nasiona marihuany

Spearfishing, łowiectwo podwodne

Wyszukiwarka Forumowa:

Rivi1

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 2, 2015
Postów
518
Buchów
5
Cześć. Co tam mordeczki ? Uprawia z Was ktoś ten piękny sporcik ? :)




To nurkowanie bez butli z tlenem, pianka, kusza, płetwy, maska,rurka, obciążniki. Nurkowanie na wstrzymanym oddechu. Piękny sport ja się zaraziłem nim :)

W polsce też się da, mamy też ciekawe rybki na które można zapolować :)
 

Ninho

Member
Rejestracja
Lut 11, 2017
Postów
20
Buchów
0
W Polsce nielegalne teoretycznie. W praktyce bierzesz butle na plecy, kusze i chlup do wody. Coś pięknego. Osobiscsie nie zabijałem ryb pod wodą, raczej sie przyglądałem. Mozna podplynać na odleglosc 10cm od dłoni i ryba sie nie rusza, nie wiem czy spała czy ki grzmot.
 

GordonShumway

"Yo, Lucky my man!"
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
459
Buchów
0
Raczej ciężko by mi było strzelać do ryb z kuszy, bo mam nawet problem żeby złowioną rybę trzasnąć łeb i zabrać. Większość wraca do wody. Ale widoki podwodne bezcenne. Kiedyś udało mi się podpłynąć do ok. metrowego szczupaka na wyciągnięcie ręki i dopóki nie spróbowałem go dotknąć faktycznie ani drgnął. Widziałem też okonia spokojnie w okolicach rekordu PL, ten widok do dziś stoi mi przed oczami. Chyba czas kupić podwodną kamerę.
 

Rivi1

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 2, 2015
Postów
518
Buchów
5
Jeżeli ktoś, ma ochotę zjeść rybę, bo lubi jeść ryby, no to albo może sobie jakąś złapać albo kupić w sklepie. Jak kupujesz w sklepie, jest ona z odłowów, ryba ta na pewno przed śmiercią biedna, męczyła się. Ale Ty tego nie widziałeś, więc łatwiej Ci ją zjeść myśląc może że z nieba spadła.

Łowiectwo podwodne to nie kłusownictwo. Żeby w Polsce można legalnie poławiać ryby tym sposobem, musisz mieć wykupione odpowiednie zezwolenia i płacic składki. Nie w każdym miejscu można łowić tą metodą a raczej polować, trzeba sie zapoznać gdzie i w jakich okresach można polować. 5 miesiecy w roku w polsce.

www.sspoland.pl

tu macie opisane co i jak i zeby nie było niedomówień

https://www.youtube.com/watch?v=il3m6FkaoHI

Można uprawiać spearfishing tylko na wstrzymanym oddechu, nie można używać sprzętu do oddychania pod wodą.
Trzeba przestrzegac dzienne limity połowu. Dzieki kontaktowi wzrokowemu widzisz co to za ryba, jaka duża, wiesz czy masz ochote ją wszamać. No chyba tylko idiota strzelał by do wszystkiego co sie rusza i wcale to nie jest takie łatwe jak sie wydaje.


Byłem na chorwacji, specjalnie kupiłem sobie 2 kusze na próbę, opłaciłem z bratem składki tam, pozwolenie na połów sportowy to ok 240zł za 7 dni (300 kun) + 50 kun wpisowego. Nikt nas nie sprawdzał, a polowaliśmy na murterze, w seline, na pagu, varazdinie.

Pare fajnych sztuk sie ustrzeliło, do tego mątwy, kalmary, ośmiornica fajny okaz. Na prawdę trudno trafić do ryb, trudno je podejść. Niektóre gatunki z tych większych, są tak cfane, że podchodzisz je powolutku albo czekasz na nie... tylko usłyszą szum wody przez płetwy i od razu uciekają.

No niesamowite wrażenia, coś pięknego. Zakochałem się w tym sporcie :)

do polski .. średnio to widzę, może ciekawie by było ale pianka obowiązkowo z 7-9mm nie wiem grube w każdym razie, mała kusza najlepiej z naciągiem gumowym. za***ista sprawa mysle był by kołowrotek dorzucic do zestawu + nieplącząca sie linka + dodatkowa gumka do naciągu zeby zwiekszyc moc. 2 strzały, jakby sie skrzywiła. długosc do polski do 70cm mysle taka uniwersalna by byla, na morze albo ocean tylko z naciągiem gumowym, kilka gumek, kołowrotek, długie ok 100cm i wieksze.

20170627_191228.jpg


20170705_125015.jpg


20170706_082950~0.jpg


20170707_122536~0.jpg


20170710_103504.jpg


a tu jakiś typek jak łodzią przejeżdżaliśmy, też sobie łapał rybki kuszą. poznać bo jest oznaczony boją, to dla bezpieczeństwa obowiązkowo trzeba mieć żeby np łódź nas nie zabiła jak będzie popie****ać sobie. A tak jest dobrze widoczny. takie mają wymogi no :)

20170710_110459~0.jpg


Polecam. A jeżeli chodzi o humanitarne zabijanie ryb, no to wiadomo że po strzale jak trafimy holujemy ją do siebie i nożem wbijamy w mózg ryby ostrze. Szybka humanitarna śmierć, w miarę możliwości. Nie marnujemy ryb, nie strzelamy żeby pozabijać. Strzelamy w to co chcemy zjeść, żeby było jasne.

a jak z polowaniem na zwierzynę ? dostanie kulę to też od razu nie pada .. kto ma poukładane dobije biedne zwierzątko, ktoś zabija ktoś je jesteśmy drapieżnikami, tak jak ryby. szczególnie w wodach mnóstwo drapieżników przeciez.

za rok planuje wybrać się w jakieś egzotyczne miejsca, gdzie na prawdę bedzie można nabawic sie strachu i pokosztować cudów natury :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół