nasiona marihuany

Auto Mazar & Big Devil, od pytania o ziemię do fotorelacji

  • Autor wątku Cypress_Hill
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
C

Cypress_Hill

Guest
Witam Panowie, moj spot lezy w takim miejscu gdzie jest pełno pokrzyw, a jak wyczytałem ziemia spod pokrzyw jest bardzo dobra dla naszych roślinek, na spocie bede sadził auto mazar xtreem Big devil XL oraz jednego no name, jak zrobie mieszanke perlit+dolomit bedzie dobrze? Mam jeszcze włokno kokosowe. Czy coś jeszcze byście dodali?Ile tego perlitu pod jednego krzaka? Wyczytałem ze na 5l ziemi 1l perlitu ale nie wiem czy to prawda. Jakie dołki kopac pod pełno sezonówki a jakie pod automaty? Obecnie roślinki sa juz na spocie pod foljakiem, pierwsze 30 dni spedzily w boxie a od dziś na miejscówce.

Pozdrawiam.
 

gruby.portier

Member
Rejestracja
Mar 10, 2017
Postów
12
Buchów
0
Ja dolomitu sypię "na oko", powiedzmy jak mam poletko 1,5 x 1,5 m to sypię tak, żeby nie było widać ziemi, zamiast perlitu może być słoma bo w perlicie chodzi chyba tylko o to żeby spulchnić ziemię, kokos sprawi że będzie bardziej przepuszczalna. :)
 
C

Cypress_Hill

Guest
Kolega chyba dopiero zaczyna, to mój 3 outdoor wiec mam troche wiedzy, zaczynałem od ak-47 x2 pełnosezonówki sadzone na ziemi kupnej w workach po 40l, w zeszłym roku OG kush i White window automaty sadzone w wiadrach 20l. Wiec prosze nie odpisywać na siłe jak sie nie posiada odpowiedniej wiedzy, wiem do czego jest dolomit perlit i włokno kokosowe, poprostu nie chce prze kombinować.
 
C

Cypress_Hill

Guest
A co sądzicie o pół automatach od GGS? Dostałem kilka sztuk i nie wiem czy jest sens bawic sie w kiełkowanie, dokladnie to:

GG x Auto Mazar
GG x White Widow
GG x NL
GG x Amnesia Haze
GG x Easy Shaman

Dadzą rade pod ręka poczatkujacego? Bo szkoda zniszczyc.
 

Osiedlowy Szaman

highly intellectual.
Rejestracja
Mar 26, 2015
Postów
220
Buchów
1
ku**a. Piszesz, że to Twój trzeci outdoor, teraz się pytasz czy dadzą radę pod ręką nowicjusza?
 
C

Cypress_Hill

Guest
ku**a. Piszesz, że to Twój trzeci outdoor, teraz się pytasz czy dadzą radę pod ręką nowicjusza?



Wyhodowanie 4 roślin przez 2 lata nie czynia ze mnie experta, jestem dalej początkującym ;) ale nie przeklinaj przyjacielu to ze robimy coś nielegalnego nie znaczy ze masz przeklinac.
 

Osiedlowy Szaman

highly intellectual.
Rejestracja
Mar 26, 2015
Postów
220
Buchów
1
nie jesteśmy przyjaciółmi, a ty nie będziesz mnie tutaj umoralniać. sadź albo nie sadź i ucz się na ES bo szkoda Ci pestek po 20 zł, że zamiast 150 g sciagniesz 70
 
C

Cypress_Hill

Guest
nie jesteśmy przyjaciółmi, a ty nie będziesz mnie tutaj umoralniać. sadź albo nie sadź i ucz się na ES bo szkoda Ci pestek po 20 zł, że zamiast 150 g sciagniesz 70

Jak coś robić to dobrze.

A do kiedy jest sens kielkowania półautomatów? U mnie do 26 maja deszcze ;/ tylko dwa dni słoneczne...
 
C

Cypress_Hill

Guest
Witam ponownie, dzisiaj byłem na spocie i sie okazalo ze na miejscowce ziemia jest bardzo wilgna wiec przesadziłem moje roslinki, big devil i automat sa w workach z ziemia sklepowa 20l z dodatkiem styropianu i włokna kokosowego a no name poszedl testowo do ziemi czy da rade w wilgnej glebie 20l sklepowej i 20l spotowej z dolomitem styropianem i wloknem kokosowym, no name juz chyba moge spisac na straty? Czy jak potem bede chcial przesadzic big devila do worka 40l to nie bede mial zadnych problemow?
 

uwaga sarny

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2014
Postów
470
Buchów
0
im wiecej razy przesadzasz tym gorzej. najlepiej wsadzic odrazu do docelowego dolka bo im planty wieksze tym wieksze prawdopodobienstwo ze je uszkodzisz podczas przesadzania.
 
C

Cypress_Hill

Guest
im wiecej razy przesadzasz tym gorzej. najlepiej wsadzic odrazu do docelowego dolka bo im planty wieksze tym wieksze prawdopodobienstwo ze je uszkodzisz podczas przesadzania.

Jakoś w przyszlym tygodniu podskocze przesadzić big devila do 40l wora. Ale przesadziłem moje male i trafila sie pogoda idealana 3 dni sloneczka ;) ogolnie robie sobie test kupilem ziemie z 3 roznych sklepow biedronka lidl i carefour i zobaczymy na ktorej bede najlepiej rosly, cena podobna bo około 4zl ;)
 
P

Para#normalni

Guest
Ja preferuję wymacać na miejscu jaką strukturę ma ziemia - czy nie zbija się w ciężkie grudy. Jeśli nie to ok, bo nawieźć można samemu.
 
C

Cypress_Hill

Guest
Elo panowie, dzisiaj odwiedziłem mojego spota, postanowiłem ze nie bede przesadzał Big Devila teraz, zostanie przesadzony za kilka miesiecy zobaczymy jakie beda konsekwencje, No name stoi w miejscu chyba jednak gleba nie najlepsza, ale daje mu jeszcze szanse moze wystrzeli ;) Auto mazar ma sie bardzo dobrze, podsypalem pod worek 2-3kg bialego kamyszka zeby byl lepszy drenaz, roslinki zostaly podlane woda z biohumusem 8 nakretek na 3 litry chyba, auto mazar i big devil po 1,2l a no name 500ml miał bardzo mokro nie chcialem przesadzić, moglem jeszcze podlac go woda z dolomitem moze to by mu coś dalo nastepnym razem tak zrobie, a na dzien dzisiejszy roslinki sie maja tak:

Auto Mazar Xtreem:
20170516_161608.jpg


No Name:
20170516_161622.jpg


Big Devil XL:
20170516_161630.jpg


Spot:
20170516_161710.jpg


Co sądzicie wszystko w porzadu? Nie leje za mało wody? Rośliny mają po okolo 40-45 dni, zastanawiam sie czy automat nie bedzie jakiś mały, osiągnie swoj przecietny wzrost?

---------- Post Zaktualizowany 18:21 ---------- Data pierwszego postu 17:09 ----------

A jeszcze jedno, od poczatku czerwca chce zrobić fotorelacje od GGS, tak jak pisalem mam kupiona ziemie z 3 roznych sklepow i 3 takie same nasionka GG x WW, jak myslicie jest sens robic takie cos?
 
P

Para#normalni

Guest
Możesz zrobić takie porównanie dla siebie - będziesz mógł zaobserwować jaka gleba Ci najbardziej odpowiada jeśli chodzi o jej właściwości. Natomiast porównanie nie będzie miarodajne gdyż zwyczajnie nie możesz przewidzieć jakie pestki się trafiły. Miałoby to ciutkę większy sens w przypadku klonów, ale przy 3szt nie byłby to jednoznaczny test.

Jeżeli rośliny nie są oklapnięte to znaczy, że nie lejesz za mało. Przy takiej aurze uważałbym żeby nie przelać, bo przy małej ilości słońca i częstych opadach konopie są bardzo ekonomiczne w kwestii zapotrzebowania na wodę.

Ten no name jest ewidentnie przelany. Nie lej żadnej wody dopóki ziemia się nie przesuszy inaczej ograniczysz dostęp powietrza do gleby i spieprzysz im warunki. Sprawdź za tydzień czy faktycznie ziemia wysycha i nie przelewaj więcej.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół