nasiona marihuany

Pierwszy growbox :) co sądzicie :)

Wyszukiwarka Forumowa:

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
Witam drogich forumowiczów po dość długim braku aktywności z mojej strony, co było spowodowane nadmiarem obowiązków i ogarnianiem mieszkania :)
Od razu na wstępie przypomnę, że jestem dziewczyną i wszystko robiłam sama po raz pierwszy więc proszę o wyrozumiałość :)

Box ma wymiary 40x60x120 cm
Planuje dwie roslinki Super Skunk (przewaga Indici), femi (planuje LST)
Doniczki 2 x 11L
światło, HPS 150 Watt
Ziemia Canna Terra Professional
Termometr i higrometr
Programator czasowy
Wlot pasywny
Wylot, wentylator komputerowy z regulacją obrotów

I teraz z tymi wentylatorami jest trochę chu*nia, bo zobaczcie jak ja to polutowałam. Nie robiłam tego nigdy wcześniej, ale nie jestem też głupią blondynką żeby tego nie obarnąć (nie obrażając blondynek:D), ale roche od dupy strony to wszystko. miały być dwa wyloty aktywne, taki miałam na początku zamysł, w ogóle nie wiem czemu tak chciałam. I tak zrobiłam, że połączyłam te dwa ze sobą pod jedną wtyczke. no i ten drugi będzie mi robił za mieszający, albo go całkiem wypierdziele, bo mam jeszcze drugi mieszak. No nie wiem, poczekam na wasze opinie.

Wygląda to wszystko tak:

normal_IMG_20170423_150118.jpg


normal_IMG_20170423_151307.jpg



normal_IMG_20170423_151226.jpg


normal_IMG_20170423_150703.jpg



Zbudowałam jeszcze filtr węglowy z maty do okapów. z racji tego, że ta mata była jakoś dziwnie mała i małe były wiaderka, które do tego użyłam, to cały filtr jest mały i teraz moje pytanie czy to podoła, czy wyj***ć i zrobić nowy. Węgla w środku nie ma, ale myślę nad tym żeby chociaż do połowy nasypać, o ile ma to sens w ogóle.

normal_IMG_20170423_191053.jpg


Nawozy:

normal_IMG_20170423_193250.jpg


Racej będę używać tylko tych od BioBizza.
Jezcze ph metr mi został do ogarnięcia :)

Jakieś rady?
Pozdro ;)
 
Ostatnia edycja:
O

old_school

Guest
super, bardzo ładnie to wszystko zrobiłaś, starannie i w ogóle widać włożone w to serducho
możesz zrobić testa jak wszystko popodłączasz dokładnie, aby sprawdzić jaka będzie temperatura i czy wentylacja działa wystarczająco wydajnie
lepiej teraz zrobić ewentualne przeróbki niż w trakcie uprawy
filtr możesz zakładać dopiero na flo bo wilgoć z wega mu może zaszkodzić
chyba nie da rady wiatrak komputerowy przepchnąć tego powietrza przez filtr który jest na zewnątrz
na wega to może się sprawdzić po zdjęciu filtra, ale na flo jak filtr ma dobrze działać to chyba lepiej go dać do środka pod sufitem, a na zewnątrz jakiś lepszy wentylator aby wyciągał to powietrze
 

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
Dokładnie tak planuje zrobić, że włączę to wszystko na dzien, dwa, bez roślin i zobacze jakie panują tam warunki. Filtra nie zakładałam na stałę, włożyłam go tylko tak o żeby Wam pokazac jak to wygląda, czy nie jest za mały. Na wege nie bede go uzywala. A z tym wentylatorem to muzę faktycznie coś pomyśleć, ale fajnie by bylo jakby chociaż tą pierwza uprawe te wentylatorki wytrzymaly i jakos dały radę, bo trochę krucho z kasą na razie i każda kolejna inwestycja do spore obciążenie dla mnie w tej chwili. Ale pomyślę o tym bardzo poważnie, odłożę trochę grosza i kupie jakiś kanałowy wentylator i filtr umieszcze w środku :)
 

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
Oby nastał kiedyś taki dzień, że już nie trzeba będzie się chować ze swoją miłością do mj :)

Co sądzicie?

normal_Screenshot_2017-04-23-22-21-48.png


normal_Screenshot_2017-04-23-22-25-11.png


Bardzo po kosztach, bo nie stać mnie w tej chwili na szaleństwa :) nada się jedno z drugim?
 
Ostatnia edycja:

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,197
Buchów
9,611
Odznaki
11
ten wentyl kanalowy to duzy halas

polec pierwszy raz na tym co zrobilas-wentyl komputerowy i filtr z maty - spokojnie da rade .ja tak lata mialem w 2x wiekszym boksie
 

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
No to już odpada jak za duży hałas, bo u mnie w nocy wszystko słychać, nawet jak sąsiad chrapie za ścianą więc lipa. Spróbuje pierwszy raz na tym co jest i zobaczymy jak będzie szło. Myślę, że gdzieś za tydzien ruszę z tym wszystkim, będzie można podejrzeć w fotorelacji ;)
Pozdro i dzięki za pomoc :)
 

turtlepower

Well-known member
Rejestracja
Paź 14, 2013
Postów
230
Buchów
3
wg mnie mozesz zrobic tak, skoro (nawet po nawozach widac :freak:) ze sie narazie nie przelewa, odpalasz grow na tym co masz - jak pojawia sie problem natury wentylacyjnej - jedziesz do marketu budowlanego i tam kupujesz wentylator lazienkowy z regulacja obrotow, kosztuje ok 120zl w lerua merlę( https://www.leroymerlin.pl/klimatyz...ga-wgb125ctr-125-mm-awenta,p179412,l1043.html ) - na 1 i 2 biegu jest super - na 3 troche glosno - ja przy tym spie, a box jest z metr od lozka, 4 to juz tylko okazjonalnie. 3 bieg wystarcza mi przy hps250W wiec u Ciebie mysle ze i na 2 biegu byloby git.

Druga sprawa to filterek - mi sie nie udalo ogarnac z maty takiego filtra zeby nic nie ***alo - zawsze cos gdzies uciekalo - odkad mam w/w wentylator i filterek jak wyzej z flory i fauny - jest super - przyjmuje gosci w mieszkaniu nie uzywam zadnych zapachow, odswiezaczy - nikt nic nie powiedzial.

Do Flo takiego konkretnego masz troche czasu moze uda sie uzbierac troche szekli na taki zestawik.
 

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
O, dzięki kolego :) bardzo fajny ten wentylator, poważnie się nad nim zastanowię :)
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Odpal wszystko i porob testy temp i tych wentli. Narazie filtra wogole nie zakadaj jak wyzej Ci kolga napisal.
Jakies przrobki w trakcie beda pewnie nieuniknione ale to norma.
Całkiem spoko ogarniete ale ja bym dał tam jedna roaline i ładnie ja potrenowal.
Powodzenia
 

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
Chłopaki, szybkie pytanie. Odpalam lampy, wiatraki i wychodzę. Wracam po godzinie, wchodzę do pokoju, a tam smród jakby topionego plastiku czy ch*j wie czego. I teraz moje pytanie, czy to ma prawo tak je**ć? Może to folia wewnątrz boxa, pod wpływem ciepła :D czy raczej powinnam być zaniepokojona i prawdopodobnie coś jest nie tak.
Oczywiście sprawdzałam wszystko i wygląda na to, że wszystko jest ok, a temp to 25 stopni i wilgotność 42 procent
 
O

old_school

Guest
balast się wygrzewa, norma, farba z niego yebie po nagrzaniu, musi się wygrzać i za jakiś czas przestanie...
a jak tam temperatura?
 

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
Haha xd śmieszna sytuacja, bo właśnie wstałam, wbijam sie na forum i chce napisać o tym, że ***alo wczoraj itd. A tu patrzę i już wczoraj napisałam :D a kurde nie pamiętałam, że napisałam, bo się porobilam tak, że nawet nie wiem kiedy zasnęłam :p no mniejsza z tym :D
Rzućcie okiem czy to jest w ogóle wszystko dobrze podłączone ;)

IMG_20170426_092716.jpg


Na noc wyłączyłam to wszystko, bo wiecie, ja naćpana w ch*j, a to ***ie, no zaraz miałam pożar przed oczami XD
Nasionka już mi puszczają kiełka, wczoraj poszły do wody :D więc lepiej żeby wszystko było ok z boxem :)

Oldschool, trochę mnie uspoiles, bo serio już myślałam, że to coś w kablach ;)

Temp. 25 stopni, zmniejszylam obroty z 12V na 9 i może podskoczy do góry :)
Tylko w nocy chu*nia, bo otwieram boxa, a tam 15 stopni. Niestety mam problem z kaloryferem w tym pokoju, gdzie stoi box, raz grzeje, raz nie i przeważnie jest tam zimno :(

Edit:
Temperatura pod samą lampą 30 st. Martwi mnie jedynie za duża różnica temperatur dzień - noc
 
Ostatnia edycja:
O

old_school

Guest
Temp. 25 stopni, zmniejszylam obroty z 12V na 9 i może podskoczy do góry :)
Tylko w nocy chu*nia, bo otwieram boxa, a tam 15 stopni.

to ustaw może sobie godziny dla światła dajmy na to od 17 do 11 to bedzie fotoperiod 18/6 czyli dobry i na weg sezonówek i dla auto
będziesz miała taki komfort psychiczny że jesteś na miejscu i nic się dziwnego (tfu! tfu! aby nie zapeszać) nie bedzie działo pod twoją nieobecność
dodatkowy plus to dogrzewanie lampą gdy w pokoju jest zimno nocą oraz wyższa temp. w czasie ciemni bo jest za dnia
układ zapłonowy wygląda dobrze, zgodnie z nadrukowanym schematem, jak podłączałaś i działało, to znaczy że sie udało :freak:
pozdro
 

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
No działać działa :D Tylko śmierdzi. Wchodzę do pokoju i czuć od razu. może faktycznie ta farba, ale moze tez wentylatory trochę, chińskie badziewie. Tyle dobrego w tym wszystkim, że do pracy ide dopiero 3go maja, do tego czasu bede w domu i wszystko mogę mieć pod kontrolą.
Ale bede miała niezły stres jak bedę musiała to zostawić samopas, no ale trudno :freak:
A co do fotoperiodu to chyba faktycznie ustawie w takich godzinach. Troche chu*nia, bo pracuje na dwie zmiany wiec i tak bedzie czas, gdzie bede musiala to wszystko zostawic i isc w piz*u do pracy :/ Czyli ponad 5 godzin bez kontoli, bo wracam po 22giej. Nie chcę się martwić na zapas, ale tez musze uwazac, bo to jednak nie są żarty z elektrycznością.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół