nasiona marihuany

[150W HPS][0,24m] - 2x Super Skunk by Eli :)

Wyszukiwarka Forumowa:

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
Drogie koleżanki i drodzy koledzy ;)
Założyłam tą fotorelację tak szybko, chociaż jeszcze nie ma czego pokazywać, bo to moja pierwsza uprawa i w razie problemów chciałabym móc Was podpytać na bierząco co i jak ;)



Roślinki: 2x Super Skunk femi

Box: 40x60x120 cm.

Oświetlenie: HPS 150W

Medium: Canna Terra Professional, doniczki 11 L

Wentylacja: wlot pasywny, wylot wentylator komputerowy z regulacją obrotów (od 3 do 12V - 7 stopni regulacji) / wylot wymieniony na axial flo 125 turbo 185 m3/h + filtr węglowy eco 240-360m3/h

Nawozy: Na weg BioGrow, na flow BioBloom (opcjonalnie jeszcze Biohumus i Florovit, ale ich raczej nie bede uzywac)

Warunki:
Dzień: 25 st.
Noc: 15 st.

Wilgotność: 40% - 70%

Trening: LST, nic więcej nie planuję, bo to mój pierwszy grow i nie chcę zrobić im krzywdy :)
Wyszedł dodatkowo trening wujka Bena (niezamierzony) i topping

Fotoperiod: weg 18/6, flo 12/12


Nasionka poszły do wody 25 kwietnia na całą noc, rano jeden już pokazał kiełka, a drugi ma nieco wolniejsze tempo więc poszły na ręcznik papierowy i do szafki, niech sobie spokojnie wychodzą :)

27 kwietnia - nasionka poszły do ziemi, doniczki 1,5L


Pierwszy 'problem' to temperatura. Doniczki stoją na parapecie, ale chodzi o to, że temperatura tam wynosi srednio 20 stopni.
Nawet nie wiecie ile muszę się naprodukować żeby te *****e kaloryfery grzały. Czujnik od temp mam w przedpokoju i ustawiony jest, że piec włącza się dopiero od 17u stopni!!!! No po***ane, ale po***any właściciel mieszkania, nic na to nie poradzę. No i biore ten czujnik wypie****am na korytarz , wisi mi nad drzwiami wejsciowymi, jakby ktoś to zobaczył to by pomyślał, że jakaś po***ana jestem :D Ale nie zawsze mogę tak robić, bo się sąsiedzi kręcą, wiecie jak jest. Muszę uważac :p No i dzisiaj cały dzień temp od 19 do 21. Teraz jest 24, bo się o to postarałam, ale mam obawy, że jednak mają trochę za zimno.
Druga sprawa, podlewanie. zamoczyłam ręcznik papierowy w wodzie i dosłownie odrobinę tej wody wlałam, bo nie chcę przesadzić, ale jak ta temp rośnie to zaraz mają sucho i tak się zastanawiam czy wlać im więcej czy na razie zostawić dopóki nie wyjdą całkiem :)


No i kolejny problem to temp w boxie nocą. Przy świetle jest 25 stopni, ale w nocy tylko 15 i raczej nie ma szansy na podniesienie temperatury, bo z***any mam kaloryfer w tamtym pokoju, a nikogo tam nie wpuszczę przecież żeby rzucił okiem, a sama tego nie zrobię, bo się nie znam :p Odpowietrzyłam go, ale dalej jest z***any, no co poradzić. I pytanie czy taka roznica bardzo im zaszkodzi?



normal_IMG_20170425_110026.jpg





Mój słodki bobas :D


normal_IMG_20170428_194400.jpg



Wszelkie wskazówki mile widziane :)
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Ninel

Well-known member
Rejestracja
Sty 23, 2011
Postów
192
Buchów
2
15C to nie problem. Doniczki do boxa i pod HPSa, a nie na parapecie. Od razu muszą złapać dużo światła, bo się powyciągają. Lampa nisko! Ja mam HPS 150 i zobacz jak mam nisko i nie pali rośliny. Zobacz ręką - ma być przyjemnie ciepło na wysokości roślinki.

Mówisz o sąsiadach - to zaopatrz się w jakiś filtr węglowy, albo matę węglową, u mnie zapaszek pojawił się bardzo szybko.
 

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
No więc wedle zalecen roślinki poszły pod lampy, chociaż zawsze wydawało mi się, że pod lampy dajemy dopiero jak wyjdą pierwsze listki ;)
Pytanie w ogóle nie związane z tematem. Czy ktoś może mi wytłumaczyć co się odpie****a na tych zdjęciach, że wygląda to w ten sposób?


normal_IMG_20170428_211400.jpg


A tak wygląda cały box ;)

normal_IMG_20170428_204409.jpg


normal_IMG_20170423_150703~0.jpg


Filtr węglowy już zrobiony, jak zacznie się pojawiać zapach to go założę ;)
 

Ninel

Well-known member
Rejestracja
Sty 23, 2011
Postów
192
Buchów
2
Kreski od żarówki HPS. A dlaczego to pytaj fotografa jakiegoś :)

No to czekamy, aż się pojawią kiełki :)
 

Kolakao

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2014
Postów
399
Buchów
0
A w naturze jak sionko spadnie na ziemie to slonce na nie swieci a kiel idzie w ziemie. Maryski nie sadza kosmici, natura to robi.
 

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
Szybki upik po nocy, bo mam pytanie do Was ;)

normal_IMG_0002-1632x1224.JPG


normal_IMG_0005-1632x1224.JPG


normal_IMG_0006-1632x1224.JPG


Rano podlałam, bo miały suchutko. Ile właściwie lać im teraz wody?
Do boxa poszedł jeszcze wilgotny ręcznik.

I mam pytanko do Was, czy mam się trzymać tego co jest poniżej napisane, czy leciec normalnie 18/6?
Przynajmniej nie musiałabym się martwić niską temp przy wyłączonej lampie ;) Jak myślicie?

normal_IMG_20170429_094353.jpg
 

Osiedlowy Szaman

highly intellectual.
Rejestracja
Mar 26, 2015
Postów
220
Buchów
1
18/6 roślina potrzebuje odpoczynku przecież.

przy okazji, super skunk będzie ***ał strasznie, a taki wentylator nie poradzi sobie z matą węglową
 

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
Jak sobie nie będzie radził to kupię inny i wymienię, to akurat najmniejszy problem ;)
 
D

DarkMessiah

Guest
Ja szczerze bym takich maluszkow nie trzymal 20cm od lampy zaczol bym od 35cm zobaczyl czy sie wyciagaja na telefon sa aplikacje do pomiaru lux bardzo dobrze to dziala z hps-ami i celowal bym miedzy 15000-17000 lux.
 
U

Usunięty 58869

Guest
moim zdaniem nie potrzebny jest ten spreader pod lampą tylko 150w, możesz się go pozbyć
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Lampa nisko!

Tyle wystarczy?



---------- Post Zaktualizowany 10:54 ---------- Data pierwszego postu 10:51 ----------

Nie świecisz dopóki rośliny nie wyjdą z ziemi. Mi się siewki zawsze wyciągają i co? I nic, będziesz przesadzać w większe doniczki, to wsadzisz głebiej.

Lampa pół metra nad krzakami będzie ok.

Bez pro-filtra nie ogarniesz.

---------- Post Zaktualizowany 11:00 ---------- Data pierwszego postu 10:54 ----------


Hehe, dopiero zobaczyłem, że to ta książka - tam jest sporo moich fot i chyba nawet dedykacja - Kot z Cheshire albo Chesh :) Ten koleś do mnie podbił kilka lat temu jak ją pisał (2010/11?), przysłał mi nawet egzemplarz z autografem, ale gdzieś mi tę książkę ch*j strzelił :)
 

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
Czy to w połączeniu z tym da radę? ;)

normal_Screenshot_2017-04-29-11-56-18.png


normal_Screenshot_2017-04-29-11-58-42.png


normal_Screenshot_2017-04-29-11-58-55.png


Nie wiem dlaczego tak mam, że po kliknięciu na zdjecie, nie otwiera się w galerii w pełnej rozdzielczości :/
 
Ostatnia edycja:

Ninel

Well-known member
Rejestracja
Sty 23, 2011
Postów
192
Buchów
2
A nie lepiej jakiś wentylator kanałowy? Ja mam AXIAL FLO-100 TURBO - dosyć cichy i mieści się idealnie w przewodzie wentylacyjnym górnym (kominowym?). Ściągnąłem tą gumkę przy otworze boxa i siedzi idealnie. Jak wszystko podłączyć masz tutaj:
 

WeedMarlboro

Well-known member
Rejestracja
Gru 12, 2005
Postów
310
Buchów
3
Posiadam Td Sielent 350m3 i powiem tak, za***iście cichy. Kupiłem go za 420 zł i jestem mega zadowolony, ale chciałem całkowicie wygłuszyć wentylator, to dokupiłem tłumiki akustyczne z Flory i powiem cichutko jest :) Dodam jeszcze, że nawet te tłumiki jak założysz, na te twoje wentylator to też go fajnie wygłuszy :)


!!! Emilio !!!
Poczekaj do końca roku, a podaruję Ci w prezencie mój Zasilacz Lumatek, ponieważ po Sezonie OUT zabieram się, za IN'doora i kolejna Uprawa będzie na Ledach Cob.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół