nasiona marihuany

led vs hps

Wyszukiwarka Forumowa:
P

Piję Mleko

Guest
ja pie***le
gość sie pyta to odpowiadam, na ch*j drążyć
Możecie się w aptece zatrudnić z tą dokładnością
Dalej mam rację najtańszy hps potem diy potem sklep led
 

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
Jak doliczysz że w HPS należy wymieniać co ileś tam miesięcy żarówkę to może się okazać że LED wcale tak drogo nie wychodzi gdy bierzemy pod uwagę jego żywotność. LED COB EPISTAR Full Spectrum 50W 230V = 60pln. Nie trzeba żadnych zasilaczy do tych modułów. Kręcisz je do radiatora a kabelki lutujesz i do kostki elektrycznej. Licząc że na radiator wydasz 200zł + 240zł na 4 diody + 50zł przesyłka + 50zł dodatkowe kostki kabelki itd + 50zł wentylator 230v + piwo xD = niecałe 600zł za 200W COB DIY :)
 
Ostatnia edycja:

ja złodziej

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2017
Postów
65
Buchów
0
Jak doliczysz że w HPS należy wymieniać co ileś tam miesięcy żarówkę to może się okazać że LED wcale tak drogo nie wychodzi gdy bierzemy pod uwagę jego żywotność. LED COB EPISTAR Full Spectrum 50W 230V = 60pln. Nie trzeba żadnych zasilaczy do tych modułów. Kręcisz je do radiatora a kabelki lutujesz i do kostki elektrycznej. Licząc że na radiator wydasz 200zł + 240zł na 4 diody + 50zł przesyłka + 50zł dodatkowe kostki kabelki itd + 50zł wentylator 230v + piwo xD = niecałe 600zł za 200W COB DIY :)

po czym za 200 kupujesz cały zestaw hps 250 a 400 masz na prąd w hoooj czasu
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Jak doliczysz że w HPS należy wymieniać co ileś tam miesięcy żarówkę to może się okazać że LED wcale tak drogo nie wychodzi gdy bierzemy pod uwagę jego żywotność. LED COB EPISTAR Full Spectrum 50W 230V = 60pln. Nie trzeba żadnych zasilaczy do tych modułów. Kręcisz je do radiatora a kabelki lutujesz i do kostki elektrycznej. Licząc że na radiator wydasz 200zł + 240zł na 4 diody + 50zł przesyłka + 50zł dodatkowe kostki kabelki itd + 50zł wentylator 230v + piwo xD = niecałe 600zł za 200W COB DIY :)

Porownaj pierw efekty z cob epi ,a z pod HPS
HPS zjada epi
I w dodatku przeglądasz za te Coby jak na Ali babie są po 8zl
 

ja złodziej

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2017
Postów
65
Buchów
0
ale fajnie że pojawiają się już ledy na 230V bez ***ania z zasilaczami
 
E

EPC3008

Guest
Ja tam z HPS przeskoczyłem na LED citizen 058 i rewelacja !!!!!
 

ja złodziej

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2017
Postów
65
Buchów
0
może w sumie jakby odpalić taki mały grow na tych 50 watowych ful spectrum
to hust wie co by z nich wyszło nie widziałem nigdzie żeby kto próbował zrobić
grow na nich
 

Ciapovski

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
567
Buchów
0
a ja mam wy***ane... zbieram na ledy i w hps wysrane... Bo zajmują mniej miejsca przy montażu i zważywszy na posiadanie bardzo małych powierzchni(poniżęm 0.5m2) na pewno będą wydajniejsze od HPS przy mniejszym woltarzu lub bardzo podobnie. To tyle. :))
 
K

kmwtwzq2

Guest
może w sumie jakby odpalić taki mały grow na tych 50 watowych full spectrum
to hust wie co by z nich wyszło nie widziałem nigdzie żeby kto próbował zrobić grow na nich

Zapraszam do siebie na fotorelke (link w sygnaturze)
 

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
https://www.youtube.com/watch?v=YrUDJA00soI

http://www.rollitup.org/t/apache-at600-led-vs-1000w-hps-blue-dream-grow.813412/

testy były juz dawno temu... LED wygrał ... dodatkowo 30% oszczędności prądu.

dlaczego ludzie z forum mają złe wyniki z LED-ami ? a bo kupują od sprzedawców co podają zawyżone parametry swoich lamp. Jak lampa LED ma mieć 600W jak pobiera z gniazdka 300W... To resztę energii pobiera z kosmosu ? Patrzcie zawsze na to ile wat lampa LED pobiera z sieci a nie na to ile sprzedawca pisze w reklamach. Bo ich moce mnożą się niczym lumeny w chińskich latarkach... Kontrola najwyższą formą zaufania ;]
 
Ostatnia edycja:
E

EPC3008

Guest
Na poszukiwanie najlepszych świateł dla rosnącej konopi? Pomiędzy lampami fluorescencyjnymi, diodami LED i wysokoprężnym sodem (HPS) wielki świat oświetlenia może się mylić. Czy naprawdę można zwiększyć plony i zwiększyć jakość marihuany z lampami oszczędzającymi energię? Kind LED mówią, że możesz. Oto 5 prawd na temat zwiększania rentowności dzięki lampom LED i HPS .
1. Wyższe plony
5 prawd Około 1 5 prawd o uprawie większych rentowności z diodą LED a hPS
Zdjęcie kredytowe

Światła HPS są związane z dużą wydajnością przez długi czas. Ale jest to powodem, dla którego niektóre z największych komercyjnych operacji rosną przełączniki do LED.

Oświetlenie HPS 600 W może wytworzyć do 150 do 300 gramów w optymalnych środowiskach, w których wynosi 0,5 grama na wat lub mniej. Diody LED mogą wytwarzać nawet od 1 do 1,5 grama na wat .

Mimo to, diody LED wykorzystują mniej energii, aby uzyskać równoważną moc w układzie HPS. Na przykład, lampy K3L600 typu Kind mają moc w rzeczywistości 320. Jednakże produkują one jednakową jakość światła niż jakość 600 W.

W ciągu ostatniej dekady udoskonalenia technologiczne doprowadziły do ​​znacznej poprawy systemów oświetlenia LED. Produkty z serii LED wskazują na niektóre z tych postępów.

Rodzaj wykorzystuje wysokiej jakości soczewki, które migają światłem z wszystkich widm na baldachim. Oznacza to, że fotony są przesyłane bezpośrednio do roślin.

Niskie jakości lampy LED nie mają jednak takiego ostrego efektu. Jest to jeden z powodów, dla których warto zainwestować w kosztowne systemy oświetleniowe.

Niektóre produkty, takie jak Kind's, dostarczą światła, które jest bardziej skupione i nadające się do stosowania w roślinach. Daje to producentom możliwość uzyskania jak największej wydajności.
2. Jakość plonów
5 prawd Około 2 5 prawd o uprawie większych rentowności z diodą LED a hPS
Zdjęcie kredytowe

Pomyśl, że diody LED powodują puszyste pąki? Pomyśl jeszcze raz. Niektóre szczepy naturalnie tworzą puszystą, ale strukturę, ale również słabe oświetlenie jakościowe mogą odgrywać pewną rolę. W połączeniu z optymalnymi środowiskami glebowymi lub hydroponicznymi , systemy LED typu Kind mają reputację, ponieważ wykorzystują niebiańskie terpeny i wytwarzają imponujące kwiaty.

Według rodzaju, poziomy terpenu zazwyczaj przeciętnie wynoszą około 2% w kwiatach konopi. Ale, światła typu były w stanie zwiększyć tę liczbę aż do 3,78 przy użyciu serii XL1000 . To prawie dwukrotnie większa.

Nie tylko zapewnia to więcej smaku, ale terpeny mają wiele synergistycznych korzyści z kannabinoidami, takimi jak THC i CBD, w tym zwiększone działanie przeciwbólowe .

Naprawdę wysokiej jakości produkty są bogate w aromaty terpenoidowe i solidne smaki. Uprawa z lampami LED Kinda może łatwo przekręcić średnie plony na kwiat górny.
3. Zaprojektowany z właściwym spektrum
5 prawd Około 3 5 prawd o uprawie większych rentowności z diodą LED a hPS
Zdjęcie kredytowe

Wielu hodowców patrzy na moc, jako ostateczne powiedzenie wszystko na dobre. Jednak sam wat nie mówi całej historii. Aby roślina czerpała maksymalną korzyść ze światła, fale świetlne muszą być we właściwym spektrum i odpowiedniej jakości, aby roślina mogła wchłonąć.

Podczas szukania świateł sprawdź wartość PAR. PAR oznacza promieniowanie fotogeniczne aktywne. To fantazyjny termin dla światła, który jest rzeczywiście dostępny dla zakładu.

Aby jednak ocenić skuteczność PAR, należy wziąć pod uwagę widmo światła. Światła HPS stale mają niższe wartości PAR niż diody LED.

Oświetlenie LED KIND LED ma na celu uzyskanie idealnego widma dla roślin. Mają też bardzo wysokie odczyty PAR. Oznacza to, że roślina ma dostęp do szerokiej różnorodności fal świetlnych i może je wykorzystać.

Ten projekt łatwo wyróżnia światła typu z innych typów diod LED. Z diodami LED, jakość i design sprawiają, że różnica. Nie wszyscy producenci światłowodów stosują ten rodzaj wysokiej jakości technologii soczewek.

Oznacza to, że niektóre światła zostaną utracone przez niewłaściwe rozproszenie tradycyjnych diod LED. Światło po prostu nie trafi do roślin. Technologia Kinda zapobiega temu problemowi, ułatwiając lepsze plony.
4. Użyteczny CO2
5 prawd Około 4 5 prawd o uprawie większych rentowności z diodą LED a hPS
Zdjęcie kredytowe

Chcesz zwiększyć skutki CO2? Niestety, CO2 działa tylko z HPS, gdy jest używany w systemie zamkniętej pętli. Rośliny potrzebują CO2 w celu przekształcenia światła w energię.

Jednak skuteczność CO2 jest ściśle związana z temperaturą. W przypadku używania lamp wyładowczych o dużej intensywności (HID), wzrost temperatury w pomieszczeniu musi wynosić od 72 do 78 stopni.

Jednak optymalna temperatura CO2 wynosi 82 ​​do 86 stopni. Świetlówki LED typu kind są świetną alternatywą zarówno dla małych, jak i dużych pomieszczeń. Wszystkie światła firmy Kind mogą wytrzymać nagrzane ciepło i umożliwią maksymalne wykorzystanie CO2. Zoptymalizowany CO2 umożliwia roślinom lepsze wykorzystanie ich energii, co daje większe plony i zdrowsze uprawy.

Aby uzyskać więcej informacji na temat optymalizacji swojego pokoju, zapoznaj się z artykułem Kind'a.
5. Dioda LED: Nie wszystkie diody LED są takie same
5 prawd Około 5 5 prawd o uprawach większych rentowności z diodą LED a hPS
Zdjęcie kredytowe

Jeśli teraz nie jest oczywiste, istnieje duża różnica między wysokojakościowymi i słabymi światłami LED. Światła wysokiej jakości, takie jak seria K3 600 firmy Kind, łączą innowacyjne technologie z inteligentnym projektem ogrodnictwa. Jeśli chodzi o dobór właściwych produktów, konstrukcja czyni całą różnicę.

Światła typu nie tylko zapewniają wystarczającą moc, ale zostały stworzone tak, aby dać roślinie dużo światła w spektrum barw, które najbardziej mu odpowiada. Używają wysokiej jakości technologii soczewek, aby lepiej skupić światło na baldachimie, co zmniejsza zbędne straty światła. To nie tylko zwiększa plony, ale daje prawdziwą uprawę.

Poszukując najlepszych diod LED do uprawy, pamiętaj o zachowaniu wartości PAR, widma światła i jakości produkcji. Nie wszystkie lampki LED są stworzone równe. Inwestując w rosnące urządzenia, decydując się na dobrze wykonane produkty, które są unikatowo zaprojektowane, aby zaspokoić potrzeby zakładu, wszystko różni się.

https://herb.co/2016/11/28/kind-led-led-vs-hps/
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół