nasiona marihuany

[HPS 250W][0,36m2][COCO][2xGreen Crack - HSO][ScRoG]

Wyszukiwarka Forumowa:

kotwiesio

Well-known member
Rejestracja
Sty 25, 2013
Postów
166
Buchów
0
Witam wszystkich po dłuższej biernej obecności na forum. Biernej gdyż tylko przeglądałem wątki, nie dzieląc się swoimi uprawami, lecz postanowiłem to zmienić.


-box: Secret Jardin Lodge L90 90x60x135cm, przy czym powierzchnia uprawy to 60x60cm
-światło: dual 250hps lumatek + balast lumatek 150/175/250/super lumen + odbłyśnik standard
-FP: weg 12/1, flo: 11/13
-medium: plagron coco + perlit: 75/25% - donice 11
-wentylacja+filtr: wylot 300m3 łazienkowy na regulatorze obrotów+ filtr eco Prima Klima 240/360 + 20cm mieszający, wlot pasywny
-suple: Canna: calmag agent, coco A+B, rhizotonic, cannazym, boost, pk 13/14
-miernik: pH metr cyfrowy made in china
-dodatki: nawilżacz powietrza, płyn do kalibracji pH metru 7,0 + 4,0, płyn do przechowywania elektrody - wszystko od GIB, Canna Ph- organo acid, siatka scrog


-pestki: Green Crack HSO (miały być 4 szt. lecz z 2 nic nie wyszło i stąd decyzja o siatce)









Strona Lewa:



Strona Prawa:



Pozdro :bounce:
 

długi

Advanced Smoker
Weteran
Rejestracja
Lut 7, 2011
Postów
750
Buchów
1,563
Odznaki
2
Ziom wszystko za***iscie tylko mozesz miec problem z przeplatywaniem przez ten "chicken wire", bo jest sztywny, ale mam nadzieje ze sie myle...

pozdro wariat
 
P

Piję Mleko

Guest
Ziom wszystko za***iście tylko podaj proszę dzień. Długo uprawiasz 12/1?
 

DcichygrowJ

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2016
Postów
527
Buchów
2
Musiałbyś je położyć i zgniesc siatka. Wtedy zrobiłby to robotę + czyszczenie z liści aby odrosty poszły. Teraz sie ciezko im bedzie przebić
 

kotwiesio

Well-known member
Rejestracja
Sty 25, 2013
Postów
166
Buchów
0
Witam ekipę i dziękuję za zainteresowanie. Już śpieszę z wyjaśnieniami.

Dziś jest 34 dzień. 30 dni świeciło 12/1, 4 dni temu przełączone na 12/12 a więc zaczynamy zabawę :crazy:

Panny dostały toping po 6 piętrze, a więc każdy plant został wyprowadzony na 12 głównych odrostów i tylko one wyjdą ponad siatkę. Wszystko co poniżej i się nadaje pójdzie na klony. Reszta do utylizacji.

Ziom wszystko za***iście tylko podaj proszę dzień. Długo uprawiasz 12/1?

12/1 lecę już któryś tam z kolei i wszystko w jak najlepszym porządku. Serdecznie polecam. Jedyne co mnie zaskoczyło to jak ostatnio wrzuciłem pod 12/1 klony, które były ukorzeniane pod 18/6 to od razu zaczęły kwitnąć. Widocznie tak rośliny reagują i tyle.
A tak w ogóle czy próbował ktoś ukorzeniać klony pod 12/1? Jest to w ogóle możliwe?

Musiałbyś je położyć i zgniesc siatka. Wtedy zrobiłby to robotę + czyszczenie z liści aby odrosty poszły. Teraz sie ciezko im bedzie przebić

Tak jak piszesz, najwyższe piętro jest dociśnięte siatką i rozciągnięte bezpośrednio pod nią. Fryzjera jeszcze nie było, główne odrosty świetnie sobie radzą. Rzekłbym, że idą jak po***ane <rotfl> Jak zaznaczyłem wyżej, wszystkie pomniejsze idą na klony.

Ziom wszystko za***iscie tylko mozesz miec problem z przeplatywaniem przez ten "chicken wire", bo jest sztywny, ale mam nadzieje ze sie myle...

pozdro wariat

Ten "chicken wire" to sprawdzony paten. :sunny: Potwierdził już swoją skuteczność na froncie. Swoją drogą rolki tej siatki służyły mi kiedyś tam jako ochrona przed dziczyzną na oucie (do sprawdzenia wątek w podpisie).

Na ten moment skończyłem już rozciąganie odrostów i wszystko zostało puszczone do góry. Szczegóły w kolejnym upie. Pozdro!
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Chętnie wykorzystam Twoją fotorelację jako przewodnik i wprowadzenie w uprawę w coco na małej powierzchni. :D Będę śledził uważnie, powodzenia!
 

kozuha1991

Active member
Rejestracja
Sie 28, 2013
Postów
34
Buchów
0
A powiedz jak z temperatura bez cooltuby? Jest ok? Bo tez chce kupic hps 250 i widze ze wszyscy leca na cooltube a ty nie :p a wolał bym fajnego wings niz cooltube ;)
 

DcichygrowJ

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2016
Postów
527
Buchów
2
Mi hps 600 nagrzewa 7 stopni więcej niz bylo przed odpaleniem. Nie wiem.. moze mam jakiś dziwny box, ale moim zdaniem z przecietna wentylacja nie ma sie problemów z temperatura.
 

cocaa

Well-known member
Rejestracja
Gru 14, 2011
Postów
187
Buchów
0
A powiedz jak z temperatura bez cooltuby? Jest ok? Bo tez chce kupic hps 250 i widze ze wszyscy leca na cooltube a ty nie :p a wolał bym fajnego wings niz cooltube ;)

Temperatura będzie zależała też od innych czynników tj. Temperatura otoczenia poza boksem, wentylacja itp
 

kozuha1991

Active member
Rejestracja
Sie 28, 2013
Postów
34
Buchów
0
Wentylacje mam 260-360m/h i temperature otoczenia 24. A mi sie nigdy cooltuba nie podobala psuje wyglad boxa :D poczekam az Super lumen odpalisz, jak sie nie będzie grzalo to sobie ja odpuszcze i pozadnego wingsa kupie ;)
 

kotwiesio

Well-known member
Rejestracja
Sty 25, 2013
Postów
166
Buchów
0
A powiedz jak z temperatura bez cooltuby? Jest ok? Bo tez chce kupic hps 250 i widze ze wszyscy leca na cooltube a ty nie :p a wolał bym fajnego wings niz cooltube ;)

A więc tak jak piszą koledzy powyżej wszystko zależy od temperatury otoczenia. Obecnie mam w pokoju 22-25st. i przy takim otoczeniu cooltube nie jest mi potrzebny. Szczerze to przy tej uprawie nawet nie mam termometru wewnątrz boxa, ale jest tam 28-29 max. Jednak normalnie podczas upalnego lata gdy w pokoju mam ok 28 stopni to wentylacja tego nie ogarnia i po prostu odpuszczam sobie uprawę podczas lata. Lecę tylko od września do czerwca. Przy wyższych temperaturach zewnętrznych na wegu jeszcze jest spoko, ale jak podłączę filtr to na flow jest padaka.
Także wg mnie wings ze spreaderem jak najbardziej OK, pod warunkiem że nie masz zbyt ciepło w pomieszczeniu i wtedy możesz lecieć cały rok.

---------- Post Zaktualizowany 19:42 ---------- Data pierwszego postu 18:54 ----------

UP!

3 dzień flo


Rośliny bardzo szybko zaindukowały i wystrzeliły w górę.

ph cały czas 5,8. podlewanie wg tabeli canna. do menu doszedł Boost. Ogólnie podlewam 2 razy pełen zestaw pożywek i 1 raz sama woda + calmag oraz teraz ten Boost, i tak na zmianę. Jest to pewna innowacja gdyż w poprzednich uprawach leciałem cały czas na pożywkach. Poki co bez zastrzeżeń.














A tutaj kloniki które pobrałem spod siatki. Jeszcze nie wiem co z nimi zrobię bo niestety nie mam gdzie ich ulokować. Przynajmniej sobie poćwiczę ukorzenianie :zjarany:






Tutaj moje profesionalne oświetlenie weg boxa :freak:


 
Ostatnia edycja:

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
Pamiętaj że w CalMagu masz zazwyczaj sporo azotu, ja sobie odpuściłam i przerzuciłam się na Canna Mono Ca i Mg :) Chce Ci się to tak ręcznie podlewać? Nie widzę w setupie filtra RO, jak więc ze stabilnością ph pożywki?
 

kotwiesio

Well-known member
Rejestracja
Sty 25, 2013
Postów
166
Buchów
0
Pamiętaj że w CalMagu masz zazwyczaj sporo azotu, ja sobie odpuściłam i przerzuciłam się na Canna Mono Ca i Mg :) Chce Ci się to tak ręcznie podlewać? Nie widzę w setupie filtra RO, jak więc ze stabilnością ph pożywki?

W sumie to dopiero pierwszy raz stosuję CalMag. Testowo. Wcześniej leciałem Canna: A+B, Rhizo, enzym, pk13/14, boost i byłem zadowolony, co nie znaczy że nie może być jeszcze lepiej. Czy ten dodatek azotu może powodować problemy? Jeśli mam soft water to niby podniesienie EC jest wskazane...

Filtra RO nie ma i jakoś nie powodowało to kłopotów, chociaż faktycznie sprawdziłem to i kilkanaście godzin po ustabilizowaniu pH wzrasta ono do 6,5 czy nawet wyżej, co niewątpliwie nie jest to porządane.
Czy przefiltrowana woda po jednorazowym ustabilizowaniu utrzymuje pH przez dłuższy czas? Myślę, że to warunek konieczny przy automatycznym podlewaniu.

Podlewanie 2-4 roślinek to przyjemność, ale jeśli chcesz pomóc to zapraszam do siebie z konewką <lol> Szczerze to cały czas myślę nad automatyką. Cały czas jedziesz na zmodyfikowanym systemie GIB? Możesz napisać coś wiecej na jego temat? Warto to kupić czy jakieś DIY może?
 

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
U mnie trzyma stabilnie ph przez ok tydzień, czyli tyle ile trzeba ;-) Przy wodzie RO suplementacja Ca i Mg raczej obowiązkowa... GIB z filtrem działa bezawaryjnie, wymieniłam też pompkę na mocniejszą (która również ma wstępny filtr). Nic się nie zapycha, podlewa dobrze, po każdej uprawie przepłukuję wodą RO (kilka godzin, obieg zamknięty) z drip clean ;-)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół