nasiona marihuany

Kleszcze!

Wyszukiwarka Forumowa:

turi

Salvatore Giuliano
Rejestracja
Sie 5, 2011
Postów
342
Buchów
646
Odznaki
4
Prosty poradnik jak usunąć kleszcza


od kolegi zza wschodniej granicy.
 

Hujec

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2017
Postów
129
Buchów
0
niektore kleszcze strasznie ciezko jest usunąc tak sie trzymaja skubane jakby je klejem przekleił
 

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
Kurde, to ja już sam nie wiem. Kleszcze powinno się usuwać poprzez pociągnięcie czy wykręcenie go tak jak na tym filmiku?
 

kamilthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 26, 2014
Postów
637
Buchów
2
Piszecie ze permetryna jest taka droga. Wystarczy poszukac cos co ja zawiera w tym samym stezeniu a cena o niebo mniejsza. Na allegro macie srodek Afanisep 25WP koszt torebki 25g 10.70zł i wystarczy na bardzo dlugo
Kupilem 3 torebki ale nie uzywalem jeszcze i 2 sk***iele mi sie wpie****ily. Pryskalem sie tylko brosem zielonym glownie po nogach a byly wbite w rece. Nastepny wypad na lono natury juz tak nie zlekcewarze i bede stosowal wszystkie srodki ktore posiadam
 

patryxki

Member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
10
Buchów
0
W tym roku to samo, wchodze na spota(muszę przejść przez takie tunele zrobione przez zwierząta w gęstej roślinności) i oglądam kwiatki, patrzę na ręce jeden drugi trzeci..
Na Facebooku ostatnio bylo wideo, babeczka wylała kropelkę olejku miętowego na reke gdzie byl kleszcz wbity, wyszedl sam w 20sekund, te sk***ysyny nie tolerują tego olejku, kupiłem to w aptece, wystarczy przed wyjściem na spota po kropelce na najbardziej odsłonięte części ciala rozsmarować troche, od czasu jak to stosuje nie złapałem ani jednego.. ale na wszelki wypadek w tym roku sie zaszczepilem na borelioze, kosztuję to 80zl.. wiec chyba warto, nie?
 

Włuczęga

Active member
Rejestracja
Maj 11, 2018
Postów
41
Buchów
2
Odgrzeję kotleta, ale myślę, że temat aktualny co rok. Miałem ten sam problem od kiedy zrobiło się cieplej, mnóstwo kleszczy po drodze na spota+na samym spocie jakieś strasznie wku*wiające muchy. Po jednym dniu ciężkiego kopania miałem całe plecy w bomblach, jednego kleszcze na udzie drugiego pod pachą. Oczywiście środki ze sklepów nic nie dawały więc zamówiłe na necie Mugga Extra Strong. Niby ta sama substancja czynna co w innych środkach, ale w stężeniu 50%<lol> Przetestowałem już to kilka razy i muszę przyznać, że działa za***iście. Żadna muszka ani komar nawet do mnie nie podleciała, tak samo kleszcze ani jednego. Z czystym sumieniem mogę polecić. Cena 23,5 zł za 75ml, niby dużo, ale warto :) Pozdro <joint>
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,335
Buchów
3,311
Odznaki
10
UWAGA! ODKOPUJE TEMAT! - bardzo ku**a ważny w resztą,

Wszyscy tak pitu, pitu o tych ałtdorach i kruca fix spotach i pokrzywach,
a kto w tym roku się zabezpieczył przed boreliozowymi sk***ysynami?

Sprawdź za uchem i na pachwinie synek, bo możesz mieć przypał :freak:

Pilnujcie się serio wszyscy w tym roku, bo zima była mega słaba i będzie tych skurczybyków co nie miara!
 

OFFwhite

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2016
Postów
136
Buchów
1
na kleszcze polecam mugga strong 50% DEET działa nawet na końskie muchy polecam cena około 25 PLN
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,335
Buchów
3,311
Odznaki
10
Zamierzam w tym roku wlecieć właśnie z Mugga Strong + Permetryna na ciuchach i ewentualnie Tickless.
 

Arystokeles

Banned
Rejestracja
Mar 3, 2020
Postów
32
Buchów
2
Pare dni temu (w lutym) byłem na spacerze i pare kroków zrobiłem a na spodniach miałem 7 kleszczy, aż strach pomyśleć co będzie w maju.
Zauważyłem że one mają swoje ulubione miejsca, np pare dni temu miałem ich sporo na sobie, natomiast przedwczoraj i wczoraj też chodziłem po wysokiej trawie i ani jednego ale to było w innym miejscu, a pogoda była też ładniejsza niż pare dni temu.
 
G

gora1920

Guest
Ja polecam ticklessa, posiadam go od roku a tylko jeden Szmaciarz miał okazje spróbować mojej krwi :)
Do tego te sk***ysyny nie lubią też zapachu migdalow, polecam kupić taki olejek mały olejek do ciast i przed każdą wyprawa polać na skórę :)
 

Partyzantos

Well-known member
Rejestracja
Kwi 10, 2020
Postów
106
Buchów
292
Piszecie ze permetryna jest taka droga. Wystarczy poszukac cos co ja zawiera w tym samym stezeniu a cena o niebo mniejsza. Na allegro macie srodek Afanisep 25WP koszt torebki 25g 10.70zł i wystarczy na bardzo dlugo
Kupilem 3 torebki ale nie uzywalem jeszcze i 2 sk***iele mi sie wpie****ily. Pryskalem sie tylko brosem zielonym glownie po nogach a byly wbite w rece. Nastepny wypad na lono natury juz tak nie zlekcewarze i bede stosowal wszystkie srodki ktore posiadam
Dokładnie na kleszcze bardzo dobra jest permetryna, szczególnie warto zainteresowwać się tym środkiem Afanisep 25w. Ja osobiście cała paczkę która kosztuje kilkanaście złotych rozrobiłem z 1.5l wody i uzyskałem mocną zawiesinę, trzymam ją w słoiku, przelewam co jakiś czas jak się skończy do małej butelki po spreju na komary i przed każdym wejściem w krzaki itp pryskam się od stóp po brzuch i ręce, tylko na ciuchy, permetryna trzyma się długo ale warto powtarzać zabieg co godzine w plenerze, permetryna sprawia że kleszcze drętwieją jak skoczą na Ciebie i zaraz spadają albo przynajmniej nie mogą się ruszać. Od chwili używania nie miałem żadnego kleszcza wbitego.

Serdecznie polecam każdemu wypróbować ten środek, dbajcie o siebie i swoje zdrówko bo te k***y straszne choroby przenoszą. Pozdrawiam z fartem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
U

Usunięty 79633

Guest
Nie do końca zgodzę się z tym filmikiem braci zza wschodniej granicy.
Kiedyś znajomy lekarz mi wytłumaczył jak wygląda sprawa z kleszczami.
Kleszcz jest względnie bezpieczny póki go nie ruszamy, on pije krew, albo taki ma plan. Jeżeli ściśniemy go i kleszcz rzygnie to mamy wysokie prawdopodobieństwo zakażenia. Dopóki nie rzygnie nic nam się nie stanie. Większość przypadków bolerioza wynika z nieumiejętnego wyciągania kleszczy. Najlepszą opcją są "łapki" na kleszcze do kupienia w aptece. Kleszcze są wyciągane wtedy do góry i nie ściskane za ciało.
Sposób z filmiku jest niebezpieczny. Nitka się zaciska na całym ciele kleszcza i może rzygnąć do ciała swojej ofiary
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Partyzantos

Well-known member
Rejestracja
Kwi 10, 2020
Postów
106
Buchów
292
Różne są szkoły wyciągania kleszczy, wykręcanie w przeciwna strone zegara, smarowanie czymś tłustym, przypalanie i różne głupoty.
Mleko dobrze mówisz najprościej i najlepiej to złapać go jak najbliżej łebka i wyciągnać do góry pęsetą, palcami albo najlepiej taką łapką wyciągnać prostym ruchem do góry. Dobrze by było zdezynfekować miejsce ugryzienia i obserwować czy po czasie nie powstaje rumień. Z fartem.
 
U

Usunięty 79633

Guest
Właśnie nie pęsetą, bez urazy ale znowu to nie jest dobra droga. Ciężko złapać pęsetą i nie ścisnąć kleszcza tak żeby nie rzygał.
Takie cudo, najprostsze, najlepsze i tanie.

Czymś się smarowało, ale nie pamiętam, nie chcę skłamać.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół