nasiona marihuany

Box na pierwszy indoor, czy dobry?

Wyszukiwarka Forumowa:

soler

Banned
Rejestracja
Kwi 16, 2017
Postów
42
Buchów
0
Witam. Mam już za sobą kilka out i teraz chce spróbować z indoor.
Chciałem sie was poradzić co do zakupu tego boksa: http://www.hydroonline.pl/inni/box-120x120x200/2817.html
Czy zakupy w tym sklepie są bezpieczne?
Czy odpowiedni on jest do uprawy pomidorków?
Trzeba coś jeszcze do niego zakupić, czy ten zestaw ma w sobie już wszystko co potrzeba?
 

turtlepower

Well-known member
Rejestracja
Paź 14, 2013
Postów
230
Buchów
3
jak na 1 raz spory metraz ;) , co do sklepu - kazdy uznawalbym za niebezpieczny, tzn przy zamawianiu zachowywal maksimum ostroznosci - wszystko jest na forum wiec nie bede strzepil jezyka po proznicy.

co do zestawu to : wy***albym analogowy programator i kupil cyfrowy - moj analog sie po jakims czasie zaczal przycinac, czasami sie potrafil nie wylaczyc czy zalaczyc. No i caly rytulal zwiazany z pomiarem pH brakuje miernika.
 

Lunar Shift

OneLove,OneLife,OneFate
Rejestracja
Maj 6, 2009
Postów
225
Buchów
0
Dobrze wiedzieć, nie potrzebnie zakupiłem ostatnio dwa... a jaki polecisz ten programator? Btw ja na pierwszego boxa zakupilem ostatnio 90x90x170 hps 400 pelen zestaw poza nawozami 1300zl mnie wyszedl
 

soler

Banned
Rejestracja
Kwi 16, 2017
Postów
42
Buchów
0
Czy duży box? To nie, dużo pale.
Miernika ph to kupować nie będe bo uprawiam organicznie, a przy organice nie trzeba sprawdzać ph.

A jak z wilgotnością, będzie podrzebny nawilżacz na veg, czy raczej obejdzie sie.?
No i zapach... Czy będzie sie wydostawał z tego boxa?, zależy mi żeby nic nie było czuć. I jak długo będzie przydatny ten filtr powietrza, ile moge na nim upraw polecieć?
 

soler

Banned
Rejestracja
Kwi 16, 2017
Postów
42
Buchów
0
Witam, box już kupiony.
Mam jeszcze jedno pytanie do wentylacji, jakie kupić wentylatory mieszające do tego boxa, i ile? o jakiej mocy?
I na jakiej wysokości je umieścić?
 

turtlepower

Well-known member
Rejestracja
Paź 14, 2013
Postów
230
Buchów
3
mieszajace to chyba nie poszalejesz - kupisz te na klips 1 czy 2 - ja uzywam w 60x60 tylko komputerowego 80x80 ktory rozwiewa zar z pod HPSa i nie ma lipy - chociaz ponoc panny lubio sie gibac na wietrze.

co do programatora to mam podobny

wady - jak ci kobita ogarnia kolo programatora podloge dajmy na to to moze przypadkiem wcisnac przycisk odpowiadajacy za auto/manual - czyli albo ci sie nie wylaczy swiatlo albo nie wlaczy - trzeba pouczyc wtedy niewiaste ze kolo programatora sie nie zamiata <sex>


Zakaz wstawiania linków z allegro
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

soler

Banned
Rejestracja
Kwi 16, 2017
Postów
42
Buchów
0
Ok mam już wentylatory mieszające dwu biegowe, o mocy 12w , Na jakiej wysokości je zamontować??
i na jakiej wysokości ustawić wentylator wyciągający?
 

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Jeden daj pod hps a drugi na planty żeby robił wiaterek. Nie wiele mi mowi te 12w włącz na pare h boxa na sucho i sprawdź jaka temp.
 

soler

Banned
Rejestracja
Kwi 16, 2017
Postów
42
Buchów
0
No ku**a ale gdzie na te planty w którym miejscu, przy samej ziemi czy na samej górze, na szczyty, i ten wyciągający to gdzie?
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
wtłaczający na dole wyciągający na górze a mieszający sam musisz ustawiać do wielkości roślin żeby wprost na nie napie****ał wiatr.
 

Zwykły_Leniwiec

Active member
Rejestracja
Lut 9, 2016
Postów
25
Buchów
0
Fajny zestaw, jak nabierzesz wprawy itp to można wyciągnąć nawet kilo z takiej powierzchni, lampy itp. Wiatraczek mieszający daj raczej na szczyty, zwykle sie go montuje gdzieś w połowie między szczytami roślin a lampą i strumień powietrza kieruje się na roślinki tak, żeby wszystkie się lekko poruszały przez ten wiaterek, bo to wzmacnia łodygi itp. Co do wyciągającego to BlackMen dobrze mówi, wyciągasz powietrze na górze.
 

Sioubiz

Active member
Rejestracja
Gru 28, 2010
Postów
39
Buchów
0
Czy zakupy w tym sklepie są bezpieczne?

Polecam przeczytac ten link: http://wolnekonopie.org/2016/08/10/12673/\

A jak z wilgotnością, będzie podrzebny nawilżacz na veg, czy raczej obejdzie sie.?
No i zapach... Czy będzie sie wydostawał z tego boxa?, zależy mi żeby nic nie było czuć. I jak długo będzie przydatny ten filtr powietrza, ile moge na nim upraw polecieć?

Podałeś za mało danych co do wilgotności. Najczęściej w dolnych partiach budynków ( parter, piwnica) nie potrzeba nawilżaczy, czasem potrzebny jest jonizator. W gornych partiach ( pietro, poddasze, strych) czesto nawilzacz jest niezbedny.

co do zestawu to : wy***albym analogowy programator i kupil cyfrowy - moj analog sie po jakims czasie zaczal przycinac, czasami sie potrafil nie wylaczyc czy zalaczyc. No i caly rytulal zwiazany z pomiarem pH brakuje miernika.

dokladnie, cyfrowka jest odpowiednia, analogowy oprocz tego, ze potrafi sie zaciac to nie reaguje na braki w pradzie.

Miernika ph to kupować nie będe bo uprawiam organicznie, a przy organice nie trzeba sprawdzać ph.

w outdoor moze nie musisz ale to nie outdoor ;). Zakup sobie miernik ph i pilnuj tego! Nawozy organiczne zmieniaja ph!

Mam jeszcze jedno pytanie do wentylacji, jakie kupić wentylatory mieszające do tego boxa, i ile? o jakiej mocy?
I na jakiej wysokości je umieścić?

Najlepiej trzasnać taki ( zajmuje mniej miejsca, niz stojacy i ma oscylacje): http://www.sioubiz.pl/advanced-star/wentylatory-mieszajace-podlogowy-advanced-star-1205.html oprocz tego zamontowac dwa na klipsie w gronych partiach boxa.


wtłaczający na dole wyciągający na górze a mieszający sam musisz ustawiać do wielkości roślin żeby wprost na nie napie****ał wiatr.

wtłaczajacy do dolnego otworu w boxie, wytlaczajacy po ukosie na gorze w otworze, a mieszajace tak aby nie wialy na rosliny bezposrednio bo moze ci w tym miejscu gdzie 24/h wieje nic nie wyrosnac. Moze ci sie zrobic "dziura" w roslinie. Montujesz tak aby rozwiewalo powietrze miedzy lampami a szczytami roslin. Te na klipsie montujesz na gorze i skierowujesz je w dol.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół