nasiona marihuany

Ostrzezenie przed wentylatorem i pytania o kupno kolejnego

Wyszukiwarka Forumowa:

Motocyklista

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2016
Postów
58
Buchów
1
Witam
Przy budowie boxa zastosowalem ten wentylator http://http://growbox.pl/product-pol-2765-WENTYLATOR-MIXED-FLO-125-EU-V-Z-DWUSTOPNIOWA-REGULACJA-OBROTOW.html. Niestety, z jakichs przyczyn po jednej uprawie cos w srodku sie posypalo, zaczal strasznie glosno chodzic, chlabrotac, trzeba mu bylo pomoc ruszac itd. Mozliwe ze od temperatury i pylow, nie mial filtra i zasysal gorace powietrze z CT. Ale i tak robil tornado po podlaczeniu.

Na dniach kupilem wentyl DOSPEL WB 150 za jakas stowe, caly metalowy i z obudowanym silnikiem, ale po podlaczeniu... Smiech na sali, ma ze 150m3h zamiast deklarowanych 270. Dzis z filtrem weglowym temp skoczyla do 50st... Nie kupujcie tego szajsu...

Nie wiem juz co kupic zeby dluzsza chwile pochodzilo i przy tym faktycznie dmuchalo zamiast popiardywac. Znacie cos sprawdzonego ? Kanalowy 125mm, do 300m3h. Nie chcialbym znow wyrzucac kasy w bloto. Pozdrawiam
 

homebooy

Member
Rejestracja
Sty 26, 2017
Postów
9
Buchów
0
też się wk***iałem z wiatrakami, teraz mam td silent i bardzo polecam.
 

Matilda

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2017
Postów
88
Buchów
93
jakoś nie otwiera mi tego linka co podałeś ale jeśli to jest plastik to się daje jako wtłaczający do cooltuby i tez nie z boxa tylko spoza, nie wiem czego ty oczekujesz ale też mam po taniości Dospele 150 jakiś czas i to mi robi taką wichurę że nie skierował bym tego na rośliny bo by połamało wszystko, jeśli chodzi o filtry to to musi być kompatybilne moc wenta i odpowiednia wielkość filtra bo jak dasz za duży to właśnie będzie tak popierdywać
 

Motocyklista

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2016
Postów
58
Buchów
1
R

ruski wentylator

Guest
ja na wyciągu mam taki:

Wentylator Axial-Flo Turbo 150mm / 358 m3/h

80-90 zl koszt


a wpychający Wentylator Axial-Flo 125mm / 185 m3

50-60 zl

mam hujowe warunki w pomieszczeniu gdzie stoi namiot bo w największe upaly mam nawet 28 stopni, a w boksie nawet 32 bywalo ,
 

Jumanji

Member
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
11
Buchów
0
Do wentylacji CT nie kupuj takich drogich wentylatorów. Idealnie nadaje się np. ten: http://www.sioubiz.pl/black-orchid/wentylator-osiowy-euro-1-982.html . Sa wersje wyciszone albo z podwójnym stopniowaniem prędkości co czasem się przydaje przy zmianach klimatu na zewnątrz. Ten Twój co źle podłączyłeś najlepiej zastosować do małych pomieszczeń jako wyciągający.

mam podobny wentylator z tym że u mnie poluzowało się mocowanie silnika zaczął głośno hałasować rozebrałem i odkryłem jedną ciekawą rzecz mianowicie silnik w środku jest szczelnie zamknięty! nie ma tam przepływu powietrza! również brak zabezpieczenia termicznego "termik" stojan silnika był tak gorący że nie mogłem palcem dotknąć.

i teraz to co lubię - umiejętność przewidywania czyli wątek przyczynowo skutkowy co by się stało gdyby...

no właśnie gdyby się rozgrzał troszkę mocniej nastąpiła by replastyfikacja kolokwialnie mówiąc plastikowe mocowanie stało by się miękkie i nie spełniało by swoich zadań, silnik przekosił by się zatrzymując śmigło, tym samym wirnik silnika zaczął by się niebezpiecznie nagrzewać poprzez prądy indukcyjne, a dookoła plastik to wszystko owinięte gąbką bez pogłosową efekt taki że mamy pożar tego sie najbardziej chyba każdy z nas boi
dla tego proponuje minimum rozmontować i ponawiercać otworki z tyłu tam gdzie znajdują się dwie śruby mocujące stojan co prawda traci się gwarancje ale żyje się jakoś lżej ze świadomością ze już się to tak w środku nie kisi i nie grzeje

jakby ktoś chciał zobaczyć jak to wykombinowałem to dajcie znać wrzuce foty

w planach mam budowę układu z czujnikiem temperatury przyklejonym na termo przewodzący klej do stojanu który przy nagrzaniu silnika do niebezpiecznej temperatury odcina dopływ prądu
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Kupiłeś za stówę a dobry wentylator KVK Systemair + regulator obrotów kosztuje o jedno zero więcej.
 

Motocyklista

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2016
Postów
58
Buchów
1
Kupiłem TD Silent 125/350 i jestem mega zadowolony, wytwarza stosunkowo duże ciśnienie i do tego jest cichutki, bajka mimo, że zajmuje dużo miejsca. Warto wydać te 400 - 500zl. Dziękuję za polecenie homebooy.
Chociaż mam kolejny problem, coś mocno mi pyli w boksie ale o tym w kolejnym temacie..
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół