nasiona marihuany

Uprawa grzybów po raz pierwszy

Wyszukiwarka Forumowa:

Przysmak Teściowej

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2008
Postów
409
Buchów
0
Obserwuję ,

trochę się grzybów już naprodukowało ale nigdy na ciastku - jakoś nie miałem przekonania .
22 stopnie trochę mało , dlatego może ci wolno grzybnia iść ,
Polecam kabel grzewczy , kocyk i na dno pudła do butów .
U mnie 28-32c tydzień czasu i gotowe ( chociaż ja jestem wierny kukurydzy ) Nigdy mnie nie zawiodła , szybko się rozrastało po 4-5 rzutów tłustych z podstawki . Zawsze wydawała mi się najpewniejsza i najprostsza metoda :)

Nie wiem po co ludzie na początek w ciacha się bawią , duże ryzyko zakażenia .
Nie lepiej by było po prostu kukurydzę popcorn z tesco na wagę nabyć , namaczasz przez noc , później ładujesz w słoje z dziurką , sterylizujesz w szybkowarze , zaszczepiasz kukurydze i wsio . W karton i czekasz , luźno fajnie przerasta , na koniec sypiesz na tacki górę przykrywasz 1cm warstwą wermikulitu dobrze namoczonego i gra muzyka :) Musisz tylko pamiętać że po każdym rzucie jak wszystkie oberwiesz to musisz tacki ładnie oczyścić zalać wodą i na noc do lodówki . Po nocce wyciągasz odlewasz nadmiar wody , , nakładasz świeżą warstwę torfu / wermi i karuzela kręci się dalej :)



U mnie w szafie siedziało 12 pudełek tych litrowych po big milkach . I ani razu zakażenia tyg. zarastało grzybnia (słoiki) potem wywalałem na odkażone ipą podstawki , kolejny tydzień grzybnia się rozrastała już na podstawkach i kolejny tydzień już kolegów było widać :) wychodziło chyba ok 1,5- 2kg kukurydzy



Tutaj akurat nie było wermi tylko torf odkwaszony . Po lewej tacka po jednym rzucie , po prawej tacka 2dniowa pod świeżym torfem już przerasta .


te fotki z 25.08 albo światło ale trochę nieciekawie to wygląda jak dla mnie .
Pierwsza fotka z 29.08 - co tam na dole taki placek różowy ? to substrat czy jakiś syf wilgotny wyszedł ?



Ehh muszę chyba znowu zrobić jakiś porządny os z tłustymi odciskami na forum bo w szafce od h*ja tego leży i tylko się marnuje .


Na zachętę : :) tu akurat drobne kapelusze już , czyli na oko to musiał być 2 lub 3 rzut



Powodzenia
 
Ostatnia edycja:

lch

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2016
Postów
150
Buchów
0
Przysmak Teściowej dziekuje za ten post wyżej, następnym razem bedę robił Twoim sposobem.

3 ciastka są już w boksie:


2 już pinują - owocnikują
 

Marcelinho

Well-known member
Rejestracja
Mar 21, 2014
Postów
171
Buchów
85
Odznaki
2
Jak Ci tam leci kolego? Bo obserwuje od niedawna a tutaj brak upów :D
 

lch

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2016
Postów
150
Buchów
0
Świerzaki są najlepsze, kilka grzybów wystarczy.
Zdjęcia:



Mam pytanie, mam suszone grzyby opruszone zarodnikami, czy należy je umyć przed spożyciem?


Ciastka już są stare i suche, jak je spryskam to odżyją? Pozdrawiam Psylocybeuszy.
 
Ostatnia edycja:

lch

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2016
Postów
150
Buchów
0
Czy jak zakopie stare ciastko (z zarodnikami) w ściółce w lesie, to za rok będą tam grzyby?
Wątek można przenieść do zakończonych.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół