nasiona marihuany

[HPS 250W][0,36m2][COCO][2xGreen Crack - HSO][ScRoG]

Wyszukiwarka Forumowa:
P

ProfesorG

Guest
Wszystko wyglada calkiem ladnie, zobaczymy coto za puchniajki :smokee:z fartem:harvest:
 

kotwiesio

Well-known member
Rejestracja
Sty 25, 2013
Postów
166
Buchów
0
Lecimy dalej. ok 14 dzień Flo

Box pęka w szwach. 130cm to zdecydowanie za niskie pomieszczenie pod tą odmianę. 60% sativa daje się we znaki. Do tej pory gościły u mnie odmiany z przewagą indica i z wysokością nie było problemów. Do tego jedna z pestek jest fenotypowo troszkę inna, bardziej się wyciąga co też nie ułatwia mi zadania. Muszę naginać, odciągać, kombinować żeby się zmieścić. Mam możliwość przeniesienia się do wyższego namiotu ale rośliny są przeplecione przez siatkę i musiałbym ją rozcinać itp... postaram się pomieścić...

pH 5,8
wilgotność 60%
temp 29
fp 13/11
pożywka calmag 1ml, A+B 4ml, emzym 2,5, boost 3ml: 2 takie podlania i potem sama woda + boost.
Podlewam ręcznie ale będę kombinować jakąś pompkę. Staram się utrzymywać kokos cały czas dobrze nawodniony, nie dopuszczając do przesuszenia. Jak widać roślinom to odpowiada:











Pozdrawiam wszystkich growerów :crazy:
 

kotwiesio

Well-known member
Rejestracja
Sty 25, 2013
Postów
166
Buchów
0
ok 30 dzień Flo

Proszę państwa lecimy dalej. Green Crack przerósł mój mały namiocik więc wsadziłem go do 0,75 x 0,75 x 1,8m a słoneczko zamieniłem na Lumatek 600W :freak: Balast ustawiony na 400W co by mi sie planty nie usmażyły hehe Zmieniony został również wyciąg na RVK sileo 420m3/h także konkretny upgrade poszedł.




A tutaj same planty i niestety pojawił się problem. Pierwsza roślina to okaz zdrowia i puchnie w oczach, lecz wygląda na to że druga z pestek ma zupełnie inne pheno, tzn kwiaty są małe, nie są zbite, takie sativkowe wiechecie... nie jestem zadowolony! A może to ja coś z***ałem??? ma ktoś jakis pomysł?

Warunki:
temp 29
wilgotność ? ale chodzi 24h mały went mieszający aby zapobiec pleśni
papu bez zmian, odstawiłem tylko Calmag co by nie miały za dużo Azotu, podstawowa pożywka A+B zawiera kalcium i magnez więc to powinno wystarczyć.
Co do pH do rozmawiałem ostatnio z bardzo doświadczonym growerem i tu chciałbym się podzielić z Wami ciekawym podejściem, a mianowicie: rośliny lepiej rosną gdy mają regularnie zmieniane pH pożywki, nawet w hydro! A więc ustawiamy pH na 5,5 i czekamy aż naturalnie przez kolejne dni będzie się podnosić aż do 6,5. Potem obniżamy do 5,5 i czekamy aż naturalnie wzrośnie tak by przez kolejne dni rośliny dostawały pożywkę o rosnącym odczynie.
Dlaczego tak? Otóż na pewno widzieliście ten diagram:


Wynika z niego że przyswajanie danego pierwiastka zależy od odczynu pożywki. Ustawiając stałe pH które ma być "złotym środkiem" nie jesteśmy w stanie zapewnić idealnej przyswajalności wszystkiego. Spójrzcie na fosfor który razem z potasem jest mi teraz bardzo potrzebny podczas kwitnienia. 6,5 to minimum aby zapewnić jego maksymalną przyswajalność...

Zamierzam to sprawdzić a związku z tym że podlewam ręcznie ostatnie podlanie ustawiłem na 6,5. Kolejne będzie 6,2, potem 5,8 i 5,5 i potem znowu w górę. Zobaczymy jak rośliny będą reagować.

Czy ktoś spotkał się już z takim podejściem? Zachęcam do dyskusji.


krzak nr 1




krzak 'niedo***any genetycznie'






W związku z tym że zwolnił mi się mały namiot w którym zacząłem uprawę, a akurat miałem gotowe klony postanowiłem go zaadoptować i zacząć w nim weg na kolejną uprawę, tak by na Flo przerzucić je do większego boxa pod większe słoneczko <coolpalacz>






Pozdrawiam i z fartem!
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
green crack to piękna i produktywna roślina... z tym, że miałem 5 roślin i k***... każda inna :D jezeli chodzi o haj to dla mnie bomba. W sam raz na wake and bake :D
 
L

Lansky

Guest
Na 2 i 3 zdjęciu widać delikatne popalenie od nawozow, do tego liście bardzo zielone.... Bym troszkę przystopowal z odżywkami na jakis czas:)

Tak to spoko fajne planty i byle do kosy :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół