nasiona marihuany

Jaki Hps 1m2

Wyszukiwarka Forumowa:

kolezkakolezki

Active member
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
29
Buchów
0
Witam
Chciałbym spytać jakie polecacie lampę na box 100x100x200 czy 400 nie zrobi tam piekarnika ?
Ewentualnie czy 2 x CFL250-300 da radę na taki box ?
 
P

Para#normalni

Guest
400W HPS + dobra blacha to idealne oświetlenie na 1m2. CFL nie ogarnia niczego dobrze poza micro.
 
P

Para#normalni

Guest
Najlepiej mieć żarówkę MH oraz klasycznego HPS. Jeżeli możesz kupić jedną to po prostu szukaj takiej z dużą ilością lm (lumenów).
 

kolezkakolezki

Active member
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
29
Buchów
0
Najlepiej mieć żarówkę MH oraz klasycznego HPS. Jeżeli możesz kupić jedną to po prostu szukaj takiej z dużą ilością lm (lumenów).


Panowie jeszcze w tym wątku żeby nie otwierać kolejnego. Czytałem wiele "nieśmiertelnych wątków" na temat oświetlenia ale mimo wszystko dla dobrego zrozumienia mam pytanie .
Wg tabeli odległości HPS 400W powinno wynosić optymalnie 7-8 cali ? tj 8 x 2.5 około 20cm , oczywiście zachowując inne czynniki jak temperatura itd , ale chodzi mi tylko o teorię czy dobrze zrozumiałem tą tabelę .
Bo przeczytałem gdzieś w jakiejś innej 80 cm ale to chyba musi być przesada stąd pytanie i zakłopotanie
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Tak zależy to od temperatury panującej w danym boksie. Teoria to nie wszystko. Liczy się praktyka..;)
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Tak zależy to od temperatury panującej w danym boksie. Teoria to nie wszystko. Liczy się praktyka..;)

Pokazesz kiedys swoja praktyke? Bo tak piszesz dla samego pisania i nic z tego nie wynika. Odswiezasz tematy sprzed dwoch i wiecej miesiecy a wyglada na to, ze konopie widziales tylko na obrazkach...
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Nie robiłem fot, ale czy mi wierzysz, czy też nie miałem wiele lat temu takiego boxa jak Ty 1x1x2m. Lampę mh400w na wega a na flo 400w hps, oraz 9szt 11l. Fajnie PowerPlanta upchać na długim wegu w tym boksie.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Pokazesz kiedys swoja praktyke? Bo tak piszesz dla samego pisania i nic z tego nie wynika. Odswiezasz tematy sprzed dwoch i wiecej miesiecy a wyglada na to, ze konopie widziales tylko na obrazkach...
received_418919094976896.jpeg
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Tego foto nie bierz pod uwagę, gdyż jest to na balkonie do którego dochodzi dziennie może kilka godzin światła.
W tej chwili nie mam nic na in. Jak bym miał, to jasne wrzucił bym foty pokazać. Jak miałem kiedyś x lat temu in, to nie robiłem fot, dlatego nie jestem Ci w stanie nic udowodnić. Na logikę Możesz wywnioskować, że jak bym nie miał pojęcia o in, to nie pisał bym nic o tym na Forum, bo i po co?

Szanuje użytkownika Honza. Widziałem Jego fotorelację i jest bardzo dobra jak na tak krótki weg jaki daje. Wiem z doświadczenia, że lepiej jest dać ciut dłuższy weg, to wtedy nawet taki PowerPlant jest pięknie rozrośnięty na boki i wysoki a co za tym idzie wychodzi dobrze. Topy z wyższych roślin nie mają tak zbitej konsystencji jak z niższych, chociaż mimo wszystko 2tyg wega, to za krótko, żeby plon był duży. Można dać te około 4tyg i topy też będą zbite a wyjdzie lepiej. Osobiście do boxa 2m wysokości dał bym weg około 5tyg.

Zasada jest taka, że na większym szkielecie, będzie większa masa mięśniowa i to samo się tyczy roślin.
Dłuższy weg=większe gabaryty szkieletu łodyg a co za tym idzie możliwa jest większa masa topów.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół