nasiona marihuany

PK13/14, Ripen, CannaBoost, Overdrive, Melasa, Shooting Powder,TopMax,Overdrive,Bat Guano

  • Autor wątku Usunięty 12614
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:

smakosz2016

Well-known member
Rejestracja
Sty 10, 2016
Postów
71
Buchów
0
cytat: "PK13/14 - Najpopularniejszy booster od Canny. Jak do niedawna podawał producent -powinniśmy używać go aż do 3 ostatnich tyg przed ścinką, na przestrzeni tygodnia(czyli mniej więcej tak jak ripen). Całkiem niedawno stanowisko Canny odnośnie używania tego boostera uległo zmianie - używanie powinniśmy zacząć zaraz po uformowaniu sie kwiatów(tabela poniżej) Dla czego producent zmienił zdanie? - Pk zauważalnie zmienia smak suszu (według degustatorów przypomina kocie siki) i podawanie go podczas końcowej fazy kwitnienia czyni go trudnym do wypłukania. Osobiscie używam go od 3 tyg kwitnienia do 3 tyg przed scinka" Moja white widow na początku 5 tygodnia. Wzrost się spowolnił i zaczęły się tworzyć kwiaty (mnóstwo białych włosków). Zgodnie z zaleceniami canny powinienem już wrzucić pk 13/14, dobrze rozumiem? Ile razy powinienem go zastować, bo nie jest to dla mnie jasne? Na "przestrzeni tygodnia" oznacza, że dozuję pk tylko przez 1 tydzień, czyli w moim przypadku jakieś 3 podlewania? Wyjaśnijcie poszę.
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
PK się leje gdy kwiaty przestają rosnąć na długość, a zaczynają w szerokość, wtedy jest idealny moment na podanie PK, nie podawaj od razu pełnej dawki, zacznij od 1/2.
U Ciebie wydaję się że jeszcze za wcześnie.
 

smakosz2016

Well-known member
Rejestracja
Sty 10, 2016
Postów
71
Buchów
0
Dzięki Grandfather i właśnie tu mam dylemat, bo czytałem opinie jak Twoja, ale z drugiej strony Canna zaleca co innego. Zrobię eksperyment i 1 dziewuche nakarmię PK już teraz jak tylko kwiaty zaczęły się formować (ta ze zdjęcia), 2 natomiast nakarmię tak jak piszesz, gdy kwiaty zaczną iś w szerz i zobaczymy jaki będzie efekt. Wytłumacz tylko proszę jak często i przez jaki okres czasu to stosować, bo jest to dla mnie niejasne. Na opakowaniu jest podana tylko zalecana dawka 15ml na 10l wody. 10l to ok.5 podlań, więc muszę ustalić ile razy podlać roślinkę takim roztworem. Kolejne pytanie to co w tym czasie z innymi nawozami, które stosuję tj. biogrow, biobloom i topmax?

---------- Post Zaktualizowany 13:15 ---------- Data pierwszego postu 13:11 ----------

Jako że blooma i topmax mam już niewiele, kupiłem jeszcze canna bio boost i canna terra flores. Możecie mi podpowiedzieć jak najlepiej to wszystko stosować? Moje ostatnie podlewanie z nawozami wyglądało tak: 3ml biogrow, 1ml bloom i 1ml top max. Dziewczyny rozpoczęły właśnie 5 tydzień życia.
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Sam dopiero się uczę <peace> powieliłem informację którą wyczytałem właśnie na kalendarzu canny i tam jest napisane żeby lać dopiero w momencie zaprzestania rośnięcia kwiatów na długość, dopiero gdy zaczynają nabierać masy, jest to dla mnie jak najbardziej logiczne że w tym momencie rośliny będą mieć największe zapotrzebowanie na PK. Czytałem ktoś polecał lać w 3 podlaniach 1/3 1/2 na końcu pełna dawka lub 1/2 1/2 pełna dawka. Co do innych nawozów w tym czasie myśle że też muszą być obecne lecz nie przesadź z EC, popatrz w relacjach czy ktoś używa lub używał tych nawozów i zapytaj jak stosował razem z PK.
 

smakosz2016

Well-known member
Rejestracja
Sty 10, 2016
Postów
71
Buchów
0
Faktycznie ma to sens. Być może składniki zawarte w pk13/14 wspomagając kwitnienie jednocześnie hamują wzrost. Zrobię tak jak radzisz i jak pisał w artykule dawajgrama, bo to pewnie wyjdzie czasowo na to samo, tzn. zasilenie jak topy przestaną rosnąć na długość i zaczną pęcznieć oraz 3 tydzień przed ścinką. Zastanawia mnie tylko jak w ciągu 1 tygodnia zmieszczę 10l roztworu wody i PK, bo moja roślina nie przyjmie tego w tydzień. Jak też najlepiej przygotować fizycznie dawki, żeby lać w 3 podlaniach 1/3 1/2 na końcu pełna dawka? Jeśli zalecana dawka to 15ml łącznie, może rozłożyć to na dłuższy czas niż 1 tydzień lub przeliczyć dawkę i wodę z proporcji?
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Przygotuj tyle wody ile Twoja roślina jest w stanie przyjąć, te 10L to jest jedynie skala ile czego na ile wody, na 1L wody lejesz 1,5ml. Zakładając że roslina przyjmuje jednorazowo 2L wody to jako pierwszą połowiczną dawke daj 1,5ml/2L wody, drugą porcje to samo i trzecią sam oceń czy nie za dużo, jesli nie to polej jeszcze raz połowiczną lub pełną dawkę 3ml/2L. Myśle że jak przeciągniesz cykl PK na 1,5 tygodnia to też będzie dobrze;)
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
Dostanę gdzieś PK13/14 w mniejszej butelce niż 250ml?
 

smakosz2016

Well-known member
Rejestracja
Sty 10, 2016
Postów
71
Buchów
0
Dzięki Grandfather, teraz wszystko jasne:) Myślałem, że dziewuchy powinny przyjąć po 15ml na cykl życia, ale już kumam, że nie o to chodzi:) Po 50 postach powinna mi się pojawić opcja dawania buszków, tak więc podrzucę. Eustachy, ja mam 1l PK holenderskiego jak widać na zdjęciu. Najpierw kupiłem, a dopiero się dowiedziałem jaką dawkę stosować,, więc starczy mi na kilka lat:) Nie widziałem mniejszych niż 250ml.
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
Na A.....o chodzą niby rozlewane po 100ml - warto się takim czymś interesować? Zastanawiam się czy ktoś mógł np. rozcieńczyć przy rozlewaniu...
 

AmitoWisi

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2015
Postów
109
Buchów
0
mam PK od plagrona 250ml - kupiłem i dopiero doczytałem, że stosować tylko 3 razy co wychodzi góra 6 ml na uprawę, więc pewnie z czasem pójdzie w kibel - trochę bez sensu, że nie ma mniejszych opakowań...
z rozlewaniem szkoda zachodu - koszt butli niecałe 20 pln - przesyłka pochłonie przynajmniej połowę tej kwoty..
pzdr
 

smakosz2016

Well-known member
Rejestracja
Sty 10, 2016
Postów
71
Buchów
0
mam PK od plagrona 250ml - kupiłem i dopiero doczytałem, że stosować tylko 3 razy co wychodzi góra 6 ml na uprawę, więc pewnie z czasem pójdzie w kibel - trochę bez sensu, że nie ma mniejszych opakowań... z rozlewaniem szkoda zachodu - koszt butli niecałe 20 pln - przesyłka pochłonie przynajmniej połowę tej kwoty.. pzdr
Ja to w ogóle przegiąłem, bo kupiłem 1l, a w cyklu mam po 2 roślinki, także będę PK mi styknie do końca życia mojego lub PK:)
 

Dyonizy

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2016
Postów
242
Buchów
0
używał ktoś z was Bloom Complex by HESI ?? jakieś 3 słowa o tym?
 

Colman

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2018
Postów
191
Buchów
15
Mam zamiar kupić ripen bo roślina kwitnie około 3 tygodnie i jeszcze może zostać na miejscu max 3 tygodnie bo pózniej może być lipa czy ripen pompuje też topy czy tylko przyspiesza dojrzewanie tzn że zrobią się włoski brązowe ale zbytnio już nie spuchną?
 

Colman

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2018
Postów
191
Buchów
15
Mam zamiar stosować na ostatnie 2 tygodnie ripen czy odstawić wtedy nawóz biobiz biobloom czy stosować razem z ripenem?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół