nasiona marihuany

Budowa tłumika

Wyszukiwarka Forumowa:

Grupszy

Active member
Rejestracja
Maj 1, 2017
Postów
27
Buchów
0
Witam wszystkich.
Czerpiąc natchnienie z wiki chciałbym zrobić tłumik do wenta pk125.
Wyglądać by miało to tak że z jednej i drugiej syrony tlumika reduktor 150/125mm i do większej części przyklejona tektura tylko co do tej tektury przykleić:
Wykladzina samochodowa, jak na wiki,
Pianka akusryczna,
Wełna mineralna i rdzeń z siatki metalowej, ale czy okruchy wełny nie zapchają wentylatora,
Moze wytlaczanki do jajek ?
Jak myślicie czy da to pożądany efekt jeśli zamontuje dwa takie tłumiki okolo 50 cm ?
Jaki materiał do wygłuszenia wybrać?
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Myślę, że najlepiej kupić dobry tłumik. Sam tłumik to nie wszystko. Jeszcze kwestia wentylatora. Zobacz sobie izolowane akustycznie Systemair KVK z regulacją obrotów. Są bardzo ciche, ale to drogi sprzęt. Do niektórych modeli regulator obrotów dokupuje się osobno. Może być pięciostopniowy, albo inny tańszy. Do połączenia tłumika z wentem i filtrem węglowym można użyć klamry montażowej a wcześniej uszczelnić łącząc wstępnie taśmą patex extra strong.
 

Grupszy

Active member
Rejestracja
Maj 1, 2017
Postów
27
Buchów
0
Wentylator sam w sobie nie jest głośny tylko przepływ powietrza i dla tego myślę o tłumikach. Dwa porządne to koszta około 500zł a to za dużo, koszta zrobienia to poniżej 100zł. Nie chcę dużo inwestować w wentylacje ponieważ mam fajny pomysł i będzie bezuzyteczne a ciezko bedzie odsprzedac więc trzeba coś wymyślić po taniosci
 

jasnim

Well-known member
Rejestracja
Kwi 26, 2016
Postów
99
Buchów
0
Ja robie tlumik w formie skrzyni. Wlot rury z jednej strony i skrzynia przedzielona (nie do konca, zostawione 20cm na przeplyw powietrza) dzieki temu powietrze musi zakrecic 2 razy. Skrzynia w srodku wylozona na wszystkich sciankach pianka akustyczna piramidka o wysokosci 4 cm. Pianka 2m2 kosztowaly z przesylka 70zl na alledrogo. Jak skonxze robic tlumik zarzuce jakies foto jak zrobie próbe.
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Pewnie kupić tłumik jest drożej a odsprzedać używany po dobrej cenie ciężko. Samodzielne izolowanie akustyczne wentylatora, czy wykonanie tłumika będzie tańsze, ale raczej nie będzie takiego efektu jak przy kupnym produkcie, chyba, że ktoś ma zdolności i pojęcie jak taki tłumik wykonać. W moim wykonaniu kiepsko samoróbka wychodziła.

Wracając do Twojego wentylatora PK125 są ich rożne rodzaje. Model z dwustopniową regulacją obrotów 220/360 m3/h przy 220m i zastosowaniu tłumika jest jeszcze znośnie, chociaż spać z boxem wyposażonym w taki went w jednym pokoju raczej trzeba by się przyzwyczaić. Model 420m3/h bez regulacji obrotów jest trochę głośniejszy.

Są wenty z możliwością podpięcia regulatora obrotów gdzie ilośc m3/h można jeszcze bardziej zmniejszyć niż 220m a co za tym idzie będą cichsze. Oczywiście jeżeli warunki w boksie na znaczne zmniejszenie obrotów pozwolą.
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,080
Buchów
5,505
Odznaki
3
Elo, ja zrobiłem coś takiego:





Myślałem o użyciu wełny mineralnej, jeśli się boisz, że jej okruchy zapchają wentyl, to owiń ją streczem.
Tak właśnie robione są panele akustyczne w studiach muzycznych.
 

Grupszy

Active member
Rejestracja
Maj 1, 2017
Postów
27
Buchów
0
Kolego ProximaCentauri pochwal się jak zrobiłeś i jaki jest efekt.
Mam pk 125 regulowany od 55% mocy blisko tej mocy i poniżej buczy max to 420m3.
Muszę szybko to ogarnąć ponieważ w piwnicy gdzie teraz są panienki to nie mogę pozbyć się wilgoci i pod hps600w mam 65%wilgotności na flow a do tego cztery pochłaniacze, kiedy jest wyłączony to około 90% wilgotności powietrza a boje sie żeby nie spleśniały.
Teraz mogę zrobić boxa w formie szafy 120x120x195cm tylko musi być z płyty i zamykany bo dzieciaki...
Będzie to stało w pokoju obok łazienki taki magazynek tylko żeby nie było tak głośno jak jest teraz brakuje nie wiele żeby było ok i dla tego myślałem o zrobieniu tłumika x2.
Później będę zmieniał oswietlenie na cob + trochę czerwonego i zmianę wentylacji na cichą i "profesjonalną"
Wsadze tam cztery wielkie donice i będę sobie porownywał treningi, ziemię, nawozy a później różne odmiany ale teraz muszę skupić się na wyciszeniu po kosztach
 
R

rolnikdolpasz

Guest
W pomieszczeniu gdzie znajduje się box musi być cały czas uchylone okno. Inaczej będzie wilgoć i pleśń na ścianach.
Jest też opcja, że zamontujesz w oknie sklejke i bezpośrednio wylot na dwór a wlot ze dworu w dolnym rogu sklejki. Przykamuflowane jakąś siatką na komary najlepiej.
 

Grupszy

Active member
Rejestracja
Maj 1, 2017
Postów
27
Buchów
0
W pomieszczeniu gdzie teraz planuję boxa wyciąg będzie podłączony do komina a okno jest stare i drewniane więc na lini okno komin to taki przeciag że hoho.
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Okno może być stare, ale szczelinami nie przedostanie się tyle powietrza ile jest zasysane i powstaje podciśnienie. Jak wejdziesz do pomieszczenia z którego wysysane jest wentylatorem powietrze a nie ma wlotu, to ciężko nieraz złapać jest powietrze. Okno musiało by być cały czas uchylone, albo tak jak napisałem zdemontowane a zamiast tego sklejka i rura z zewnątrz do boxa jako wlot pasywny, lub rura z wentylatorem ciut słabszym od wyciągającego.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół