nasiona marihuany

Przenosimy indoor na outdoor

Wyszukiwarka Forumowa:

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
Cześć, mam dwa automaty anhestesii od pyramid seeds w 3 tygodniu siedziały sobie do tej pory w boxie w doniczkach 5l ale ze względów bezpieczeństwa musze przerzucić je na out mam już spota tylko nie wiem czy wsadzić je w takich donicach czy wrzucić do 10l czy bez donic wsadzić do spotowej ziemi nie mam kasy na kwasomierze glebowe ani czasu latać po nie do sklepu więc nie mam pojęcia co tam jest za ziemia. Z góry dzięki za rady z fartem
 

Sticky Fingaz

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2012
Postów
138
Buchów
0
kp sobie 20l ziemii uniwersalnej w sklepie (koszt jakies 7-8 złotych)
idz na spota, weź saperke wykop 2 dziury około 10-12 litrowe i już.
Jeśli chcesz możesz zmieszać ziemie kupną ze spotową, najlepiej z pod pokrzyw.
Możesz dodać dolomitu i perlit i gra gitara.
 

kamilthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 26, 2014
Postów
637
Buchów
2
tylko zauważ że mimo tego że planty cały czas rosły by w doniczkach to i tak ph może się z***ać
 
R

ruski wentylator

Guest
kup duzy worek 50 l na te dwie rosliny, daj wielki dol ,
a najlepiej to kup ziemie taka polecana jak biobizz czy canna , średnio 30-40zl
nawozy jakies masz ?
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
Coś tam mam, Na teraz mam biohumus zaraz przerzucam na PK13/14 i burze kwiatów albo terra flores jak będzie za co. To są automaty więc wydaje mi sie że nie potrzebują więcej

---------- Post Zaktualizowany 22:04 ---------- Data pierwszego postu 22:03 ----------

No to zbieram sie kopać dół na kupną ziemię dzięki wszystkim :D
 
R

rolnikdolpasz

Guest
tylko zauważ że mimo tego że planty cały czas rosły by w doniczkach to i tak ph może się z***ać

Dolomit mielony dobrze zmieszany z glebą w proporcji pół szklanki na 30litrów gleby stabilizuje PH na poziomie około 6,5.

---------- Post Zaktualizowany 22:37 ---------- Data pierwszego postu 22:36 ----------

tylko zauważ że mimo tego że planty cały czas rosły by w doniczkach to i tak ph może się z***ać

Nic się nie z***ie. Najlepiej przesadzić tak jak Sticky Fingaz napisał do dołków z kupną glebą.

---------- Post Zaktualizowany 22:49 ---------- Data pierwszego postu 22:37 ----------

kup duzy worek 50 l na te dwie rosliny, daj wielki dol ,
a najlepiej to kup ziemie taka polecana jak biobizz czy canna , średnio 30-40zl
nawozy jakies masz ?

Jak Gość ma dwie rośliny, to lepiej je dać w dwa osobne dołki po 25l niż jeden 50l.
 
R

ruski wentylator

Guest
mi tez chodzilo ze jeden worek 50l na dwie rosliny, na dwa duże dolki...
 

kamilthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 26, 2014
Postów
637
Buchów
2
Dolomit mielony dobrze zmieszany z glebą w proporcji pół szklanki na 30litrów gleby stabilizuje PH na poziomie około 6,5.


rolnikdolpasz ja dobrze o tym wiem jak działa dolimit (utrzymuje ph w okolicach ph 7 a nie 6,5), ale z tego co przeczytałem autor nie pisał nic że stosuje dolomit i chciałem tylko zaznaczyć mu że jeśli nawet da ziemię o odpowiednim ph to i tak za jakiś czas może się ono zmienić choćby przez nawozy.


Nic się nie z***ie. Najlepiej przesadzić tak jak Sticky Fingaz napisał do dołków z kupną glebą


Oczywiście że nic się nie z***ie jeśli autor sypał by dolomit, ale coś mi sie wydaje że jeśli wiedział by o jego zastosowaniu to nie zadawał by takich pytań tylko do tej ziemi spotowej by go dodał i sadził
 
Ostatnia edycja:
R

rolnikdolpasz

Guest
rolnikdolpasz ja dobrze o tym wiem, ale z tego co przeczytałem autor nie pisał nic że stosuje dolomit i chciałem tylko zaznaczyć mu że jeśli nawet da ziemię o odpowiednim ph to i tak za jakiś czas może się ono zmienić choćby przez nawozy.





Oczywiście że nic się nie z***ie jeśli autor sypał by dolomit, ale coś mi sie wydaje że jeśli wiedział by o jego zastosowaniu to nie zadawał by takich pytań tylko do tej ziemi spotowej by go dodał i sadził

Bez dolomitu też nie powinno się nic stać. Można dać bardzo mało, bo roślinom na dworze nie przeszkadza gleba lekko kwaskowata w przeciwieństwie do tych w pomieszczeniu. Może jest to spowodowane tym, że korzenie mają więcej miejsca na rozrost, bo nie są ograniczone donicą.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
Dolomit mielony dobrze zmieszany z glebą w proporcji pół szklanki na 30litrów gleby stabilizuje PH na poziomie około 6,5.

dolomi kolego odkwasza glebe a nie stabilizuje do ph 6.5, więc jeśli bedzie lał wode powyżej 7.5 bo moze mu sie ph po***ac i dolomit mu nie pomoze ..

Nic się nie z***ie. Najlepiej przesadzić tak jak Sticky Fingaz napisał do dołków z kupną glebą.

jw, może sie ph z***ać


Bez dolomitu też nie powinno się nic stać. Można dać bardzo mało, bo roślinom na dworze nie przeszkadza gleba lekko kwaskowata w przeciwieństwie do tych w pomieszczeniu. Może jest to spowodowane tym, że korzenie mają więcej miejsca na rozrost, bo nie są ograniczone donicą.

co ma piernik do wiatraka? dolomi daje sie tylko zeby odkwasić glebe bo żródłem magnezu tego nazwać nie można bo wchłanianie ma bardzo bardzo wolne.
 

sidbank.pl

www.sidbank.pl
Rejestracja
Sty 7, 2009
Postów
17
Buchów
0
na outdoor nie ma sensu wsadzać roślin z donicami ...chyba że to torfowe doniczki ;) zasada jest prosta im więcej korzenie mają miejsca tym roślina większa :) tak jak wyżej piszą kup ziemie 50 l i przesadź roślinę :) tylko pamiętaj by z korzeniami i z przesadzaniem obchodzić się mega ostrożnie ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół