nasiona marihuany

Buduję potwora... panel Led do namiotu 1.4mx1.4m cree cxb3590

Wyszukiwarka Forumowa:

jebanyemigrant

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2017
Postów
118
Buchów
0
Dobra, poczytałem forum, poczytałem inne fora, oceniłem parametry, i finalnie wychodze z takimi założeniami:
sam projekt zacznę gdzieś w połowie sierpnia jak wrócę z urlopu, jednak juz teraz postuję to co chcę zrobić i liczę na to że jeśli się gdzieś mylę to zostanę z błędu wyprowadzony.
Jeśli chcesz napisać:,,przejrzyj forum, opcja szukaj, nie bede pisał poraz kolejny,, to nie zawracaj sobie głowy odpisywaniem tutaj i przenieś się na Electroda.pl

Jako że zakładam 50000lm na metr kwadratowy to dla uproszczeń zaokrąglam powierzchnię boxa do 2 metrów kwadratowych.
to daje mi zapotrzebowanie na 100000lm
Jedna dioda cxb3590
72v daje od 6650 do 18000lm
Wychodzę z bezpiecznego założenia że te od chińczyka bedą dawały 10000lm.
Dla uproszczenia konstrukcji zakupię (co to za uproszczenie napiszę dalej)

12x cree cxb3690 3000k lub 3500k (a może nawet 8x 3000k i 4 3500k mozemu w końcu dać trochę cieplejszego światła.)

Jeden koleszka na naszym forum podłączył 3 takie diody do jednego zasilacza takiego jak poniżej więc dla 12 diodek bedzie potrzebne:

4x MEAN WELL LPC-150-700

LED; 150.5W; 107÷215VDC; 700mA;


wiec w imie minimalizacji skomplikowania wizję mam mniej wiecej taką: 4 jednostki po 3 ledy zamontowane w jednej wspólnej ramie.



Wiadomo zamówie konkretne radiatory z profilu aluminiowego, na metry sie to kupuje i nie powinno wyjść jakoś drogo. na pobliskim ,,demobilu za grosze kupię wentylatory i zasilacz od komputera.


Kosztorys:
pociągnie mnie to po portwelu ale jeśli nigdzie sie nie pomyliłem to warto.
Diody powinienem wywrwać za nie wiecej niż 30 funtów od sztuki juz po przesyłce
czyli za 12 bedzie 360 funiów
Zasilacze mozna dostać za 30 funtów od sztuki juz z przesyłką czyli liczymu 120 funiów.

Cała reszta liczac lutownice, przewody, cynę, radiatory, klej termoprzewodzacy, wentylatory i zasilanie do nich powinna kosztować nie więcej jak 170 funtów


Całość powinna się zamknąć w 650 funach i sa to juz ceny ,,pesymistyczne,,
a efektem powinien być panel 600w zbudowanym z 4 subpanelów 150w
który w wersji pesymistycznej powinien dawać 120000lm... chyba.


Co myślicie? Dobrze do tego podchodzę czy coś z***ałem?
 

andy_hicks

Banned
Rejestracja
Lip 18, 2017
Postów
8
Buchów
0
Składam takie panele, takie i trochę i trochę inne też i mojej wiedzy wynika, że diód CXB3590 nie warto puszczać na 50W tak jak się tutaj przyjęło. Wcześniejszy model 3070 może i tak ale z logicznego punktu widzenia: jeśli coś jest zaprojektowane tak by działać lepiej po co dusić to małym prądzie i tracić kasę. To tak jakby kupić F50 i jeździć 120km/h max. Jeżeli czytałeś specyfikację, bo zakładam, że tak to wiesz, że dioda CXB3590 to dioda ~140 Watowa, więc jakie wnioski ? Kluczem do sukcesu w takiej sytuacji jest oczywiście odpowiednie chłodzenie czyli radiator o bardzo dobrej termoprzewodności, nie 35mm a 50mm i dodatkowe wentylatory i wtedy jedną taką diodę możesz puścić i na 100W (75% nominalnej mocy jaką podaje producent). Resztępodzespołów dobierasz na podstawie tego jaki wariant wybrałeś, wyliczasz to z prostego wzoru:
Moc = Napięcie x Natężenie czyli Watt = Volty x Ampery 100W = 72V x 1,4A (1400mA bo to dokładnie to samo)
75W = 72V x 1,05A (1050mA)
Wiesz już ile mA powinien mieć zasilacz, teraz potrzebujesz zsumować napięcie wszystkich diód. Wynik nie może być niższy niż dolnia granica jaką podaje producent zasilacza, czyli 72Vx3 =216V

Przy połączeniu diód równoległym, wygląda to inaczej ale nie chcę Ci zbytnio mieszać.
 

jebanyemigrant

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2017
Postów
118
Buchów
0
w takim razie proszę powiedz mi jak układ poleciłbyś mi zbudować jesli potrzebuje 100000lm, ja naprawdę jestem noga z Elektryki...
i rozumiem że ta dioda jak leci na 140w to daje około 18000 lm?
 
D

DarkMessiah

Guest
Przy ledach cob nie patrzysz na lumeny tylko na PAR. Rozmieszczenie powinno być takie żebyś dobrze doświetlił każdy zakamarek namiotu.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
A kolejna sprawa jest czym bardziej będziesz je krecil tym ich efektywnosc spada i trzeba zastosowac wydajniejsze chlodzenie.
 

jebanyemigrant

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2017
Postów
118
Buchów
0
Najznakomitszym w tym forum jest to że człowiek uzyska wszystkie odpowiedzi na pytania których nie zadał.
dlaczego niktn nie moze napisać jak człowiek:
,,słuchaj ***any, jakbym ja to miał zrobić to bym kupił tyle diod takich i takich podłączył je tak i siak pod zasilacz taki i sraki co mi da owakie parametry swietlne chłodzenie sobie skołuj dobre,,
 
Ostatnia edycja:

Midnight Flower

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2017
Postów
151
Buchów
0
Tez jestem noga z elektryki gowno wiedzialem o binach barwach itd teraz juz wiem wiecej i mysle ze im bardziej sie zaglebiasz tym bardziej kombinujesz hehe :)))) jest tu kilka poradnikow kilka fr z tymi diodami poszukaj popytaj na ile puszczaja itd i sobie zloz :)) juz cos tam wiesz ale na tym forum jest wszystko od a do z kto szuka ten znajdzie :) daj diody jak andy ci radzi i zmiana na lepsze w jednym temacie polecal i ja rowniez je polece wiatraki z heatsinkiem Arctic freezer 13 30f sztuka ale oplaca sie :) bo za te ceny co podales jakies hoyofe kupisz i nie dadza rady i koszta 2x ale masz tu chlopakow co sie znaja :) dnx andy dark :) popacz ich relki pozdrawiam
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Najznakomitszym w tym forum jest to że człowiek uzyska wszystkie odpowiedzi na pytania których nie zadał.

No a coś Ty myslal? Będziesz mial odpowiedzi na pytania w przyszłości.
 
D

DarkMessiah

Guest
Teraz musisz zacząć wszystko od początku bo twoje założenia z lumenami są ZŁE! Tak jak Dnx napisał pokręć je na 100w a będziesz musiał dać dużo wentylatorów i będziesz miał za***isty hałas.
 

Midnight Flower

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2017
Postów
151
Buchów
0
Arctic freezer 13 powinien je uciagnac i na 100w i az tak bardzo nie halasuja takze kolejny raz polecam :)
 

Midnight Flower

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2017
Postów
151
Buchów
0
Powinien daje rade na clu058 75-100w i temp mam 26 a na pokoju 24 :) jak uciaga i7 na pelnej mocy a grzeje sie okropnie to i nasze diody utarga :)
 

jebanyemigrant

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2017
Postów
118
Buchów
0
dobra to ktoś w końcu napisze jakby to skonfigurował na moim miejscu bo ja juz nie ogarniam.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół