nasiona marihuany

Zbiornik i dawkowanie nawozów

  • Autor wątku ŁysyGrowR
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
Ł

ŁysyGrowR

Guest
Ile dajecie mniej więcej ml nawozu na zbiornik i jaki macie zbiornik (ile litrów ma wasz zbiornik)?
 
Ł

ŁysyGrowR

Guest
chciałem wiedzieć ile dajecie nawozu na zbiornik po to żeby wiedzieć czy dobrze obliczyłem dawki nawozu.
 
Ł

ŁysyGrowR

Guest
zbiornik 65l
na grow - 60ml czy to za dużo czy o połowę zmniejszyć

---------- Post Zaktualizowany 16:57 ---------- Data pierwszego postu 16:47 ----------

chciałem wiedzieć czy 60ml to za dużo czy za mało i o ile zmniejszyć albo zwiększyć

---------- Post Zaktualizowany 16:58 ---------- Data pierwszego postu 16:57 ----------

i nie według tabeli tylko według własnych doświadczeń

---------- Post Zaktualizowany 17:01 ---------- Data pierwszego postu 16:58 ----------

i obojętnie jaki nawóz na wzrost
 
Ostatnia edycja:
O

OdcieńZieleni

Guest
myslalem ze nie potrafisz obliczyc ile masz dać nawozu na zbiornik, tak napisałes w drugim poscie, to chetnie bym pomogł policzyc, ale teraz sie pytasz o własne doświadczenia z dawaniem tego nawozu to Ci nie pomoge
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Kazdy nawoz bedziesz dawkowal inaczej bo sa rozne stezenia. Masz tabele danego producenta i tego sie stosuj ale nie dawaj pelnych dawek. Zacznij od mniejszych 1/3, 1/2, 3/4 i jak widzisz ze głodne to dajesz wiecej. Jak przesadzisz w druga strone to ciezko pozniej tym bardziej poczatkujacemu growerowi to wyprostowac.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
myślalem ze w hydroponice inaczej to sie odbywa niż "normalnym" sadzeniu doglebowym, a sie okazuje ze nie, w ogole nie mam wiedzy na temat uprawy hydroponicznej, może obczaje co i jak :)
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Znaczy sie bo autor nie zaznaczyl czy to hydro a jak tak to jakie? System przelewowy, drippery czy moze dwc?
Ja myslalem ze chodzi o zbiornik w ktorym dorabias z nawozy.
Ogolnie jesli dwc gdzie korzenie caly czas zanurzome sa pozywce to stezenia 1/3 nie przekraczac bo latwo popalic i najlepiej ustawiac ppm roztworu od niskich wartosciach. Jesli bedzie przelewowy i keramzyt tam juz można zwiekszyc stezenia bo rosliny sa podlewne cyklicznie.
Tak samo kokos i drippery można stezenia nawozow podniesc bo jest on jalowym podlozem. Do tego jesli usuwamy wyplyw mozna dawac wiecej bo poprzez usuwanie wyplywu nie beda gromadzily sie tak sole.

Takze wszystko zalezy od rodzaju systemu jaki posiadamy.
No i reakcja growera wiadomo, trzeba byc troche obczajonym w temacie zeby szybko dzialac bo np w dwc rosliny pobieraja skladniki momentalnie po podaniu do zbiornika i kuku roslinom zrobic to szybciej niz sie czlowiekowi wydaje.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół