nasiona marihuany

Terpeny

Wyszukiwarka Forumowa:

Stal.in

4:19 I'M PROACTIVE
Weteran
Rejestracja
Paź 12, 2009
Postów
855
Buchów
6
Terpeny to lotne związki organiczne utworzone przez związek węglowodorowy o 5 atomach węgla, znanych jako izopren. Najmniejsze i najbardziej lotne związki to monoterpeny, które powstają poprzez biosyntezę dwóch cząsteczek izoprenu. Największe i najmniej lotne to związki składające się z trzech lub więcej cząsteczek izoprenu i nazywa się je seskwiterpenami. Terpeny to metabolity wtórne, które są odpowiedzialne w roślinie za jej aromat oraz smak i stanowią większość produkowanego przez nią olejku aromatycznego.

Terpeny i kannabinoidy dzielą się swoją drogą biosyntezy, więc w rzeczywistości kannabinoidy są związkami terpenofenylowymi. W konopiach terpeny dzielą się również biosyntezą i miejscami akumulacji. Tak więc oba typy związków znajdują się gruczołach włosków liści oraz kwiatów i gromadzą się w dużych ilościach w żywicy. Wykazano, że stosunek monoterpenów i seskwiterpenów w liściach i kwiatach jest inny. Wynika to z dominacji włosków w liściach, które są bardziej wyspecjalizowane w syntezie terpenów, a kwiaty są bardziej obfite w główkowate włośniki, które zajmują się syntezą monoterpenów i kannabinoidów. Proporcja terpenów w roślinie jest zwykle mniejsza niż 1%, ewentualnie aż do osiągnięcia 10% kompozycji żywicznej.
Zakupiłem terpeny wyizolowane z double banana tangie i golden lemons, w ktorych troche rozpuściłem oleju bho

tutaj buteleczki zakupiłem po 1ml kazdego strainu


a tu bho z green poisona
ez

terpeny to tak jakby sam smak i zapach rosliny, osobiście mi sie podoba, ale bez dodatku terpen też ekstrakt jest bardzo smaczny, tylko troche mniej dymu i mniej głębszy. Nie wiem czy znowu zakupie to, fajnie bylo stestować, aczkolwiek hehe są ważniejsze wydatki
 

Bite zolwie

New member
Rejestracja
Wrz 24, 2020
Postów
2
Buchów
0
siemanko. ja planuje zrobić smakową oliwę z oliwek. Zastanawiam się na ile mi starczy buteleczka 5 ml. terpen. Jak myślisz :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół