nasiona marihuany

Kleszcze!

Wyszukiwarka Forumowa:
P

pxr

Guest
Mam problem, na moich 3 spotach znalazlem sporo kleszczy... po dojsciu na jedena miejscowke mialem ich troche (3-4) na spodniach i bluzie. Bedzie cieplej, to jak tam chodzic w krotkich spodenkach.. :scratch: Spodki odpadaja?? W zeszlym sezonie nie mialem tego problemu, z ani jednym kleszczem sie nie spotkalem. Kiedy one znikna? czytalem w necie ze pazdziernik-listopad :thumbdown:

Macie podobny problem? :albino:

pozdro :bigsmurf:
 

MoNtAnA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 2, 2006
Postów
1,129
Buchów
0
ja bym się cieszył, odstraszą nieproszonych gości !!
 
X

XnX

Guest
ja mam podobny problem... i szukalem jakiegos info jak sie ich pozbyc... jedynie co znalazlem to jak sie przed nimi zabezpieczac i inne duperele... jesli masz jakas za***ista miejscowe gdzie kleszcze sa jedynym minusem to bym sie tym nie przejmowal...
Aby uchronić się przed ukąszeniem kleszcza, wybierając się w miejsca "niebezpieczne" należy zakładać zakryte buty, długie spodnie, koszule z długimi rękawami, a na głowę czapkę (lepiej gdy odzież jest w ciemnych kolorach). To utrudnia kleszczowi dostanie się do skóry. Na ugryzienia najbardziej narażone miejsca dobrze ukrwione - ręce, nogi, zgięcia stawów, głowa i uszy, pachy, pachwiny
Pamiętajcie że ukąszeń kleszczy się nie czuje! Ich ślina działa bowiem znieczulająco, dlatego też moment wtargnięcia "obcego" w naskórek bywa najczęściej niezauważony. Po przebiciu skóry kleszcz wpuszcza jad, umiejscawia się pod skórą, pozostawiając na zewnątrz maleńki odwłok i przez kilka dni (zanim napęcznieje i odpadnie) wysysa krew. Dlatego też po powrocie z lasu, należy dokładnie przejrzeć całe ciało.
Jak rozpoznać że przyprowadziliśmy z wycieczki "towarzystwo"? Ślad po ugryzieniu podobny jest do tego jaki pozostawia komar (może także swędzieć i być lekko opuchnięte), tyle że pośrodku można zobaczyć czarną kropkę, czyli właśnie kleszcza. Jego odwłok można wyczuć pod opuszkami palców. Często widać jego płaskie ciało i małe nóżki.
Pamietaj zeby sprawdzac sie po kazdym powrocie z miejscowy czy nie zabrales z miejsca hodowli 'nowego przyjaciela'...

Greetz!
 

hlor

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2006
Postów
127
Buchów
2
No to pozostaje ci chodzenie latem w dlugich spodniach na twojego spota ale chyba mozesz sie poswiecic dla wyzszych celow.
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
tia wątpię czy chciałby nabawić sie zapalenia opon mózgowych jest dosyć paskudne, poza tym te małe gnidy przenoszą od groma pasożytów :scratch: kup sobie spray przeciw kleszczom spryskaj sie chwile przed wejściem w ten rejon i powinno być po sprawie.

Tylko będziesz troche śmierdział :).
 
D

dkx

Guest
Witam

Wczoraj wraz z kumplem poszliśmy szukać miejscówy i znaleźliśmy i tez mam tam problem kleszyczy miałem ich na spodniach około 10 <wow>, naszczescie jak wróciłem do domu to oblukałem sie cały poprosiłem mame by przejrzała włosy itd.

Kleszcze to z jednej strony spory plus, bo będą odstraszały nie porządanych

Na kleszcze to jest chyba tylko jedna rada trzeba na bierząco, zaraz sie kontrolować czy się niejest "szcześliwym posiedaczem" takiego stworzonka.

A co do długich ubrań w lato, to myśle ze to nie jest zbyt wielki problem, wystraczy chodzić pózno wieczorami kiedy jesst już chłodno :)

Pozdrawiam, dkx
 

hany

Member
Rejestracja
Mar 26, 2006
Postów
6
Buchów
0
Niestety prawdą jest że w tym roku mamy do czynienia z plagą kleszczy . Ogromne ich ilosci występują na łąkach i w lasach. Niedawno szedłem w stronę ambony myśliwskiej po łące a po chwili ukazal się mym oczom nieciekawy widok , mialem ich może 6 . Po przyjściu do domu zacząłem szukać , no i znalazłem 3 wgryzione we mnie. Dzisiaj pojechałem sprawdzić jak sie miewają moje roślinki i kontrolowalem sie na bieżąco , co chwilę jakiś spacerował po nogawce. Wiec najlepiej jest co chwilę się sprawdzać. Jak sie już taki przyczepi do naszego body to należy go jak najszybciej usunąć najlepiej wyrwać chama szybkim ruchem. Im wcześniej się pozbyjemy natręta to mamy większe szanse że nie złapiemy boleriozy i wirusowego zapalenia opon mózgowych. Do zakażenia dochodzi po około 38 godzinach wiec jest trochę czasu.
 
X

XnX

Guest
ja takiego sk***@#$a mialem ostatnio na skarpetce :p ale zauwazylem ze przez ta chu&^wa pogode chyba zniknely :D

Greetz!
 
B

BigTop

Guest
No raczej kleszcze są szkodliwe i trzeba o tym pamiętać....To więc nic jak tylko po wyjściu z lasu się odtrzepać a w domu dokładnie wszystko sprawdzić ( nikt nie wiem gdzie one mogą się dostać :farao: ) pozdro !!!
 

baku123

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2006
Postów
288
Buchów
0
;| ... Wysłany: 2006-06-08, 14:13 ------> Wysłany: Wczoraj 18:46
 

zaraza

Well-known member
Rejestracja
Paź 30, 2006
Postów
46
Buchów
0
panowie kleszcz to male piwko sam miale tez ich mase na spocie nie tylko na ale i w sobie nic nie robily fakt raz mialem jakis odzyn po wyrwaniu ale szybko zalatwilem ten problem :farao: (antybiotykiem) :D i sie nawet cieszylem bo nikt rozsadny sie tam raczej nie zapusci jak zobaczy na sobie kleszcza :pr:
 

Byczek

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2006
Postów
162
Buchów
0
W tym roku pełno tego gówna... mam ta sama miejscówke co w tamtym sezonie i wtedy nie spotkałem się z ani jednym kleszczem(chodziłem w krótkich ubraniach), a teraz po jednym wypadzie miałem 5 na spodniach na szczęście. Teraz bałbym się pójść tam w krótkich ubraniach.

Chyba ważna role odgrywa kolor ubrania bo byłem ubrany na jasno podczas gdy moi kumple na ciemno i do nich nic się nie przyczepiło.

:pr: je**ć kleszcze! :pr:
 

Pasikonik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
808
Buchów
1
Byczek napisał:
Chyba ważna role odgrywa kolor ubrania

Co myślisz, że kleszcze odróżniają kolory?? i abrdziej atrakcyjni wydaja sie ludzie na jasno ubrani?? Myśl co piszesz kleszcze nie mają oczu kierują się ciepłem ludzkiego ciała siedząc na jakichś gałązkach, trawach przyczepiają się do ubrania...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół