nasiona marihuany

Problem z pyleniem

Wyszukiwarka Forumowa:

Motocyklista

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2016
Postów
58
Buchów
1
Witam, w moim boksie po jednej uprawie któraś z jego części, podejrzewam ze pod wpływem temperatury albo promieni hps, zaczęła mocno pylić. Na koniec uprawy padł mi wentyl, kupiłem teraz td silent i nie chciałbym żeby taki wentyl mi przez to padł. Tymczasowo zrobiłem filtr wstępny z dwóch rajstop, muszę czyścic go codziennie bo pyl o konsystencji i kolorze mąki albo skrobi zakleja go tak że wstrzymuje przepływ. No ale to nie jest rozwiązanie, trzeba wyeliminować to, co pyli..

Idąc tropem koloru, w szafie mam tylko dwie białe części:
-rury wentylacyjne, dokładnie takie http://growbox.pl/product-pol-2901-Przewod-wentylacyjny-POLYVENT-PVC-fi-127mm-5m.html
-folia, którą obklejona jest szafa, taka http://growbox.pl/product-pol-257-Folia-czarno-biala-125mu-2x1m-1mb.html

Moje pytanie brzmi następująco, czy ktoś z was borykał sie z takim problemem i jak go rozwiązał ? Czy macie ww. "części" w swoich boksach i czy cokolwiek się z nimi dzieje na przestrzeni czasu ?
Pozdrawiam serdecznie
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
a nie zgłniła ci ta szafa przypadkiem i z podmuchem wentylacji się nie unosi pruchno?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Raczej masz po prostu syf tam gdzie stoi box i zasysa przez wloty ten syf.
 

Motocyklista

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2016
Postów
58
Buchów
1
Szafa nie gnije, jest szczelnie obklejona folia i tasmami, rowniez z dolu, a dodatkowo donice z podstawkami stoja na blasze w ksztalcie rynny wiec woda nigdzie sie nie saczy.
Calkiem mozliwe ze zasysa syf, a raczej kurz, tyle ze ten jest szary a moj pyl snieznobialy.
Sprobuje dac cos na wlot bo nie jest niczym zasloniety, tyle ze bede musial najpierw zrobic druga dziure na kable i peszel z nawilzacza, mam go na zewnatrz, bo wlasnie przez wlot powietrza mam wprowadzone te wszystkie przewody.

Up: No jasne, topy chrzczone feta, mocniejsze sa. Rozgryzles mnie.
 
R

rolnikdolpasz

Guest
W profesjonalnych plantachach na wlocie jest wentylator+filtr węglowy i nie ma prawa syf wlatywać do środka. Ekonomicznie spróbuj filtr siateczkowy od komputera przymocować do rury na wlocie. Ew jakiś na komary.
 

Motocyklista

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2016
Postów
58
Buchów
1
Zrobilem na probe (a nawet i nie) po poludniu filterek na wlocie z polowki doniczki i jakiejs cienkiej tkaniny, wate to przypomina i elegancko spelnia role.
Niech pochodzi i zdam relacje. Jesli to jest przyczyna, to sam spale sie ze wstydu i usowam konto..
 

Motocyklista

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2016
Postów
58
Buchów
1
Filtr na wlocie pasywnym i owszem, zatrzymuje kurz i jakies drobiny. Ale rajstopa na wentylatorze nadal tak samo brudzi sie od tej "mąki".
Pozostaje mi czyscic codzien fltr na wentylu jeszcze przez 3msce bo roslinki maja z 10 dni dopiero, a po zniwach zrywam folie, maluje boksa na bialo i wymieniam rury na alu..

EDIT: Zastanawiam sie jeszcze, czy to moze nie jest kamien z nawilzacza ktory jakims cudownym sposobem wytraca sie w powietrzu albo bezposrednio na tej rajstopie. No nie wiem, nie wiem, biore juz wszystko pod uwage..
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
Filtr na wlocie pasywnym i owszem, zatrzymuje kurz i jakies drobiny. Ale rajstopa na wentylatorze nadal tak samo brudzi sie od tej "mąki".
Pozostaje mi czyscic codzien fltr na wentylu jeszcze przez 3msce bo roslinki maja z 10 dni dopiero, a po zniwach zrywam folie, maluje boksa na bialo i wymieniam rury na alu..

EDIT: Zastanawiam sie jeszcze, czy to moze nie jest kamien z nawilzacza ktory jakims cudownym sposobem wytraca sie w powietrzu albo bezposrednio na tej rajstopie. No nie wiem, nie wiem, biore juz wszystko pod uwage..


miałem podobnie takie biały nalot na śmigłach wentylatora i zauważyłem że po wy***aniu nawilżacza problem znikł :D pzdr
 

Motocyklista

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2016
Postów
58
Buchów
1
Tak jest, rosliny dawno mam na flo, takze juz jakis czas bez nawilzacza i jest czysciutko.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół