nasiona marihuany

Buforowanie kokosu ze sprasowanych kostek.

Wyszukiwarka Forumowa:

grzybo

Member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
21
Buchów
0
Witam wszystkich, ostatnimi czasy mialem mnostwo problemow z moimi pannami, a mianowicie zolkly liscie nie rosly i ch*j wie co jeszcze. I tak z kazda uprawa, za kazdym razem problemy mimo ze warunki w boxie ksiazkowe. No wiec zaczalem szukac o co chodzi. Wyczytalem zeby sprawdzic wode ktora wyplywa z doniczki jej ph i ec no i okazalo sie ze ec wynosi 4.5 nie wiedzac czemu jak pozywka miala max 1.8. Wydaje mi sie ze problemem tego jest zlej jakosci kokos. Ja uzywam takiego z kostek. I teraz pytanie, co to jest buforowanie kokosu i jak nalezy to przeprowadzic? Jak przygotowac ten kokos do uzytku? Dzieki i pozdrawiam :)
 

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
Witam wszystkich, ostatnimi czasy mialem mnostwo problemow z moimi pannami, a mianowicie zolkly liscie nie rosly i ch*j wie co jeszcze. I tak z kazda uprawa, za kazdym razem problemy mimo ze warunki w boxie ksiazkowe. No wiec zaczalem szukac o co chodzi. Wyczytalem zeby sprawdzic wode ktora wyplywa z doniczki jej ph i ec no i okazalo sie ze ec wynosi 4.5 nie wiedzac czemu jak pozywka miala max 1.8. Wydaje mi sie ze problemem tego jest zlej jakosci kokos. Ja uzywam takiego z kostek. I teraz pytanie, co to jest buforowanie kokosu i jak nalezy to przeprowadzic? Jak przygotowac ten kokos do uzytku? Dzieki i pozdrawiam :)

Ec 4.5???? Czym Ty to mierzysz? Jaki masz ten kokos? Jesli taki z zoologicznego to problemy będą.
 

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
Kokos sprasowany w kostki ma w sobie dużo soli prawdopodobnie ze względu na jej właściwości konserwujące. Żeby nadawał się do uprawy, ja robiłem tak, że przelewałem go do oporu kranówą i sprawdzałem ec aż do moemntu kiedy to co wypływało miało mniej więcej ec wody z kranu. Wtedy przelewałem odrobiną wody z ph wyregulowanym w zakresie 5.7 - 6.2 i wtedy masz kokos gotowy do uprawy.
Ważne jest też żeby nie sadzić od razu w takim błotnistym kokosie tylko dać mu przeschnąć bo raz tak zrobiłem i kiepsko wystartowały siewki. Chyba, że mieszasz potem kokos z perlitem, co jest wg. mnie dobrym pomysłem. Niektórzy robią 50/50 kokos/perit i też uważam że jest to git zestawienie.
Pozdro.
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
Płuczesz ze trzy razy, odsączasz, zostawiasz żeby podsechł, płuczesz jeszcze raz wodą z calmagiem. Voila.
 

grzybo

Member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
21
Buchów
0
Ec mierze miernikiem do ec :p kokos mam kupiony ze sklepu z dzialu ogrodniczego ale byl tani i canna czy plargon to to nie jest wiadomo. Z reszta nie o cene tu chodzi tylko o to ze sasiedzi nie widza ze do domu znosze jakies wielkie worki niewiadomo po co :p wlasnie tez tak plukalem te niesczesne planty ktore i tak powoli umieraja kranowka prosto z kranu ec 0.3 i czekalem az to co wyleci bedzie tyle mialo. To wiec byforowanie to poprostu koncowe przelanie woda o ph5.8 z cal magiem? Lac go 1ml
na Litr? producent podaje od 0,5ml do 1ml na L
 

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
Z kostkami wiecej roboty niz to jest warte... Plagron z perlitem robi jak trzeba... kokos z kostki tak jak koledzy piszą - trzeba porzadnie wypłukać :)
 

grzybo

Member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
21
Buchów
0
A i mialem zapytac odnosnie perlitu, nie mam go ale mam takie gliniane kulki nie wiem jak sie nazywaja po Polsku, po hydro mi zostaly. Moge to wymieszac z kokosem? Jak tak to w jakiej proporcji? Sluchajcie a jak bym zrobil taki myk, plucze kostki w opor kranowa i na noc leje pelno do wiadra wode ph 5.8 + cal mag. A rano odciskam przez szmate czy tam drobne sitko.? Czy lepiej po przelaniu kranowa tylko przelac woda z cal magiem?
 

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
A i mialem zapytac odnosnie perlitu, nie mam go ale mam takie gliniane kulki nie wiem jak sie nazywaja po Polsku, po hydro mi zostaly. Moge to wymieszac z kokosem? Jak tak to w jakiej proporcji? Sluchajcie a jak bym zrobil taki myk, plucze kostki w opor kranowa i na noc leje pelno do wiadra wode ph 5.8 + cal mag. A rano odciskam przez szmate czy tam drobne sitko.? Czy lepiej po przelaniu kranowa tylko przelac woda z cal magiem?

Nie wiem o jakich kulkach piszesz, jesli to coś co służy do napowietrzniania podłoża to możesz wymieszać. Perlit jest o tyle dobry że jest dość drobny i dobrze zmieszany, tworzy z kokosem idealinie napowierzchnione podłoże do uprawy.
Twój pomysł z zostawieniem w wodzie też jest ok. Generalnie chodzi o to, że pierwszą dużą partią wody pozbędziesz się soli z kokosu, a potem musisz mu tlyko nadać właściwe ph. Kokos szybko przechwytuje ph z roztworu wodnego także oba sposoby zdadzą egzamin.
Na koniec radzę Ci żebyś sobie poszukał informacji o nawożeniu kokosu bo 1.8EC o którym pisałeś to jest naprawdę już dużo i taką ilość nawozu zjedzą tylko zdrowe pokaźnych rozmiarów rośliny pod odpowiednim oświetleniem. Póki co skończyłem z uprawą w kokosie na rzecz organiki, ale robiłem eksperyment i podlewając 200ppm kranówa + 300ppm nawozów, nie dość że nie było żadnych niedoborów to na dodatek otrzymałem jedno z fajniej pachnących i smacznych palonek w swojej skromnej karierze growera.
 

Pikaczu

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2013
Postów
131
Buchów
1
te gliniane kulki o których była mowa to zapewne keramzyt :D a jeżeli nie masz perlitu, możesz użyć styropianu w kulkach, jest tak samo neutralny w dodatku nie rani korzeni w przeciwieństwie do perlitu, z którego zrezygnowałem na rzecz właśnie kulek styropianowych, i jest taniej :)
 

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
Oszczędzanie na czymś co i tak jest tanie nie ma moim zdaniem sensu :) tym bardziej że kokos to medium wielokrotnego użytku.
 

grzybo

Member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
21
Buchów
0
Te turbo kulki to po angielsku clay pebbles, po polsku chyba granulat ceramiczny lub kermazyt (to chyba to samo :p) tak wiem ze za duzo lalem nawozu ale po 1 taka dawke poleca dutch pro (wiem ze chca zebysmy lali jak naj wiecej zeby jak najwiwcej kupowac :p) a po drugie planty mialy tak poblokowane pierwiastki przez to ze nie plukalem kokosu ze nie rosly i wogole zolky i wygladalo to na niedobory wszytskiego to i szalalem i lalem ten nawoz jak po***any :p aha i pytanko jeszcze jedno czy moge stosowac enzymy no cana zym (czy jakos tak) z kulturami bakterii? Wydaje mi sie ze enzymy zabija bakterie... Z reszta ten enzym wogole jest potrzebny?


Tak juz koledzy wyjasnili to kermazyt xD nie chodzi o oszczednasc tylko o rozmiar do transporporu. Czego oczy sasiadow nie widza to i od tego ich dupa bolec nie bedzie i sie nie beda interesowac:p


Wlasnie widzialem motyw ze styropianem jak kupilem od typa malutkie plany ale nie wiedzielem po jaki gwizdek to jest. Moze i to nie glupie.... ;)
 

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
Walizki na kółkach nie masz albo plecaka turystycznego? :)
 

grzybo

Member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
21
Buchów
0
Tylko ze z ta walizka musial bym ze 4 razy latac zeby to przeniesc co potrzebuje na jeden raz :p poza tym narazie mam zapas 30 kostek wiec trzeba to wykorzystac.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół