nasiona marihuany

ORION i GGS [out2k17]

  • Autor wątku OdcieńZieleni
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
O

OdcieńZieleni

Guest
siemanko, czas powoli sobie płynie na moim bagienku, najwieksza satifka od oriona, gdzieś 39 dzień wega



po niedzieli wrzuce fotki ggsów, które mam nadzieje ze ładnie przyjeły, pozdrówki
 

Ciapovski

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
567
Buchów
0
ładnie lecisz ładnie :D. Zastanawiam się tylko czy ta kora ci nie zakwasi gleby bo z tego co pamiętam to kora ma kwaśny odczyn i zmniejsza ph... Ale czy to im nie zaszkodzi?? Sprawdzałeś wcześniej??
 

FarmerSAM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 2, 2014
Postów
794
Buchów
825
ładnie lecisz ładnie :D. Zastanawiam się tylko czy ta kora ci nie zakwasi gleby bo z tego co pamiętam to kora ma kwaśny odczyn i zmniejsza ph... Ale czy to im nie zaszkodzi?? Sprawdzałeś wcześniej??

To zależy z jakiego rodzaju drzewa ów kora pochodzi, jak z iglastych to zakwasi, a jak z liściastych nie.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
siema ziomy, a wiec kora jest z sosny i może lekko zakwasić ziemie ale dałem jej tyle co kot napłakał, tyle zeby chociaz troche zatrzymac wode w doniczce, no i przelewam wodą > 6.5 ph wiec nie powinno byc problemów, pozdrówki
 
O

OdcieńZieleni

Guest
witajcie bracia i siostry, dziś skoro świt wybyłem na mojego spota, poprawić lst i zobaczyc co u młodych ggsów, z 20 tylko jeden padł ale to podczas transportu musiałem cos z***ać :( no cóz rest in peace ... reszta idzie b. dobrze, troche przyhamowały ze wzrostem ale wszystko gicio bd,


na dzień 06.06 mają 12 dni i wyglądają tak :



Z 3 sezonami mam lekki problem bowiem końcówki górnych partii liści zaczeły żółknąć i nie wiem co może być przyczyną, raczej obstawiałbym na niedobór potasu, cynku? dostały tylko raz nawóz jak narazie i to na wega, biogrow 4ml/l, maja 42 dzień i myślicie, że to deficyt potasu cynku ? jeszcfze 3-4 dni temu nie było oznak deficytu,nadwiaru/złego ph.. oto one 42 dzień wega



a tutaj juz zdrowe, ładne planty


LST :freak:


łodyga :freak:




kto znajdzie pająka? :D




PROSIŁBYM O POMOC ZIOMKY ! POZDRO !
 
U

Usunięty 66767

Guest
Siema mi to wygląda na zbyt wysokie ph przez co jest problem z cynkiem ale niech się ktoś jeszcze wypowie.Co do plantów fajnie to wygląda,duże:thumright:A pająk jest na końcówce liścia.pozdro<peace>

ps.Ile L mają te donice czarne na sezonówki i ile kosztuje coś takiego???
 
O

OdcieńZieleni

Guest
ph wątpie zeby było złe, bo mierze przy kazdym podlaniu roztwór i wychodzi 6.2-6.7 ... zreszta dużo ich nie podlewałem, raczej deszcz załatwia sprawe .. doniczki 45l, 14-15zl cos takiego :) pod półautosy 25l cos koło dyszki
 
U

Usunięty 66767

Guest
Pierwsze co miałem w głowie to przenawożenie ale te liście się dziwnie zawijały na niektórych zdjęciach,sam miałem problem z przenawożeniem mimo że nie dostały dużej dawki a spowodowane było to tym że torf którego użyłem był bogaty w mikro i makro elementy i w momencie kiedy dałem im nawóz pokazał się nadmiar nie wiem jak u ciebie z ziemią ale warto spr.Chyba sobie kupię za rok takie donice fajne spr nawet z uchwytami do przenoszenia dla wygody:thumright:
 

Gnuśny

Well-known member
Rejestracja
Maj 11, 2016
Postów
77
Buchów
4
Piekne rosliny, szacun za drobiazgowość ja widząc tak małe niedobory wogóle bym się nie przejmował. Uważaj na kleszcze, lubią paprocie. pozdr
 
O

OdcieńZieleni

Guest
Pierwsze co miałem w głowie to przenawożenie ale te liście się dziwnie zawijały na niektórych zdjęciach,sam miałem problem z przenawożeniem mimo że nie dostały dużej dawki a spowodowane było to tym że torf którego użyłem był bogaty w mikro i makro elementy i w momencie kiedy dałem im nawóz pokazał się nadmiar nie wiem jak u ciebie z ziemią ale warto spr.Chyba sobie kupię za rok takie donice fajne spr nawet z uchwytami do przenoszenia dla wygody

przenawożenie wykluczam, ziemie mam dobrą, sterluxa, na wega powinna wystarczyc, tylko raz podlane nawozem, ku**a mam zagwostke co to moze być :/
 
U

Usunięty 66767

Guest
No ciekawe ciekawe taka wiedza może się przydać w przyszłości więc trzeba poczekać na jakiegoś starego wyjadacza który to wyjaśni<lol>
 

XlucyferX

Only #
Weteran
Rejestracja
Maj 16, 2010
Postów
855
Buchów
2,554
Odznaki
4
Kolego moim zdaniem one sa przenawozone,liscie sa mega za***iscie zielone,co do tej kory to po co ja dales?? z tego co wiem to kora zakwasza glebe,sprobuj odstawic te nawozy dawaj solidnie wode i zrob oprysk z siarczanu magnezu 10g/na l wody i powiino byc oka!

pozdro
 
O

OdcieńZieleni

Guest
dzieki za szybką odpowiedz majster, no raz tylko dałem biogrow i az tak by popaliło 50% dawką? :) no okej, na razie oprócz wody nic nie dostaną i zobaczymy rezultaty, w week sie kopsne i ***ne oprysk ta solą, dodam jeszcze do tego standardową dawke asahi i tytanitu, jeszcze raz dzieki, wykluczałem przenawożenie bo nie sądziłem ze taka dawka naturalnego nawozu tyle moze napsuć, pozdrówki :) a kore dałem tylko troszeczke zeby zatrzymac choc troche wode w doniczce, no i chyba ją wypie****e zeby pozniej nie miec problemów, choc moj znajomy przekonywał mnie ze lipy nie bedzie z powodu odrobiny kory na wierzchu ..
 

iRy

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2015
Postów
146
Buchów
0
Z nawozami dla roślin jest jak z paszą dla człowieka. Raz zjesz miche obiadu i jest za***iście, raz wołasz dokładkę a raz po połowie masz dosyć i jesteś pełny. Widać że kochasz roślinki aż za bardzo. Szanuje za ten busz, ładnie rosną. Może dwa podlania sama woda a za 3 50% dawki nawozów? Ja bym tak zrobił.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
tak zrobie jak piszesz, na razie tylko wodą bede chlapać, nawet te które nie pokazały oznak przenawożenia, no i jak kolega V radził oprysk solą, dzieki ziomky, bede działał i bede informował o zmianach :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół