nasiona marihuany

Jackberry Warr 26 dzień flo - masowe opadanie i żółknięcie liści

Wyszukiwarka Forumowa:

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
Cześć. Rozwiejcie proszę moje wątpliwości, czy jest to niedobór azotu w 47/59 dniu życia, 33 dzień od przełączenia 12/12 oraz 26 dzień flo czy może jest to normalne zjawisko wysysania azotu z liści i naturalnie opadają?
Co 3 dzień podlewane na zmianę woda / woda + nawóz 25ml canna flo + 16ml canna boost (pełne dawki) na 4L wody. Podlewane po 1L na donicę.
Przy każdym podlewaniu wywalam taką ilość liści jak na zdjęciu, troszkę już popadam w paranoje.
Ziemia oczywiście canna terra professional, podlewane z wyregulowanym ph na 6.5~
lampa hps 250w w cooltubie. Rośliny sezonowe.
ps. trafiła mi się jedna Jackberry od Warra z fioletowym pheno :D







 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
sprawdz ph wyplywajacej wody z donicy
 

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
Zdeczka mnie nastraszyliście z tym ph. Dziś o godzinie 11 były podlewane po 1L na donicę z canna flo + canna boost, przed chwilą wlałem do jednej dodatkowe 0.5L wody~ aż wycieknie dołem, pobrałem próbkę i proszę bardzo..

Dla mnie wygląda w porządku, ph pomiędzy 6 a 6.5, kolor bardziej zbliżony do 6.5 na moje oko

Jakieś dodatkowe pomysły, sugestie?
 

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
God, damn it. Spróbuję za 3 dni przy następnym podlaniu dać 100% dawki canna weg i wyregulować do ph 7~ roztwór żeby lekko podnieść ph gleby.
Coś za szybko te dolne liście opadają i stają się żółte. Przed nimi jeszcze z 40 dni kwitnienia.
No i szczytowe lekko żółkną, ale o to się na razie nie martwię, a może powinienem..
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Mi to wyglada na niedobor magnezu, ale jak wiadomo niedobory lubia chodzic parami, tak wiec podaj im nawoz - masz cos oprocz canna weg?
 

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
Niestety lecę na nawozach canna. Mam Canna flo/weg oraz sól epsom.. ale czy to wygląda na niedobór magnezu, hm. Ze dwa opryski robiłem z soli epsom w trakcie indukcji
 

Hiacyntbleer

Active member
Rejestracja
Sty 22, 2017
Postów
30
Buchów
0
Ja tez uzywam canna ziemi i nawozow . Na wegu jechalem canna terra veg, po przelaczeniu na 12/12 lalem terra flores. Raz podlalem dwa razy pod rzad odzywki i zaczely sie problemy tez z zolknieciem i slabo kwitla. Kolega Honda zdiagnozowal za duzo azotu N. Spojrzalem na odzywke(Canna flo NPK 2-2-4) i doszedlem do tego samego wniosku. Miala malo PK a duzo N poniewaz w odzywce na Vega jest przedewszystkim N a we flo jest N wiec to jest raczej na przestawienie go z vega na flo. Przelalem dwa razy woda i wlalem Canna PK13/14 po jednym dniu juz widac bylo efekty :)
 

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
U mnie było podlewane canna weg jedynie dwa może trzy razy zaczynając od dawki 50% po przełączeniu na 12/12. Tak więc nadmiar N odpada.
Dzisiaj się tak zastanawiałem i rozkminiłem że te dolne żółte liście to może być niedobór światła w dolnych partiach. Dużą część odrostów usunąłem, ale część zostawiłem i są one praktycznie całkowicie blade, żółte.
Rośliny są dość wysokie. Box 60x60x140, a lampę z cooltube i odbłyśnikiem mogę podnieść jakieś 3-4cm jeszcze. Poza tym jest gęsto, 4 rośliny w 11L donicach w boxie 60x60.. następnym razem chyba pojadę z dwoma roślinami i konkretnym treningiem.

Jak myślicie, czy może być to niedobór... światła w dolnych partiach? Czy to bez znaczenia i nawet jak rośliny mają u góry światło a w dolnej części rośliny gdzie światła dociera dużo mniej, liście powinny być nadal zielone?
Takiego niedoboru to chyba nikt by nie wykminił xD
 

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
Oprysk rob z tej canny.

Nadmiar N przy 2-2-4? Astvit leje na flo i ma 3 a stosuje i dawke 500ml nawozu na 1,5 litra wody i nie mialem nigdy nadmiaru. Leje tez bio grow na flo i to w dawce 10-15ml na 1,5 wody i dalej nie mam nadmiaru. Wnioski?

Te male odrosty na dole, takie jasniejace to od braku swiatla bo mialem to samo ale w pokoju nie w in. Skoro pryskales sola i nie pomoglo to nie magnez rzecz jasna.
Ja dalej sie upieram ze mikro Ci brakuje, opryskaj je ale na mineralnych to sie nie znam wiec dawki nie podpowiem
 

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
na spokojnie je podleje canna weg 100% dawki, na razie bez pryskania. I tak miałem usuwać liście z dołu, a jak same odpadły to tylko roboty mniej :p
Tak czy siak dzięki za pomoc. Co dwie głowy to nie jedna, a zawsze jakaś trafna diagnoza się trafi.
 

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
Cóż.. poprawa taka se bym powiedział. Liści wiatrakowych w dolnej partii rośliny już praktycznie nie ma, lecz niedobór? postępuje w górę rośliny przy topach. 3 dni temu dałem 100% dawki canna weg + 16 canna boost, 2 dni temu dostały oprysk z soli epsom.
Dziś dostały 100% dawki canna flo + 16 boost + 3ml(50% dawki) PK 13/14 canna. Zmierzone u czterech roślin ph wypływu, wyszło 6.5 tak więc to nie problem z ph. Czy one są po prostu.. głodne? Dowiem się prawdopodobnie za kilka dni po dzisiejszym podlaniu, ale wywnioskować to ze zdjęć ktoś obeznany może już teraz, i o to bym prosił.
Liście bardzo łatwo odpadają tuż przy łodydze. Praktycznie same przy delikatnym dotknięciu lub poruszeniu rośliną(oczywiście tylko te co widać oberwane na zdjęciu).




 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
na moje oko wysysają papu z liści podlałes zobaczysz efekty i daj znać.
 

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
Nieraz jak się tak patrzy i widzi jakiś nadmiar czy niedobór który jest tak oczywisty, to się dalej myśli i rozkminia co im dolega :D
Dosłownie jak z dziećmi.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół