nasiona marihuany

Na poddaszu jest gorąco :)

Wyszukiwarka Forumowa:

Janekparker

Member
Rejestracja
Lut 19, 2017
Postów
8
Buchów
0
Z góry przepraszam jestem początkujący. Zbudowałem boxa na poddaszu. Jest tam temperatura 37 stopni (upal) bez włączonych lamp przy słonecznej pogodzie na zewnacz. Znajduje się tam 2 lampy po 400w na 2metrach kwadr. Pytanie brzmi co zrobić żeby zbić temp. jakimś prostym sposobem. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź
 

kava

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2015
Postów
248
Buchów
0
Wlot powietrza wystaw poza poddasze
 

Doctor Susz

Duży out to jest to :)
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2015
Postów
2,074
Buchów
1
Wenty ci tu nie ogarną raczej,jedynie ledy mogą uratować sprawe.
 

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
Ja bym odstawił grow latem. Jeśli masz tam 37 stopni bez włączonych lamp to co będzie jak je włączysz. Chyba tylko klima by tam pomogła, bo pewnie nawet jak zassasz powietrze z zewnątrz to dalej to będzie wysoka temperatura.
 

Kolakao

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2014
Postów
399
Buchów
0
Zimne powietrze znajduje się nisko a ciepłe idzie do góry więc musiałbyś z piętra niżej podciągnąć powietrze albo 2-3 wiatraki i niech chodzą opór.
 

zielu1987

Well-known member
Rejestracja
Lis 27, 2011
Postów
186
Buchów
0
Ja to widze tak napewno najpierw dobrze uszczelnil bym boxa , wylot powietrza do komina tam gdzie wentylacja jest a wlot musisz jak kolega wyzej napisal z pietra nizej najlepiej i te lampy musisz odseparowac szyba od roslin albo kup cooltuby ... na rosliny mocne wiatraki i cos bedzie ztego... ja bym startowal
 
P

Para#normalni

Guest
Możesz uprawiać metodą 12/1 dzięki temu oświetlać będziesz przede wszystkim w nocy co gruntownie obniży temperaturę otoczenia.
 

Janekparker

Member
Rejestracja
Lut 19, 2017
Postów
8
Buchów
0
A więc 12/1 jest w planie. Zimne powietrze z dolnego pomieszczenia trzeba wykuc dziurę i zamontować duży wentylator wciągający. Uszczelnić bokxa. Dodać wiatrak pokojowy. Box ma wymiar 2m na 1 a poddasze 5 na 5 lampy to hpsy i zastanawiam się nad ta szyba jeszcze hehe ale czy ja to wszystko ogarne :zjarany: 18 panienek to przecież musi się udać :harvest:
 
R

rolnikdolpasz

Guest
12/12 chyba i 12godziń świawtła w nocy a w dzien jak jest upał ciemno, żeby nie było za gorąco od lamp.
 

Sioubiz

Active member
Rejestracja
Gru 28, 2010
Postów
39
Buchów
0
Przede wszystkim zastosuj odbłyśniki wentylowane. Powietrze z nich wyprowadź rurą wentylacyjną poza strych. Jeżeli masz dostęp do piwnicy spróbuj stamtąd doprowadzić zimniejsze powietrze. Mozesz tez kupic klimatyzator przenośny dopasowany do areału klimatyzowanego pomieszczenia, koniecznie taki, z ktorego mozna odprowadzic powietrze na zewnatrz rura bo takie dadzą radę na dłuższą metę. Dla 18 roslin warto juz sie w taki klimatyzator zaopatrzyć. W ten sposób przystosujesz ten strych do uprawy i pozbędziesz się problemów. Ten poniższy załatwi ci sprawę zarówno na zimę jak i na lato. Niestety ocieplić pomieszczenie jest duzo latwiej niz schlodzić. Schłodzenie najczesciej wiaze sie z dosc powaznym wydatkiem.

https://wentsystem.com/pl/klimatyza...-50l-24h-gwarancja-3-lata-wysylka-gratis.html
 
R

rolnikdolpasz

Guest
aż taki upośledzony jesteś żeby nie sprawdzić w necie ile klimatyzator W zużywa?

No tak pisze, że 2,6Kw/h - czyli 2600w. Napisałem w sensie, że to trochę dużo licząc ostatnie podwyżki cen energi-co czyni skromną uprawę 2x400w mało opłacalną. Myślę, że zrobienie dnia w nocy powiedzmy tak od 20stej do 8rano powinno pomóc i będzie taniej. Należy pamiętać o zapewnieniu cyrkulacji powietrza otwartymi oknami. Można wyrzucać gorące powietrze na zewnątrz box-a rurą zakończoną zdemontowanym oknem ze sklejką a wlot był by z drugiego okna.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół