nasiona marihuany

automat vs sezon

Wyszukiwarka Forumowa:

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Na psychoaktywność konopi wpływa stosunek THC do CBD. Roślina która ma 9% THC i 0,003% CBD, będzie zdecydowanie bardziej psychoaktywna od konopi która ma 18% THC i 5% CBD. CBD neutralizuje psychoaktywne działanie THC. Dlatego odmiany CBD o stosunku THC do CBD 1 do 1, nie mają psychoaktywnych właściwości.

Nie do końca tak jest, działanie psychotyczne to nie psychoaktywne. THC samo w sobie ma działanie niezbyt przyjemne, szczególnie w dużych dawkach może powodować lęki, paranoje itp. CBD to neutralizuje, ale nie powoduje ograniczenia mocy THC.

Odmiana która ma np 10% THC i 15% CBD wcale nie zostanie pozbawiona mocy. Ale działanie będzie trochę inne, bardziej stonowane dzięki właśnie CBD.
 

Ziaba

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2009
Postów
209
Buchów
261
Swoją tezę oparłem o materiały które na FB publikuje Krzysztof Jakub Ziółek. Gość z tego co kojarzę botanikiem i zamieszcza sporo naukowych materiałów, podpartymi dużą ilością źródeł. Tak więc nie wiem jak to jest do końca.

A Ty na czym opierasz swoje tezy? Masz jakieś publikacje na ten temat?

Edit: Znalazłem jeden z jego materiałów :)



Edit 2: Tutaj trochę lepiej to wyjaśnia, ale poszukam jeszcze materiałów. Ogólnie gość naprawdę dużo publikuje :)

"Jestem wielce sceptyczny wobec twierdzeń, że obecnie niemal powszechna "marihuana" nie zawierająca niemal CBD, jak i "przemysłowe konopie" nie zawierające niemal THC, są uzyskane naturalnymi metodami.
Uzyskanie trwałej jednopienności odbyło sie z użyciem promieniowania roentgena, kolchicynowania i "innych bodźców", między późnymi latami 30-tymi a póżnymi 50-tymi 20-tego wieku; niska zawartość kanabinoidów i proporcja THC:CBD ("PC") idzie w parze z "jednopiennością"; uważam, że tymi samymi metodami uzyskano wyskoką proporcję THC:CBD, przez uszkodzenie syntazy CBDA.

Uszkodzenia te są w uprawie polowej nietrwałe: utrzymanie parametrów "konopi włóknistych" wymaga dużego nakłady na plantacjach nasiennych, a uzyskiwanie "marihuany" bez CBD równie wysokich nakładów w produkcji w Europie głównie halowej.

Cytowana publikacja dotyczy "konopi przemysłowych włóknistych", być może faktycznie w tych odmianach CBD przechodzi w THC, ale jak?
Obecnie twierdzi sie, że wszystkie izomery THC (CBD jest izomerem THC) powstają z CBG.

W naturalnych Konopiach THC i CBD wystepuje w podobnych ilościach, z mniejsza lub większą przewagą jednego lub drugiego, w zalezności od warunków klimatycznych; przewaga THC przy obecności CBD daje wprawdzie efekt "euforyczny", jednak nie ma on wiele wspólnego z efektem "czystego" THC.

W żadnym wypadku o fizycznym uzaleznieniu od Konopii, takim, jak w przypadku heroiny, alkoholu czy innych silnych narkotyków mówić nie można; nie ma też mowy o dewastacji organizmu, jak w przypadku narkotyków, jedynym problemem jest dym palonego suszu roślinnego, temat od Szkodliwości Konopii osobny (można by żądać zakazu papieru toaletowego, gdyż palony jak papierosy może powodowac raka)."

Edit 3: Sorry, że tak spamuje, ale może się przyda komuś ;)

 
Ostatnia edycja:
S

sub

Guest
od konopi która ma 18% THC i 5% CBD.

A są takie które tak mają.?

Wyniki badań z chromatografów które raz po raz podają producienci nasion i nie tylko -> wskazują raczej, że takich nie ma - i chemotyp THC jest prawie czysty - ze stałym stosunkiem THC do CBD - którego jest bardzo mało u roślin z chemo THC.

To z badań naukowych - rozkład zawartości dla czystych chemo i chemo mieszanego. Są to wyniki z bardzo wielu odmian - wielu landraces miedzy innymi.

13.gif


Zmienność - i nie wpasowywanie się w ładną linie regresji jest tylko w wypadku chemo mieszanego.

Kolejnie - to z badań nad odmianami nie narkotycznymi: rośliny o chemo THC nie występowały - nieco mieszanego u dziczek.

33.jpg


To dla hybrydy 2 roślin - wpasowuje się w jedną linie: [ duckfoot z rasą przemysłową o ile mnie pamieć nie myli] Rozstrzał dla F2 gdy się rozłazi na 2 czyste chemo i chemo mieszany.

12.gif


A to sytuacja w F1 wyżej wspomnianej hybrydy: Wyłącznie chemo mieszany.

17.gif


To samo widać np: u greenhause - gdzie podają zawartości THC i CBD...

90.jpg

91.jpg

93.jpg

95.jpg
 
Ostatnia edycja:

Ziaba

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2009
Postów
209
Buchów
261
A są takie które tak mają.?

Wyniki badań z chromatografów które raz po raz podają producienci nasion i nie tylko -> wskazują raczej, że takich nie ma - i chemotyp THC jest prawie czysty - ze stałym stosunkiem THC do CBD - którego jest bardzo mało u roślin z chemo THC.

A tam wcześniej nie padło słowo "przykładowo"? Nie wiem czy są takie, to był tylko przykład ;)

Edit: No fakt, nie padło. Ale proporcji użyłem tylko dla przykładu. Poza tym nie wiem czy Dinafem nie robi pestek CBD, ze stosunkiem THC do CBD 2:1
 
S

sub

Guest
Poza tym nie wiem czy Dinafem nie robi pestek CBD, ze stosunkiem THC do CBD 2:1

Triploid ;) - Przy triploidzie i znanym schemacie dziedziczenia chemotypu u konopi jest to prawdopodobne. Inaczej mogło by pasować do alleli wielokrotnych dla syntazy THC - Ani GW Pharma ani nikt inny nie wspomina o tym.

Podają, że jest to taka roślina - czy mają taką roślinę - Ja z reguły podchodzę bardzo ostrożnie do deklarowanych wartości.

popatrz: http://www.genetics.org/content/163/1/335.full dosyć trudno coś takiego podważyć. - Chyba, że sa allele wielokrotne syntaz THC i CBD - mniej "szczelne" wersje enzymów niż te co wyszły w badaniach .. tyle, że do tego obrazu pasują i inne badania - raczej go potwierdzają..

Wybór - albo wytłumaczenie najprostsze - napisać można wszystko - albo naukowcy tego jeszcze nie odkryli ;)
 

Ziaba

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2009
Postów
209
Buchów
261
Triploid ;) - Przy triploidzie i znanym schemacie dziedziczenia chemotypu u konopi jest to prawdopodobne. Inaczej mogło by pasować do alleli wielokrotnych dla syntazy THC - Ani GW Pharma ani nikt inny nie wspomina o tym.

Podają, że jest to taka roślina - czy mają taką roślinę - Ja z reguły podchodzę bardzo ostrożnie do deklarowanych wartości.

Też podchodziłbym do tego sceptycznie. Poza tym całkiem prawdopodobne są również manipulacje genami. Źródło które wyżej wymieniłem dopuszcza taką możliwość i publikuje materiały które dowodzą, że w latach 30 dokonywano mutacji genetycznych. Tak z resztą powstała konopia jednopienna.

A poza tym ja wysiadam, widzę, że masz w tej materii większą wiedzę ode mnie ;)
 
S

sub

Guest
Też podchodziłbym do tego sceptycznie. Poza tym całkiem prawdopodobne są również manipulacje genami.

Obawiam się, że życie to nie kreskówka i w wypadku rynku narkotycznych konopi żadnych modyfikacji nikt nie robi ;).

Choć doświadczenia z kolchicyną - triploidy np:. są na poziomie laborek na studiach.

Źródło które wyżej wymieniłem dopuszcza taką możliwość i publikuje materiały które dowodzą, że w latach 30 dokonywano mutacji genetycznych. Tak z resztą powstała konopia jednopienna.

Mi się wydawało, że ta cecha pochodzi od jakieś tam odmiany i była pożądana- wyselekcjonowana - choćby z uwagi na równomierność dojrzewania łana - brak męskich takie tam przy uprawie przemysłowej: tu coś jest: http://www.hempfood.com/IHA/iha01215.html wywiad z jednym z bardziej znanych i poważanych hodowców konopi przemysłowych.

Wiele odmian narko landraces - Thai np: były pełne hermafrodytów - hermy podobne do odmian jednopiennych pojawiają się i u naszych konopek - nie ma co manipulować - wystarczyło by jedynie selekcjonować, przekrzyżować .. etc uzyskanie jednopiennych konopi narko nie wymaga hodowli mutacyjnej.

A poza tym ja wysiadam, widzę, że masz w tej materii większą wiedzę ode mnie ;)

Nie... Z kim będę gadał?
 

Ziaba

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2009
Postów
209
Buchów
261
Nie... Z kim będę gadał?

Też ciężko mi sobie wyobrazić hipisa, w piwnicy w Amsterdamie pracującego z emiterem promieniowania X :D Jednak uważam, że powinieneś wymienić poglądy z człowiekiem który robi te grafiki. Mielibyście o czym pogadać ;)



 
S

sub

Guest
Też ciężko mi sobie wyobrazić hipisa, w piwnicy w Amsterdamie pracującego z emiterem promieniowania X :D Jednak uważam, że powinieneś wymienić poglądy z człowiekiem który robi te grafiki. Mielibyście o czym pogadać ;)

A popatrzę sobie na te grafiki.

Wracając na chwilę do tematu - skoro różnice zawartości CBD pomiędzy odmianami o chemotypie THC są minimalne - na tyle niewielkie, że na pewno nie one odpowiadają za odmienne odczucie palaczy - co je powoduje.

Nie sądzę aby automaty miały np: wpływ ruderalisa - obok którego "prawdopodobnie" nawet nie leżały ;). One mają raczej w sobie wpływ LR#1 z którego się wszystkie wywodzą.

Ba: Czymś trzeba wytłumaczyć to, że ludzie czują różnicę miedzy "sativką" a indyjką - skoro zawartość CBD tu w grę nie wchodzi - to co je wywołuje? THCV? Czy coś innego. Ciekaw jestem bardzo.
 
Ostatnia edycja:

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Trollu musisz zaleglosci nadrobic, bo Twoje grafiki to juz ze 20 lat majo :)
 
S

sub

Guest
Trollu musisz zaleglosci nadrobic, bo Twoje grafiki to juz ze 20 lat majo :)

Ale nadal są dobre ;) i nie są moje są kradzione... - poza tym wiszą na F# i nie muszę ich dorzucać.

btw; Pojawiło się ostatnio coś ciekawego w temacie - strasznie dawno niczego nie szukałem.

ps: Jak sądzisz Kocie - jest różnica w high miedzy np: silver haze a white widow - chromatograf mówi, że raczej nie - a palacze - cholera nie ma danych o tym co jeszcze w nich jest - takich ilościowych.
Chyba wolę dane z chromatografu - stawiam, że przeciętny palacz by nie odróżnił jednego od drugiego ;P o ile THC było by w podobnym zakresie.
 

Ziaba

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2009
Postów
209
Buchów
261
A popatrzę sobie na te grafiki.

Wracając na chwilę do tematu - skoro różnice zawartości CBD pomiędzy odmianami o chemotypie THC są minimalne - na tyle niewielkie, że na pewno nie one odpowiadają za odmienne odczucie palaczy - co je powoduje.

Nie sądzę aby automaty miały np: wpływ ruderalisa - obok którego "prawdopodobnie" nawet nie leżały ;). One mają raczej w sobie wpływ LR#1 z którego się wszystkie wywodzą.

Ba: Czymś trzeba wytłumaczyć to, że ludzie czują różnicę miedzy "sativką" a indyjką - skoro zawartość CBD tu w grę nie wchodzi - to co je wywołuje? THCV? Czy coś innego. Ciekaw jestem bardzo.

Mnie też to zastanawia. Aczkolwiek z tego co pamiętam kannabinoidów jest 512, z czego tylko kilkadziesiąt jest sklasyfikowanych. Może nie znamy jeszcze przyczyny takiego stanu rzeczy :)
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Ta, Amerykany dosc zaawansowane sa w tym temacie, ale to bys pogrzebac musial.

Roznica jest mniej wiecej taka, ze inaczej jestes na***any winem, a inaczej piwem :)
 
S

sub

Guest

Ziaba

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2009
Postów
209
Buchów
261
Nie do końca tak jest, działanie psychotyczne to nie psychoaktywne. THC samo w sobie ma działanie niezbyt przyjemne, szczególnie w dużych dawkach może powodować lęki, paranoje itp. CBD to neutralizuje, ale nie powoduje ograniczenia mocy THC.

Odmiana która ma np 10% THC i 15% CBD wcale nie zostanie pozbawiona mocy. Ale działanie będzie trochę inne, bardziej stonowane dzięki właśnie CBD.

Masz rację, dopiero kilka godzin później uświadomiłem sobie, że chodzi o psychotyczność, nie o psychoaktywność. Fajnie, że jest taki wątek, przy okazji odświeżyłem się w temacie :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół