nasiona marihuany

Bat Guano

Wyszukiwarka Forumowa:

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
Polecam guano, dobry koks, roślinki zdrowe, pełne wigoru. Piękna rzecz
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Sa roze kupy nietoperzow i powinno sie dawkowac wg zalecen producenta. Jak uzywam guano to mieszam w docelowej donicy i przesadzam w 2-3 tygodniu. Pozniej guano leci na poczatku flo i ewentualnie jeszcze raz w zaawansowanym flow... ale wszystko zalezy od tego jakie jeszcze nawozy lejesz.
 

przyplyw

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2016
Postów
48
Buchów
0
Myślałem o guankalong w grnulkach bo jest ładnie opisane ile dawać ;) czy lepszy może w proszku jest ? Co do Nawozów to zestaw Biobizz bio grow, bio bloom i top max do tech chciałem bio heven bo czytałem dobre opinie użytkowników. CZy coś dodać ? polecacie coś ? Do tego opryski epson salt ( ile razy opryskiwać ? ) bo ledy jednak wyżerają cal/mag. Ziemia na początek biobizz light mix a po 14 dniach wrzucam do all mix. Czy dodawać dolomit jeszcze do ziemi ? Ogarnałem to tak dzieki pomocy Śmieszka za co mu serdecznie dziekuję ;) Chłop ma taka wiedze że poczułem się jak bobas w kołysce hahaha. Dzieki za rady !
 

Pikar

Well-known member
Rejestracja
Sie 24, 2017
Postów
110
Buchów
0
A po co najpierw do light mix a później do all mix?
Nie wiem jak przy light mix'e , ale przy all mix'e nie musisz dodawać dolomitu, jest to gotowa, wysokiej jakości mieszanka, gotowa do użycia.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
A jak ma sie ta kupa nietoperka w kokosie ludziska? Tez mozna mieszac czy nawet bardziej zalecane ze wzgledu na jalowosc tego podloza?
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
A jak ma sie ta kupa nietoperka w kokosie ludziska? Tez mozna mieszac czy nawet bardziej zalecane ze wzgledu na jalowosc tego podloza?

Nie jestem specem od coco, probowalem tego podloza raz... ale guano uwalnia sie dlugo i moze zdac egzamin, tym bardziej z dodatkami jak palmowy popiol, wodorosty, mikoryza, itd. Ja uzywam guanokalonga i w ziemi sobie chwale, a producent pisze, ze w coco tez da rade.
 

przyplyw

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2016
Postów
48
Buchów
0
A po co najpierw do light mix a później do all mix?
Nie wiem jak przy light mix'e , ale przy all mix'e nie musisz dodawać dolomitu, jest to gotowa, wysokiej jakości mieszanka, gotowa do użycia.

Po to przesadzam bo czytałem że wielu użytkowników miało problemy z małymi roślinkami bo ziemia all mix była „ za mocna „ Myśle że dolomit jest potrzebny plus oprysk ponieważ ledy pożeraja magnez ;) Może ktoś bardziej doświadczony dorzuci coś od siebie.
 

Pikar

Well-known member
Rejestracja
Sie 24, 2017
Postów
110
Buchów
0
Na ledach sie nie znam....

Nie musisz sadzić w light mix'e a później przesadzać do all mix'u, Ja też sie bałem że all mix może być zamocny (tak samo jak ty czytałem posty użytkowników którzy nie mieli pojęcia o uprawie) ale zaryzykowałem i posadziłem w all mix'e i powiem szczerze że teraz tylko używam tej ziemii, nie mam zamiaru jej zmieniać na inną. I żadnych sadzonek ci nie "popali" , Możesz śmiało kiełkować w all mix'e.
 

przyplyw

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2016
Postów
48
Buchów
0
Dzieki Pikar ;) wiesz rozmawiałem ze Śmieszkiem również ( do amatorów nie można go dodawać hahah ) i robi też tak z tym przesadzaniem. Myśle że jak dodaje sie bat guano to jest to jakiś „ sposób” jak ktoś nie dodaje nic juz wiecej tylko sama ziemia to wtedy można tak jak piszesz all mix od poczatku  Spróbuje chyba rózne sposoby i zobaczymy bo pestek mam od groma wiec na testy moge poświecić. Co do ledów to własnie cal/mag jest pożerany niesamowicie wiec uzupełnianie opryskiem lub dolomitem w ziemi to jest obowiązek. Dzieki za post !
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
W light mixie lepiej budują na początku bryłę korzeniową. Korzeń się lepiej buduje jak musi szukać żarcia, ale do tego guano żeby fosfor podbić - też dobrze wpływa na system korzeniowy + mikoryza jak kto używa.
 
Ostatnia edycja:

Czabalala

Well-known member
Rejestracja
Maj 22, 2011
Postów
153
Buchów
0
Siemanko kupilem bat guano i bede testowal ale z tego jak mi wiadomo brakuje mu potasu. Z tego wzgledu ze lubie kasze gryczana i troche o niej poczytalem to sie okazuje ze ma bardzo duzo potrzebnego potasu

Zawdzięcza to głównie dużej zawartości potasu (300–420 mg/100 g).
Oraz pewnie duzo innych pierwiastkow. Tak pomyslalem aby wode z ugotowanej kaszy wymieszac z bat guano i tym podlac roslinki. Co wy o tym myslicie?? Pozdro
 

Czabalala

Well-known member
Rejestracja
Maj 22, 2011
Postów
153
Buchów
0
Mozna pomyslec na nastepny sezon. Ten popiol nie zmienia smaku?? Bo napisane zeby odstawic 2 tyg przed scinka. Potrzebuje cos na szybko jako dodatek do bat guano. Skorki z bananow to wiem ale szujam jeszcze innej alternatywy
 

przyplyw

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2016
Postów
48
Buchów
0
Na potas masz Palm Tree Ashes NPK około 0-1-30 :)

A stosowałeś ten nawóz ? Bo NPK wygląda imponująco na faze kwitnienia. Czy ktoś może stosował jak zalecaja ? bo tak myśle żeby dodać np pół dawki od poczatku roślinie do tego batguano. Tak myśle że dobrze nakoksowana ziemia w organice to podstawa. Szczególnie jak sie uprawia pod ledami.
 

TetraHydroCanna

TechnoViking
Weteran
Rejestracja
Sty 31, 2015
Postów
541
Buchów
2
Trzeba by zapytać Śmieszka o to Palm Tree Ashes. On jest obeznany w temacie organiki i ogólnie konopi, może już używał lub zna skutki działania tego środka. Osobiście mam zamiar wypróbować to na outdoorze w przyszłym roku, będę sadzić w organice, a jeśli ten środek jest taki dobry, jak go opisują, to bardzo chętnie będę go używać. Wygląda na dobry booster na flo.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół