nasiona marihuany

[AF] [46W] [CFL] [17x25x47] Northern Lights Auto Sensi Seeds

Wyszukiwarka Forumowa:

HighEffect

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 30, 2014
Postów
556
Buchów
1
LST dzisiaj zrobiłem

_20170705_153623.JPG


_20170705_153532.JPG


I pytanie mam czy jak ją podleje ok. 1 w nocy wylacze światło to czy nie przeszkadza że poleje trochę wodą liście bo dotykają ziemi?
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
A ja Ci powiem, że nie musisz lać bezpośrednio pod roślinę. Możesz przecież podlać wodą naokoło i niech roślina rozwija korzenie. Liście szybko się uniosą w stronę słonka - chyba, że są max do gleby dociśnięte. Leżeć na ziemi raczej nie powinny - muszą oddychać.
Nie wiem jak masz ustawione godziny oświetlania boxa, ale najlepiej podlewać je tuż przed zgaszeniem światła - nie zdążą się popalić, a nie zakłócisz fazy ciemnej. Dużo zależy od rodzaju źródła światła i jego mocy. No i woda odstana, o temperaturze pokojowej - nigdy zimna. :bounce:
 

HighEffect

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 30, 2014
Postów
556
Buchów
1
To automat więc foto obojętny ale 18h światła ma więc styka liście tylko te największe dotykają zgasze światło to podleje się zobaczy narazie to i tak eksperyment nie liczę na wielki plon a raczej mam to żeby oko cieszyło bo uwielbiam uprawiać te rośliny
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Programator z marketu za 12zł i masz spokój ze światłem :yeahh: Chyba, że już masz i pisałeś, że wyłączysz światło na czas podlania? Tak lepiej nie robić... :freak:
 

HighEffect

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 30, 2014
Postów
556
Buchów
1
Nie mam ale wyłączam o północy i zawsze rano o 6 wstaje do roboty to włączam i wtedy ja podleje
 

HighEffect

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 30, 2014
Postów
556
Buchów
1
UPDATE

kurde chyba zaczęła kwitnąć. nie za szybko? ma 15 dni +/- na zdjęciach nie pokarze bo to naprawdę pierwsze mikro włoski. Poprawiłem LST i jutro lece po canna terra flores mam problem z temperaturą w krytycznych momentach dochodzi do 33st. ale jak to zbic jak w pokoju 30 :D

DSC_0082.JPG


DSC_0084.JPG


DSC_0085.JPG


Po dogięciu szczytu

DSC_0086.JPG


Jakiś sugestie co do niej może coś poprawić coś dorobić?
Dziękuje za zainteresowanie pozdrawiam ;) Miłego dnia
 
Rejestracja
Mar 21, 2012
Postów
756
Buchów
3
Hejo,

Na spokojnie mordeczko ! Powiem tudzież napisze Ci, że te pierwsze włoski, to taki mały pikuś i nim roślina zacznie solidnie kwitnąc jeszcze zdąży solidnie wybic się w górę :) Ja na Twoim miejscu bym zapodał solidna dawkę specyfiku na WEG i powyginal małą na wszytskie strony, bo widzę, że jest tam jeszcze co odgiąć. Jak wysoko masz roślinkę od CFL i jaka wilgotność w boxie? Są różne patenty na zbicie temperatury. U siebie zauważyłem, że temperatura się zmienia jak zacznę kombinować z wysokością roślin, w zależności od tego czy dam ja wyżej czy niżej temperatura się zmienia. Dodatkowo czasem wystarczy pokombinować z wilgotnością i delikatnie ja zwiększyć jeśli jest możliwość, za czym pójdzie obniżenie temperatury. Nie jestem w ch*j doświadczony, ale pisze co zauważyłem u siebie. Może te patenty w jakiś sposób Ci pomogą :)

Wzajemnie miłego dnia i pozdroweczki ! :)
 

HighEffect

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 30, 2014
Postów
556
Buchów
1
1.co do włosków to wiem ale miałem na out automaty i nigdy nie wydarzyło się to tak szybko więc się zdziwiłem. Wiem na flo urośnie 2x tyle.
2. Zastanawiałem się nad czymś na weg ale boję się że będzie za duże i się nie zmieści.
3. Od żarówki jest jakieś 8-10cm wilgotności nie znam ale mam taki jakby zestaw naczyń połączonych z wodą i gabkami. Muszę kupić coś do pomiaru pH i wilgotności na następny raz będzie. Też mi się wydaje że jak trochę urośnie i dam ją niżej to temperatura spadnie z racji większej powierzchni bo doniczka zajmuje prawie całą szerokość. Dzięki serdeczne zobaczymy co będzie ;)
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Do mierzenia wilgotności polecam Ci jakiś termometr z higrometrem z alledrogo... chociażby HTC-1 (bez sondy na kablu) lub HTC-2 (posiada dodatkowo sondę). Ja używam HTC-1 i jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo zapisuje wartości min/max, więc gdy przychodzę do boxa to sobie patrzę jakie maksymalne wartości osiągnęła temp/wilgotność od ostatniego razu. <joint> Dałem za niego coś koło 25zł.
Do mierzenia pH natomiast kupiłem zestaw kropelkowy dla akwarystów. Posiada 2 zakresy pomiaru ph: 4.5-9 (dokładność do 0.5) oraz 6-8 (dokładność 0.2). Cena coś koło 15zł. Tanie elektroniczne testery pH są zależnie jak się trafi spoko, lub do bani. Jedni chwalą, inni narzekają - kwestia szczęścia chyba. <rotfl>
 

HighEffect

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 30, 2014
Postów
556
Buchów
1
Ja raczej będę brał z ebay ;) nie chce mi się czekać na paczkę z Polski. Ale ładnie rośnie więc nie ma co się martwić specjalnie.
 

HighEffect

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 30, 2014
Postów
556
Buchów
1
Dzień dobry państwu

zaczęła kwitnąć na całego

DSC_0090.JPG


DSC_0087.JPG


DSC_0088.JPG


DSC_0089.JPG





Wlałem jej już raz pół dawki canna trochę poprawiłem LST i chyba widać różnice.Do tego uszczypnąłem kilka największych wiatraków bo zasłaniały odrosty, na tak małej powierzchni chyba nie ma wyboru :p Urosła trochę i rozkrzaczyła się.
Mam nadzieje ze jeszcze urośnie bo ma wysokość ok 5-6cm :D strasznie waliło od niej wcześniej a od teraz gdy zaczęła kwitnąć już prawie wgl jej nie czuc :p dziwne ale to dobrze bo zapach był dość mocny.
Jeśli macie jakieś rady będę bardzo wdzięczny wydaje mi się ze rośnie tak jak powinna tylko nie wiem czy jeszcze doginać czy już zostawić te odrosty które na czubku mają kwiaty.

Pozdrawiam serdecznie mam nadzieję ze będzie HighEffect końcowy.
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Ładnie się rozkrzaczyła <peace> Na twoim miejscu dałbym jej rosnąć, co najwyżej przygiąłbym do gleby jeszcze trochę te wyższe odrosty, by te niżej zrównały się z nimi i dalej rosły już na mniej więcej jednym poziomie (u siebie cały czas o to walczę i nawet to idzie :yeahh:). Początek flo więc może się wyciągać - lampa nie za wysoko - bo miejsca w górę dużo nie ma i niech rośnie silna i zdrowa!
 

HighEffect

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 30, 2014
Postów
556
Buchów
1
mam w zapasie na wysokość jeszcze ok 15cm (stoi na podwyższeniu od lampy do najwyższego odrostu jest jakies 10cm). Doginać już nie ma gdzie wiec chyba ją puszcze wolno ewentualnie dogne jakiś liść czy odrost w miedzy czasie.
 

erni.h81984

Well-known member
Rejestracja
Lis 13, 2014
Postów
930
Buchów
0
podnies lampe na maxa jak juz kwitnie neich sie troche wyciagnie pokaze szczyty bo bedziesz mial male topki jeden obok drugiego nie doswietla sie tak dobrze moja rada podnies lampe na max
 

HighEffect

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 30, 2014
Postów
556
Buchów
1
chodzi ci o to ze mam tak:

DSC_0091.JPG


a powinienem zrobić tak?:

DSC_0092.JPG
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół