nasiona marihuany

Rozterki o zużyciu prądu

Wyszukiwarka Forumowa:

przyplyw

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2016
Postów
48
Buchów
0
Witam Pasjonaci ;)

Nurtuje mnie i kumpla takie pytanie i chyba sami sobie nie poradzimy ehhh. Ogladałem takie relacje jak Typowego czy innych którzy uprawiaja ciut wiecej hehe ;) i tak sie zastanawiam co i jak z tym prądem... W UK z tego co wyczytałem kupuje się karty i doładowuje się prąd. W PL wymienili wszystkie liczniki na nowo ultra nowoczesne no ale własnie zużycie jak to jest... CZy jednak najwiekszym wrogiem jest że ktoś poczuje, podpie****i, troche niefart czy jeszcze coś innego ? czy moze to zuzycie prądu ? Kolega który nie ma tutaj konta na forum tak sie zastanawia, pytał mnie i w sumie nie wiem co mu dokładnie powiedzieć. Ile w mieszkaniu dwu lub trzy pokojowym to jest duże zużycie które może kogoś zainteresować ? 2x600 plus osprzęt ( wentylatory, nawilżacz, wiatraki ? ) 500 plus osprzet ? 400 plus osprzet czy 600 plus osprzet ? Co mu moge doradzić ? Oczywiście w mieszkaniu też trzeba liczyć np telewizor, lodówke, komputer i inne kwestie... a gdyby tego sprzetu całego dodatkowego nie było to jak to widzicie ? Na ile wyznaczacie swoja granice bezpieczeństwa ? Czytałem tematy które były wcześniej ale takie ogólnikowe a chce dobrze doradzić a tutaj jest dużo gniewnych Indorowców którzy maja o wieksze doświadczenie w tych kwestiach i jak to u Nich wyglądało. Dzieki wszystkim za komentarze, przezycia, doświadczenia i inne hehehe. Udanego dnia !
 

19cinek52

Well-known member
Rejestracja
Wrz 4, 2009
Postów
158
Buchów
0
Siemanko, wiesz co ja sam dobrze nie wiem jak z tym jest ale jest taki kalkulator zużycia prądu http://www.haszysz.com/kalkulator.html on Ci pokaże jakie będziesz miał dodatkowe koszty miesięczne tyle że jak dajmy na to płacisz 200 zł za prąd i to się chyba płaci co dwa czy co trzy miesiące to jak by Ci doszło do rachunku z 400 zł to nie wiem czy by się nie szczaili że coś teraz dużo naleciało.
 

Nasim

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2012
Postów
599
Buchów
0
O 2x600W nie ma co się trząść, toż jest jeszcze niczym igła w stoku siana. Jeżeli mam kierować myśli w stronę hardcorowych upraw, toż według mojego przeczucia, moja granica bezpieczeństwa zamykała by się na 4x600W, tak więc dopiero kolejne 4x600w chodziło by na agregacie;)
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,839
Odznaki
5
2 x 600W to spokojnie bez najmniejszych obaw możesz na 2 pokojowym mieszkaniu pociągnąć. A co do agregatu to raczej nie opłaca się na mniej niż 40-50 lamp.
 

przyplyw

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2016
Postów
48
Buchów
0
Z kalkulatorem oczywiście siedzieliśmy tym co znajduje sie na stronie ;) koszta wyliczone hehe. Tylko patrzyliśmy bardziej w kierunku bezpieczeństwa niż nawet tej ceny za KW/H. Z tego co kolega mi dopowiedział i z tego co wyliczyliśmy co ile ciągnie to poboru +/- 800 W. Już o 2x600 czy więcej to nawet nie marzył hahaha. Lepiej to ciągnąc w jednej strefie czy rozrzucić na pobór stały dzień/noc ? np dzień vegować około 300 W poboru w jednym namiocie i noc na FLO około 500 W w drugim namiocie ? albo na odwrót haha ?  Dzieki za każdy wpis i porade. Udanego wieczoru ;)
 

Nasim

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2012
Postów
599
Buchów
0
Panie 800W to spłuczka w kiblu pobiera, z czym się chłopino czaisz - zapodaj w jeden strefie bez pinkolenia.
 
P

Piję Mleko

Guest
Energetyka jest wyczulona na kradzieże i ma swoje szwadrony śmierci, słyszałem że z łatwością można stwierdzić na jakiej ulicy się kradnie a stamtąd łatwo dojść do złodzieja. Ktoś zapyta jak długo można kraść....podobno nie dłużej jak 3 miesiące.


Ostatnio dużo robiłem w warsztacie, spawarka 5000W, szlifierki po 2000W, piec olejowy 4000W. Nogi mi się ugięły jak przyszło w prognozie +2000zł ale policji nie było
 

przyplyw

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2016
Postów
48
Buchów
0
O nie, nie żadnej kradzieży prądu :) Kolega chce normalnie płacić rachunki.

Nasim dzieki za każdą podpowiedź !

Kazdemu z osobna również dziekuje w imieniu swoim i kolegi ale tak jak wspominałem wolałem sie dopytac bo królem indoru nie jestem. Spokojnej nocy
 

RedLion49

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2016
Postów
608
Buchów
0
Energetyka jest wyczulona na kradzieże i ma swoje szwadrony śmierci, słyszałem że z łatwością można stwierdzić na jakiej ulicy się kradnie a stamtąd łatwo dojść do złodzieja. Ktoś zapyta jak długo można kraść....podobno nie dłużej jak 3 miesiące.


Ostatnio dużo robiłem w warsztacie, spawarka 5000W, szlifierki po 2000W, piec olejowy 4000W. Nogi mi się ugięły jak przyszło w prognozie +2000zł ale policji nie było

Teraz z tą technologią, jest bardzo łatwo wykryć kradzież. Nowe inteligentne liczniki podają zużycie same. Teraz pomyśl że podobny licznik "zbiorczy" jest na każdej rozdzielni , ulicy i klatce. Krąg podejrzanych się zmniejsza. Elektrownia wie dokładnie ile prądu poszło w system i ile na konkretne rejony.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,839
Odznaki
5
Mam 2 znajomych którzy pracują wykrywając nielegalne przyłącza, jak sami powiedzieli niemal każda kradzież się opłaca bo prawdopodobieństwo wykrycia jest niewielkie. Są mega dobre sposoby na kradzież prądu, jak mi opowiadali co i jak to aż trudno uwierzyć w to jak ludzie są pomysłowi.
 

RedLion49

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2016
Postów
608
Buchów
0
Może w Polsce jeszcze nie, mieszkam w UK i mam informację z tąd.
 

Gothir

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2016
Postów
57
Buchów
0
Nie tak do końca. Mam kolegę co 5 lat jedzie na by passie. 2 rok na bypass przez 3 lata zwieral piny w liczniku na kartę przez co ten stawał na minus dziesięć funta ale prąd dalej dawał mimo że minus ale nie nabijal większego minusa. Raz na jakiś czas lądował 20 funtów wskakiwalo na plus 10 i później znow zwieral jakieś kable na liczniku i znow minus 10. W razie w to awaria licznika.
 

Midnight Flower

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2017
Postów
151
Buchów
0
Gothir i wrazie w wpada ci ekipa na chate sprawdzic co tam masz z elektrowni jak bedziesz sie stawial wezwa psy. Troche to naciagne wiem ze 10lat temu tak sie dalo zrobic z licznikiem na monety od gazu ale od prady to nie znam nikogo hehe w co szczerze watpie bo co chwile slychac ze lapia tych co kradna ze slupa czy przerabiaja liczniki do uprawy :) najlepiej placic za prad i tyle do puki placisz maja wy***ane ile uzywasz. Pozdrawiam


Smieszku to czemu nie sadzicie na ile macie funduszy jak darmowy prad? Majac takich specow mozna zawojowac swiat.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,839
Odznaki
5
Smieszku to czemu nie sadzicie na ile macie funduszy jak darmowy prad? Majac takich specow mozna zawojowac swiat.

Bo koszt prądu to ch*j tak na prawdę. 6 x 600W + wentylacja to w dalszym ciągu koszt nie większy niż 1100zł/miech. 150-200g w skali cyklu. Pie****ił bym takie oszczędzanie.

W praktyce wygląda to tak że jak wpada duża planta to smutni dzwonią właśnie np. po moich koleżków i każą im sprawdzić instalację czy przypadkiem nie ma lewego przyłącza.

Oczywiście koledzy mieli tez przypadki że wbili komuś na chate a tam planta, ale wiecie - grower growera nie pod***ie. Ale nie sami growerzy pracują w tym fachu...
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Bo koszt prądu to ch*j tak na prawdę. 6 x 600W + wentylacja to w dalszym ciągu koszt nie większy niż 1100zł/miech. 150-200g w skali cyklu. Pie****ił bym takie oszczędzanie.

W praktyce wygląda to tak że jak wpada duża planta to smutni dzwonią właśnie np. po moich koleżków i każą im sprawdzić instalację czy przypadkiem nie ma lewego przyłącza.

Oczywiście koledzy mieli tez przypadki że wbili komuś na chate a tam planta, ale wiecie - grower growera nie pod***ie. Ale nie sami growerzy pracują w tym fachu...

Ja znam pracownika enei, który kilkadziesiąt lat kradł prąd. :D Wpadł, bo pochwalił się komuś i go sprzedali.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół