nasiona marihuany

Grzybki Niesiołowskiego :)

Wyszukiwarka Forumowa:

Niesiołowski

Member
Rejestracja
Maj 2, 2017
Postów
21
Buchów
0
Hej! :) Mam dla was grzybyki, ktoś chętny? ;) Na początek dwie odmiany: Ecuador i B+.

3.05 - namoczenie growkitów

7.05 - widoczne pierwsze piny Ecuadorów

8.05 - pierwsze piny B+

10.05:
Ecuador:


B+:


12.05:
Ecuador:


13.05:
Ecuador (widok z góry):


B+:


14.05:
Ecuador:


15.05:
B+


W pierwszym rzucie wyszło po wysuszeniu 23g B+ i 28g Ecuadorów :) Aktualnie czekam na drugi rzut, fajnie byłoby dobić do 40g z każdego kita :) Oczywiście od teraz będę na bieżąco aktualizował temat - pierwszy post jest "zbiorczy", bo wcześniej nie miałem możliwości założenia tematu.
 

Niesiołowski

Member
Rejestracja
Maj 2, 2017
Postów
21
Buchów
0
20.05:


Jak widać, B+ już gotowe:




W drugim rzucie B+ wyszło 112g mokrego, po ususzeniu będzie ok. 11g, co łącznie w dwóch rzutach da 34g i będzie brakować 6g do wspomnianego przeze mnie wcześniej celu, czyli 40g z jednego growkita. Myślę że bez problemu powinienem te 6g wyciągnąć z trzeciego rzutu, tym bardziej że drugi rzut był słaby z mojej winy (przez dwa dni temperatura wynosiła ok. 27 stopni zamiast 23 - postawiłem grzybki za blisko namiotu z moimi Northern Lights). Drugi rzut Ecuadorianów powinien być gotowy jutro lub w poniedziałek :)
 

Niesiołowski

Member
Rejestracja
Maj 2, 2017
Postów
21
Buchów
0
21.05
Ecuador, drugi rzut, wyszło 111g mokrego (po ususzeniu będzie 11g), czyli podobnie jak w drugim rzucie B+ :) Łącznie Ecuador w dwóch rzutach dał póki co 39 gramów suszu (B+ 34g). Ciekawe jak będzie z trzecim rzutem :)
 
N

Neapol_DEC

Guest
Fantastycznie to wszystko wygląda Stefan. Gratulacje i udanych lotów :)
Powiedz mi, który z tych gatunków przerasta najwolniej? Chciałbym się zdecydować na jakiś inny gatunek, kiedy już skończę z moją pierwszą uprawą GT.
 

Niesiołowski

Member
Rejestracja
Maj 2, 2017
Postów
21
Buchów
0
B+, trzeci rzut:




89,8 gramów świeżych grzybków, po ususzeniu wyjdzie 9g :) Substrat jest już bardzo luźny i obkurczony, ale zalałem go jeszcze raz - może uda się wycisnąć jeszcze kilka g z czwartego rzutu :)
Ogólnie w trzech rzutach B+ 23+11+9g, łącznie 43g suchych grzybków B+, jestem bardzo zadowolony z wyniku. Dzisiaj mam sporo wolnego czasu, to może będą jakieś testy ;)
Pewnie za jakieś 2-3 dni będę wiedzieć ile wyszło z Ecuadorianów.



Fantastycznie to wszystko wygląda Stefan. Gratulacje i udanych lotów :)
Powiedz mi, który z tych gatunków przerasta najwolniej? Chciałbym się zdecydować na jakiś inny gatunek, kiedy już skończę z moją pierwszą uprawą GT.
Dzięki! Co do przerastania, ciężko mi powiedzieć, bo kupiłem growkity z już gotową grzybnią. Jednak ogólnie co do tempa mogę powiedzieć tyle, że growkity zalane były w tym samym czasie, pierwszy rzut Ecuadorian dał o jeden dzień wcześniej niż B+, ale przez te trzy rzuty B+ nadrobiło "stratę" w czasie i dały właśnie trzeci rzut, podczas gdy Ecuadorian potrzebuje jeszcze na pewno 2-3 dni. Ale wielkość próby jest chyba za mała, żeby wysnuć z tego jakieś wnioski :)
 
K

KiedysSieOgarne

Guest
Robiles moze jakies printy? tez bym sprobowal swoich sil bo u mnie ciezko o grzybki
 
N

Neapol_DEC

Guest
Robiles moze jakies printy? tez bym sprobowal swoich sil bo u mnie ciezko o grzybki

Gościu jest multum stron, z których możesz kupić odcisk czy strzykawę. Ja brałem dostawę do domu i bez żadnego przypału. Kupowałem z azurescens, mogę polecić, chociaż niektórzy pisali że paczki nie dochodzą niektóre, nie wiem, ale mi doszła i strzykawa w dobrym stanie, zarodniki też. Kolonizują mi już słoiki, jak na razie zero oznak zakażenia czy coś. Proponuję ci zdobyć strzykawę, a potem jak będą kosmici, to porobić odciski, do lodówki i na później :)
 

Niesiołowski

Member
Rejestracja
Maj 2, 2017
Postów
21
Buchów
0
Ecuadorian, trzeci rzut:



Niecałe 7g z trzeciego rzutu + 39g z dwóch poprzednich daje łącznie ok. 46g suchych grzybów Ecuadorian :) B+ z trzech rzutów wyszło póki co 43g i nowych pinów wciąż nie widać, ale i tak jestem zadowolony :)

Robiles moze jakies printy? tez bym sprobowal swoich sil bo u mnie ciezko o grzybki
Nie robiłem. Mam jedynie strzykawkę zrobioną ze starego odcisku zmutowanego McKennaii i planuję z ciekawości spróbować coś z tego wyhodować, ale nie wiem czy coś z tego wyjdzie bo nie dbałem zbytnio o sterylność, a i z samodzielnym robieniem substratu nie mam zbyt wielkiego doświadczenia. Co do zakupów - ja mogę polecić grzyby.nl, robiłem tam zakupy już kilka razy i zawsze bezproblemowo, wysyłka na paczkomat :)
 

Niesiołowski

Member
Rejestracja
Maj 2, 2017
Postów
21
Buchów
0
B+ jednak dały czwarty rzut :D Tym razem już tylko 38g świeżych grzybków (~4g po ususzeniu), ale zawsze to jeden trip więcej (lub dwa "małe" ;))


B+ póki co łącznie ~47 g suszu :crazy: Jak myślicie, będzie piąty rzut? Uda się dobić do 50g? :D
 

#1#

wtf
Rejestracja
Cze 27, 2016
Postów
296
Buchów
1
pewnie ze bedzie piąty jesli nie wezmie tego plecha to jeszcze parę rzutów będzie choc coraz mniejsze
 
N

Neapol_DEC

Guest
Pięknie ci ta grzybnia rodzi. 47g z jednej tacki, piękny wynik. Sam kiedyś, może nawet wkrótce, rozpocznę uprawę na tackach, na razie to ciastka mi obrastają. Ile masz Stefan w sumie suszu z tej całej uprawy, nie tylko z B+?
 

Niesiołowski

Member
Rejestracja
Maj 2, 2017
Postów
21
Buchów
0
Jest też czwarty rzut Ecuadorian: 37,5 g świeżych, po ususzeniu będzie niecałe 4g



Pięknie ci ta grzybnia rodzi. 47g z jednej tacki, piękny wynik. Sam kiedyś, może nawet wkrótce, rozpocznę uprawę na tackach, na razie to ciastka mi obrastają. Ile masz Stefan w sumie suszu z tej całej uprawy, nie tylko z B+?

~47g B+ i ~49g Ecuadorianów, łącznie ok. 96g z tych dwóch growkitów w czterech rzutach - po cichu liczę na piąte rzuty, żeby dobić do magicznych 100g :D
 

Niesiołowski

Member
Rejestracja
Maj 2, 2017
Postów
21
Buchów
0
Rzut piąty!
B+ dał 26 gramów świeżych grzybów:


Ecuadorian 22 gramy:


B+ już wysuszone, a kapelusze Ecuadorianów dla bezpieczeństwa wywalone za okno (może akurat wyrosną mi grzyby za oknem :D), bo nie jestem pewny czy ciastko nie zostało zainfekowane pleśnią:


Dwa gramy suszu mi w sumie wielkiej różnicy nie zrobią ;)
 

Niesiołowski

Member
Rejestracja
Maj 2, 2017
Postów
21
Buchów
0
Dzisiaj zebrałem szósty rzut B+, wyszło 15 gramów, na grzybni nie było widać pleśni, ale trochę nieładnie pachniała - więc owocniki i grzybnię oddam naturze ;)

Koniec pierwszego sezonu! :D

Łączny zbiór: ~100 gramów suszu z dwóch growkitów

Miałem ostatnio trochę czasu i komfortowe warunki, zjadłem 4g Ecuadorianów metodą Lemon Tek. Niesamowite doświadczenie, które mam nadzieję odbije się na pozostałej części mojego życia. Następny lot jakoś za kilka tygodni, ale już 5-6 g :)

Proszę administratora o niezamykanie wątku, jeszcze będzie się działo ;)
 

lch

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2016
Postów
150
Buchów
0
O co chodzi z tymi 'rzutami' ??
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół