nasiona marihuany

Problem z pH DWC

Wyszukiwarka Forumowa:

GrubyTor

Well-known member
Rejestracja
Wrz 2, 2013
Postów
87
Buchów
0
Moje pierwsze hydro DWC na Crystal Meth. No i tak, mam problem z pH. Codziennie muszę je obniżać bo podwyższa mi się nawet do 8. I pytanie Czy to jest normalne? Normalnie robię na 6.2 I po paru godzinach jest już 6.8. Wina stoi po preparacie obnizajacym pH czy to norma?
 

duzytop

Well-known member
Rejestracja
Cze 21, 2017
Postów
120
Buchów
2
Też robie swoje pierwsze DWC, fotorelacja jest w działe Początkujący. Nie znam tych nawozów Crystal Meth mają one jakieś bufory do pH ? Ja koryguję co 2 dni. Jak duży masz zbiornilk? im mniej wody tym szybsza reakcja na zmiany tak mi się wydaję. Ja używam Plagron Down i nawozy od GHE Flora Series. Masz PPM meter?
 

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
Hej koleżanko uprawiasz hydro? Jak często kalibrujesz miernik pH/PPM

Kokos = hydro, te same zasady :) Miernik ph sprawdzam raz w tygodniu, miernik ec był skalibrowany fabrycznie i póki co pokazuje wszystko jak powinien (a dawki nawozów najpierw liczę w tabeli excel).
 

GrubyTor

Well-known member
Rejestracja
Wrz 2, 2013
Postów
87
Buchów
0
Crystal mety to gatunek MJ. A nawozy to są jakieś francuskie specjalne do hydro Platinum. Mam wszystkie mierniki i były niedawno kalibrowane. Zbiornik ma 10l
 

duzytop

Well-known member
Rejestracja
Cze 21, 2017
Postów
120
Buchów
2
Jak dla mnie to normalka, też sprawdzam pH i PPM i reguluje.
 

arm

Well-known member
Rejestracja
Cze 26, 2012
Postów
273
Buchów
1
W dwc to norma. Mozesz sobie cyknąć mineral magic. Lepiej sie trzyma ph.A i azotowy ph down gorzej trzymie .Fosforowy rozklada sie dluzej.Do tego woda z osmozy + wapn i magnez i bedzie o niebo lepiej .Jest kilka fotorelek na tym forum w dwc .Jak troche poczytasz ogarniesz temat
 

GrubyTor

Well-known member
Rejestracja
Wrz 2, 2013
Postów
87
Buchów
0
Będę kontrolować I zaopatrze się w lepszy ph-. Dziękuję bardzo za odpowiedź
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Jak chcesz miec stałe ph to duza beczka i tam sobie je stabilizuj a potem tylko dolewaj do mniejszego.
Ph bedzie latac cały czas w 10L to nie wina miernika, mi w 50L stabilizuje sie ponad tydzien
 
Rejestracja
Paź 14, 2017
Postów
14
Buchów
1
Też miałem problemy z ph w dwc, aż zacząłem używać kwasu solnego zamiast cytrynowego, po godzinie regulacji mam spokój aż do wymiany wody.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Podaj stadium rozwoju rośliny najpierw to będzie miło :freak2:
 
Rejestracja
Paź 14, 2017
Postów
14
Buchów
1
Ja zmieniłem z cytrynowego na solny po dwóch tygodniach codziennej regulacji (raz , dwa razy dziennie regulowałem cytrynowym), aż dwutyg. roślinka zaczęła żółknąć cała. Kupiłem 1l. 30% solny za 3 euro na amazonie, wyregulowałem po dodaniu nawozów 10l wody i wymieniłem wodę we wiadrze, jakie ma znaczenie stadium rośliny ?? ph dostała 5,75 i stało cały czas w miejscu, dodam, że używam canna aqua, które w opisie mają że nie wpływają na zmianę ph. Poza tym sprawdź zawartość ph- od CANNA na przykład tu:
https://www.growshopjamaica.pl/canna-ph-grow-1l-regulator-obnizajacy-ph-na-faze-wzrostu/332/

Nie ma za co ;D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół