nasiona marihuany

Czym zmniejszyć ph?

Wyszukiwarka Forumowa:

luzak

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
438
Buchów
197
Cześć. Mam panny w ziemi ze spota od 25 kwietnia. Po pierwszy tygodniu od wysadzenia pokazały że czegoś im brakuje. Sprawdzałem ph płynem hellinga i bylo w górnej granicy skali -ciemno zielone. Więc dodałem dolomitu teraz roślinki wyglądają tak:


****

****

****

****

I wyraźnie widać że są zablokowane przez wysokie ph bo prawie wcale nie rosną a od tygodnia słoneczko napierdziela.

Ziemia bagienna z dodatkiem coco, azofoska i karamzytem. Dodam że mam kilkanaście metrów dalej roślinki w workach z wzbogacona mieszanką z zeszłego roku i idą w górę pięknie.

Czym mógłbym zmniejszyć ph? Dzisiaj podlalem woda z kwaskiem cytrynowym ale może jakiś regulator ph? Coś polecacie? Rośliny mogę podlewać raz w tygodniu że względu że są 70km od miejsca w którym mieszkam. Na alledrogo jest cos takiego jak Plagron regulator obniżając ph. Nada się?

Ps. Nie wiem jak ten post znalazł się w dziale in. Jeśli mogę prosić to proszę o przeniesienie do działu out.
 
Ostatnia edycja:

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
nada sie, ale najtaniej bedzie zwyklym octem
 

pablopablo

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2016
Postów
214
Buchów
0
Może najpierw zbierz ten dolomit rozsypany wokół rośliny ? :D
 

Lukash1

Well-known member
Rejestracja
Maj 5, 2016
Postów
111
Buchów
0
Czym bardziej zasadowa ziemia tym wieksze jest ph czyli dolomit zwieksza poziom ph !! ..wszelkiego rodzaju nawozy zmniejszają ph . poczytaj o naturalnych srodkach na obnizenie ph 5 minut szukania pozdro
 

luzak

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
438
Buchów
197
nada sie, ale najtaniej bedzie zwyklym octem
Jest jakieś konkretnie zalecane dawkowanie octu? Tak żeby nie zaszkodzić roślinom.
Czym bardziej zasadowa ziemia tym wieksze jest ph czyli dolomit zwieksza poziom ph !! ..wszelkiego rodzaju nawozy zmniejszają ph . poczytaj o naturalnych srodkach na obnizenie ph 5 minut szukania pozdro
A
nie jest tak że dolomitu wyrównuje ph do 7 nie zależnie czy jest za niskie czy za wysokie?
 
Ostatnia edycja:

Unknownguy

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2017
Postów
45
Buchów
0
jakiegokolwiek ph downa kup i po sprawie a jak nie to ja u siebie octem zbijam ale słyszałem że ludzie również wodą z pod ogórków zbijają, na ***aju są rónież ph metry do gleby, niby wszyscy mówią że dziadostwo ale mi jak narazie działa taki za pare drobnych.
 

luzak

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
438
Buchów
197
Ok. Kupiłem regulator ph- od canny. Jak mam go stosować? Na butelce 1l jest napisane że daje się do 5ml na 100l. Dodając do wody 1.5l 40 kropel zmniejszyło się ph z 7 na 5 ale mierzone miernikiem elektronicznym do gleby więc nie wiem czy wynik jest wiarygodny. Czy mam zmniejszyć jeszcze ph wody czy podlewać z ph5 ? Czy można określić mniej więcej po jakim czasie ziemia przejmuje ph z wody? Będę mogł podlewać co tydzień po 5l na roślinę.
 

dzzeff

Member
Rejestracja
Kwi 16, 2017
Postów
7
Buchów
0
Ok. Kupiłem regulator ph- od canny. Jak mam go stosować? Na butelce 1l jest napisane że daje się do 5ml na 100l. Dodając do wody 1.5l 40 kropel zmniejszyło się ph z 7 na 5 ale mierzone miernikiem elektronicznym do gleby więc nie wiem czy wynik jest wiarygodny. Czy mam zmniejszyć jeszcze ph wody czy podlewać z ph5 ? Czy można określić mniej więcej po jakim czasie ziemia przejmuje ph z wody? Będę mogł podlewać co tydzień po 5l na roślinę.

w bricomarche masz za 25 zl glebowy meter ph ;)
 
C

cabino

Guest
za 25zl ph meter, raczej mozna se w d wsadzic :)
a tak powaznie to ten dolomit zostaw, on tak jak psizesz reguluje ph a nie tlyko podnosi i napewno nie zaszkodzi
z tym octem na out to takie na siłe troche, czy tam ph minus
 

luzak

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
438
Buchów
197
za 25zl ph meter, raczej mozna se w d wsadzic :)
a tak powaznie to ten dolomit zostaw, on tak jak psizesz reguluje ph a nie tlyko podnosi i napewno nie zaszkodzi
z tym octem na out to takie na siłe troche, czy tam ph minus
Ph metr mam elektroniczny. Troche na siłę...w sumie nie tak trochę bo czas goni a rosliny marnieja. Byly w boksie 3 tygodnie później a na dworze juz sa miesiac. Chcialem przyoszczedzic i zamiast kupic odrazu sprzet do.mierzenia ph sypalem dolomitem jak głupi bo myslalem ze bagna maja za niskie ph. Poszlo go 20kg...:/ na "wał " usypany z 1500l ziemi.
Czym mógłbym zbić szybko ph? Wiem że najlepiej wymieszać glebie z np. Torfem ale teraz już chyba nie bardzo przesadzać 15 roślin i kombinować.
 
Ostatnia edycja:

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
Panie toż to już kwitnie. Chyba zaduży plon z tego nie będzie. To automat? Na rynku jest pełno regulatorów. Brico obi i inne markiety budowlane będą mieć na stanue.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół