przez cały tydzień i myśle czy będzie coś z niego?
 

Pogięty Pojeb

Well-known member
Rejestracja
Cze 23, 2016
Postów
155
Buchów
1
nie stosowałem i już do ścinki pleśni więcej nie było a z krzaka wyszło mi 15g suchego
 
K

karczdaniel55

Guest
Jeżeli doniczka na zdjęciu jest docelową to masz powód dlaczego roślina przestałą rosnąć :)
 

Misqu

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2008
Postów
359
Buchów
16
Topsin uwazam za najlepszy preparat, uzywalem switch i miedzian, chowaja sie do topsinu, okres karencji dlatego srodka to 10dni
po 6 dniach od oprysku zcięte i po 10 dniach od oprysku palone, żadne chemikalia nie odczuwane, polecam
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół