nasiona marihuany

Żółte plamy na liściach

Wyszukiwarka Forumowa:
B

biohujus

Guest
Problem dotyczy tylko 1 rośliny i jej dolnych liści. Wyglądają jak poniżej. Jest to bio uprawa. Dostaje oprysk woda+Astvit do 6x dziennie. Co ok. 4 dni podlewam woda+Astvit+Biohumus+Alga Grow+Rhizotonic+Cannazym. Wilgotność różna, 50-70%. Co to może być? Źródła wskazują wiele przyczyn, ale która jest właściwa? Dodam, że jest to jedyna roślina, która wolno rośnie.

IMG_20170628_091419.jpg
 
B

biohujus

Guest
Na icmagu piszą, że to może być niedobór potasu i magnezu. Tylko czemu inne rośliny tego nie mają? Dostają wystarczającą ilość nawozu. Może przez ph? Z tym że słyszałem, że w uprawie organicznej ph nie ma znaczenia. Tak czy inaczej reguluję tylko ph wody - nie wiem jakie jest ph po dodaniu nawozów.
 

Nick Fiend

Keep smiling
Rejestracja
Lip 28, 2015
Postów
570
Buchów
11
Mógłbyś regulować po dodaniu nawozu. Foto mogłeś zapodać normalne , a to fioletowe... Wygląda na ciemno zieloną, czyli klasycznie przewiozłeś azotem, roślina sie zablokowała na wszystkie składniki, następnie pobrała makro z liści i dlatego poblakła na krawędziach. Tak ja to widze, teraz płucz medium i zostaw, z czasem powinno się poprawić.
 
Ostatnia edycja:
B

biohujus

Guest
Nie mam czym zmierzyć. Polecisz coś taniego? Nie mam mamony na drogie mierniki elektroniczne. Jak wiadomo płynem od GHE można badać jedynie ciecz niezabarwioną.
 

Nick Fiend

Keep smiling
Rejestracja
Lip 28, 2015
Postów
570
Buchów
11
Weź ten tani, zółty prostokątny Chiński. Wielu na nich lata, sam tez miałem z pięć sztuk i wcale nie są złe. Inne rośliny nie mają problemu, bo są mocniejsze i tyle. Warto sprawdzać ph nawet w organicu.
 
B

biohujus

Guest
OK. Zakupię go niebawem. Choć fakt, że miałeś ich 5 sztuk trochę odraża. To oznacza, że często się psują?
Wychodzi na to, że po części jest to problem genetyki, ale i moja "zasługa" też w tym jest. Podlewam odstaną kranówą, jeśli to ma znaczenie. Oryginalne ph to ok. 8, a reguluję Lemon Kickiem.
 

Nick Fiend

Keep smiling
Rejestracja
Lip 28, 2015
Postów
570
Buchów
11
Nie lękaj sie. Miałem pare, bo przez lata upraw troche mi ich poszło. Jeden taki Chiński starczał mi na jeden, dwa cykle.
 
B

biohujus

Guest
A co sądzisz o tym nieco droższym Milwaukee? Czy jest różnica? Jest jakaś gwarancja, wymieniają to jak się popsuje?
 

Nick Fiend

Keep smiling
Rejestracja
Lip 28, 2015
Postów
570
Buchów
11
Sie rozbuchałeś... Nic nie wymieniają, chyba ,że jakiś konkretnych firm, markowych. Osobiście brałbym ten Chiński. Małe uprafki chińczyk ogarnie.Ten Milw. coś mi to mówi, ale słabo pamiętam. Dobre są od Hanna, Bluelab. Bierz Chińczyka.
 

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
Brakuje jej potasu. Jaki masz panel? Chinczyka?
Pod chujowymi diodami tak sie dzieje.
6x dziennie psikasz astvitem? Brawo
 
B

biohujus

Guest
Tani panel Viparspectra. Raczej niemożliwe, że brakuje jej potasu, bo jest na wegu, dostaje nawozy i rośnie w glebie wstępnie bogato nawożonej (plagron bat mix). Donica 14l, więc jeszcze ma z czego pobierać składniki. Tak jak z kolegą ustaliliśmy, zapewne ją zblokowało przez nieodpowiednie pH lub przenawożenie. Oprysk jest robiony Astvitem, ale rozcieńczonym w wodzie, zgodnie z zaleceniami na etykiecie. Więc jeśli nie pobiera potasu, to raczej przez pH albo nadmiar jakiegoś składnika, a nie niedobór w glebie. A o tych panelach chętnie dowiem się czegoś więcej.
 

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
Potrzebuje wiecej potasu przy tym swietle. Ale ch*j bo widze ze wiesz lepiej jak mowisz ze niemozliwe. Druga sprawa astvit ma wiecej fosforu niz potasu a trzecia to zapodaj doglebowo a nie oprysk.

I po bolu!
 
B

biohujus

Guest
Napisałem na początku, czym podlewam. Jak przy takim zestawie może tak młodej roślinie czegoś brakować? Nie wiem już kogo słuchać, jeden pisze tak, a drugi inaczej.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół