nasiona marihuany

[LED COB + RED 320W][1,2m2] - 2x Super Skunk ( Holenderski Skun )

Wyszukiwarka Forumowa:
D

DarkMessiah

Guest
Dokładnie. Natomiast 3500k i 3000k, na pewno są bardziej uniwersalne, jednak na wegu i w trakcie indukcji mniejsza ilość niebieskiego światła sprawia, że krzaki bardziej się wyciągają i są takie bardziej "patykowate". Mi nigdy nie podobał się weg pod HPS-ami przykładowo, a jak wiadomo HPS ma mało niebieskich odcieni :)

No właśnie dlatego ja kombinuje panel na 2700k 100w + 6500k 100w + 50w niebieskich + 50w czerwonych i będzie można przełączać veg flo indukcja ;) chce uzyskać na veg barwę lampy mh a na flo hps
 

Ziaba

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2009
Postów
209
Buchów
261
Widzę, że mamy bardzo podobne podejście. Bardzo możliwe, że pójdę w Twoją stronę, jednak jeszcze chcę sprawdzić czy dużo niebieskiego światła przez cały okres życia rośliny wpływa na jej rozmiar z jednoczesnym zachowaniem ilości i jakości plonu. Być może, jest to lepsza opcja od naśladowania HPS i MH, ponieważ nikt nigdy nie miał możliwości tak dokładnego manipulowania spektrum światła w przypadku tradycyjnych lamp :)

W poszukiwaniu nowego kierunku rozwoju oświetlenia :)
 
D

DarkMessiah

Guest
Myśle ze to co chcesz zbadać zostało już zbadane. Ja chce dostarczyć roślinie Max na veg niebieskiego mix niebieski 100w czerwony 50w na indukcji początek flo 50w niebieski 100w czerwony Max czerwony na zaawansowane flo

Najmocniej wpływa na nie ma promieniowanie niebieskie oraz stosunek promieniowania czerwonego do dalekiej czerwieni (nie jest ona bezpośrednio wykorzystywana w fotosyntezie, lecz dostarcza roślinom informacji o zmianach w otoczeniu). Jeśli ilość obu czerwieni jest na podobnym poziomie lub też dalekiej czerwieni jest więcej niż bliskiej, powoduje to wydłużanie się pędów, a hamuje rozkrzewianie się, rośliny także słabiej się wybarwiają, są bardziej wiotkie. Gdy natomiast czerwieni bliskiej jest więcej niż dalekiej, nadmierne wydłużanie się pędów jest zahamowane, a gdy występuje emisja promieniowania niebieskiego, którego jest nieco więcej niż czerwonego, rośliny są niższe, bardziej rozkrzewione i zwarte, mają lepiej wybarwione i grubsze liście oraz łodygi, liści przyrasta więcej, międzywęźla są krótsze.
 

Ziaba

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2009
Postów
209
Buchów
261
Gdy natomiast czerwieni bliskiej jest więcej niż dalekiej, nadmierne wydłużanie się pędów jest zahamowane, a gdy występuje emisja promieniowania niebieskiego, którego jest nieco więcej niż czerwonego, rośliny są niższe, bardziej rozkrzewione i zwarte, mają lepiej wybarwione i grubsze liście oraz łodygi, liści przyrasta więcej, międzywęźla są krótsze.

I to jest mój cel :) Wiem, że nie odkrywam niczego na nowo. Po prostu taki styl pracy z rośliną mi bardziej odpowiada.
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,583
Odznaki
2
Kozacko. Wygląda to jak ze startreka.

Po to jest forum żeby dzielić się wiadomościami oraz owocami własnej pracy, moim zdaniem ;)
 

Ziaba

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2009
Postów
209
Buchów
261
Dzień dobry.

Dzień 79/ 37 FLO ( - 8/9 dni indukcji )

Dołożyłem drugiemu Skunkowi światło 610nm, tak więc różnica naświetlania to 2 tygodnie. Zobaczymy jaki da to efekt :)

"Herma, nie herma."









I drugi Skunk.







 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,252
Rozwiązań
1
Buchów
16,044
Odznaki
4
Zdrowo i jak wyżej - będą tęgie szczyty ;) oglądam!
 

Ziaba

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2009
Postów
209
Buchów
261
Dzień dobry :)

Dzisiaj nowe zdjęcia trochę później, niestety obowiązki mnie pochłonęły :)

Dzień 86/44 FLO ( -8/9 dni indukcji )
Wiele się nie wydarzyło, generalnie Panny kwitną wzorowo. Jedynie trochę zaczyna mnie rozczarowywać Plagron ze swoimi nawozami, tak więc rozważam przesiadkę na BioTabs i tu pytanie do użytkowników - czy ktoś z was miał i używał nawozów BioTabs i jak wypadają na tle nawozów organicznych z Plagronu?

Co poza tym - odezwał się Holenderskiskun i z racji problemów z hermą dostałem 20% rabatu na kolejne zakupy - szacun dla HS :)

Pokombinowałem trochę z aparatem, więc dzisiejsze zdjęcia trochę lepiej oddają stan faktyczny :)









I druga Panna.









Skunkom zostało jeszcze spokojnie 4-5 tygodni kwitnienia, czyli będzie dosłownie gruuubo :)
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,090
Buchów
4,305
Odznaki
2
Bardzo ładnie wyglądają.Będzie sporo palenia.
 

Ziaba

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2009
Postów
209
Buchów
261
Zastosowałem bardzo prosty trening - FIM 9 piętra, czyli dziewczyny mają po 16 pędów. Potem już tylko podwiązywałem pędy które rosły za szybko i się wybijały albo te które rosły za blisko siebie. To wszystko :)

Kształt i rozmiar Skunków raczej zawdzięczam zastosowaniu bardzo zimnej diody która ma dużo niebieskiego światła - 5600k i uzupełnieniu jej o czerwienie.
 

Pig pepa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 4, 2017
Postów
138
Buchów
1
ładnie, adekwatny rozmiar i ilość pędów do wega, jestem ciekaw ilości i jakości końcowej :)
byle do :harvest: powodzenia
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół