nasiona marihuany

Uprawa grzybów po raz pierwszy

Wyszukiwarka Forumowa:

lch

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2016
Postów
150
Buchów
0
Witajcie kochani,
to moje pierwsze podejście do uprawy magicznych grzybów, chce mieć swoje.
Zgromadziłem sprzęt ale mam kilka wątpiliwośći i pytań.

1. rozmiar boxa. czy nie jest za niski - 15cm?

2. Czy taki ryż brązowy BIO będzie dobry? (będzę mielił w młynku do kawy jak w poradniku http://psilosophy.info/magic_mushroom_growers_guide.html)


3. Wermikulit OK? na dno boxa trzeba wysypać?


4. mam słoiki 350ml. 4 na ten box 30x20x15 bedzię OK?

5.jak przygotować zarodniki na miodzie?

zarodniki czekają.


Dzięki za pomoc
 

Rush B

cyka blyat!
Rejestracja
Gru 17, 2016
Postów
282
Buchów
821
elo
1 mój box ma 41 cm h a grzyby sięgają wraz z ciastkiem ponad połowę wysokości ;p czyli ponad 20cm więc twój box na ciacha... słabo to widzę ale grzyby urosną tyle że będą się wyginać itp....
2 nie wiem co z tym ryżem, ja biere zawsze taki z biedry
3 werm wydaje się duży, na dno się nada, na ciacho nie wiem...
4 widzę że to słoiki takie standardowe, do rozmnażania na miodzie się nada ale nie do ciastek...
5 ten zip wygląda jak by się te zarodniki wysypały z folii, tych z zipa bym nie używał a jak w aluminium coś jest to należy:
do słoiczka wlej hmmmm z 100ml wody ? na to łyżka miodu? ja to robię na oko, mieszamy aż się miód rozpuści no i do szybkowaru na max 30 min, dłużej nie. Następnie stygnięcie a jak już wystygnie to otwieramy słoiczek i wsypujemy odrobinę zarodników z blach... i czekamy.

ogólnie panie zadajesz wszędzie tyle pytań a wszystko jest... widziałem że ktoś ci dał link do poradnika a ty dalej pytasz... z takim podejściem to się nie powiedzie ;p powodzenia!
 

Kasiula

Well-known member
Rejestracja
Kwi 13, 2012
Postów
181
Buchów
1
Box wystarczajacy moim zdaniem, sloiki jesli bez zwezenia u wylotu to i na ciastka sie nadadza. Wermikulit lepiej gdyby byl drobniejszy ale chodzi przeciez jedynie o rezerwuar wody. Co do odcisku i wysypanych zarodnikow- jak byl dobrze zrobiony to te w srodku beda dobre, chyba ze 100x otwierales i zamykales. Ja bym zaszczepila ciastka zarodnikami i dodatkowo zrobila zywa kulture na miodzie do nastepnych badan. ;) Kolega wyzej podal proporcje co do roztworu miodu z woda. Nie lyzke a lyzeczke. Pamietajcie ze im mniejsza ilosc skladnikow odzywczych tym grzybnia szybciej przerasta i ciastka i szybciej powstaje na miodzie- wiaze sie to jednak z mniejsza wydajnoscia takiego substratu co przy zywej kulturze na miodzie nie jest istotne.
 

lch

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2016
Postów
150
Buchów
0
Następnie stygnięcie a jak już wystygnie to otwieramy słoiczek i wsypujemy odrobinę zarodników z blach... i czekamy.
Pytanie ile czekamy ? po wsypaniu ? i ile potem wstrzyknąć? do słoika z ciaskiem?

Box wystarczajacy moim zdaniem, sloiki jesli bez zwezenia u wylotu to i na ciastka sie nadadza. Wermikulit lepiej gdyby byl drobniejszy ale chodzi przeciez jedynie o rezerwuar wody.
Słoiki są proste - ani się zwężają ani rozszeząją ku górze czy dołowi.
Wermikulit - rozdrobnie młotkiem:)

Kto pyta nie błądzi.
 

lch

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2016
Postów
150
Buchów
0
wyparzam kieliszek do zarodników:

mielenie ryżu:

mieszanie

wiercenie otworów:

napełnione słoiki jeszcze bez gornej warstey samego wermikulitu:

sterylizacja:


Zaszczepiłem we wtorek, czy podnośić temp do 30 stopini czy w pokojowej 25 bedzie OK?
 

lch

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2016
Postów
150
Buchów
0
słoiki się inkubują w growbox podłożyłem na spód poduszkę elektryczną bo temp. była 22 stopnie teraz jest około 30.
Pytanie czy pole elektromagnetyczne nie wpływa źle na grzybnię?
Pojawiły sie gdzieniegdzie małe białe kłębuszki :)
Czy w grow box moge je później owocnikować pod jedną świetlówką ustawioną 12/12h?
wyntylatory mogły by usywać nadmiar CO2.
 

lch

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2016
Postów
150
Buchów
0
Witam, ciastka przerosły ładnie na środku słoika (tam gdzie wstrzyknięte były zarodniki)
Czy przerośnie cały słoik ?


 

lch

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2016
Postów
150
Buchów
0
Czy wermikulit do boxa sterylizować też należy w szybkoważe?
 

lch

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2016
Postów
150
Buchów
0
Kasiula, Rush B, i inni ratujcie słoiki jeszcze nie przerosłu w całości.
Czy mam wstrząsnąć, posukać ten zbity wermikulit na dnie słoika? aby tam grzybnia dotarła?
 
N

Neapol_DEC

Guest
Uuu, ciężka sprawa. Zbity wermi jest rzeczą nie do przeskoczenia, musisz czekać, jak nie zacznie przerastać to raczej nic z tego nie będzie.
 

lch

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2016
Postów
150
Buchów
0
Przerasta powoli, nie wiem czy nie powinienem odkrecić słoików by wymienić gazy?
 
N

Neapol_DEC

Guest
Nie polecam tego robić. Może dostać się zakażenie do nieskolonizowanego substratu. Mógłbyś zrobić zdjęcie jak to wygląda?
 

lch

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2016
Postów
150
Buchów
0
To ciastko coś słabo leci:

temu już niewiele brakuje.


temperatura około 22 stopie.
wilgotność 30%

Musi być całe przerośnięte by wyjąć do boxa?
 

Rivi1

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 2, 2015
Postów
518
Buchów
5
Słuchaj, zostaw to. Ewentualnie stuknij górą szklanki żeby to się odkleiło nie wyciągając ciacha z szklanki. Jak się uda, przerośnie szybko.
Na przyszłość, substratu się nie ugniata, dajesz go luźno wtedy szybko sie przerasta i nie klej się do ścianek naczynka.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół