nasiona marihuany

Axial-flo quiet k 100mm/70-100m3

Wyszukiwarka Forumowa:

LISTEK

Active member
Rejestracja
Mar 12, 2017
Postów
25
Buchów
0
Witam
Kto może polecić jakiś cichy wentylator sprawdzony i w miarę nie drogi? FI100
Czy w tym przypadku jakoś idzie w parze z cena.
Jest jakaś alternatywa od td silent?
 
D

DarkMessiah

Guest
Kup sobie taki jaki ci pasuje i podłącz go do kontrolera obrotów i będzie ciszej. Najgłośniejsze jest powietrze które robi szum na wlocie i wylocie wentylatora niezależne jest to od modelu dlatego się zakłada tłumiki ;)
 

LISTEK

Active member
Rejestracja
Mar 12, 2017
Postów
25
Buchów
0
Masz racje i to wiem heh aczkolwiek chce jak najmniej generować dba przed przeróbkkami którymi chce jeszcze obniżyć dba. Mam parę dylematów np td silent 100 najmniejszy z najmniejszych jest za duży dla mnie za na zewnątrz nie mam możliwości go podłączenia i celowalem żeby wsadzić go do środka bo mam jeszcze miejsce obok cxb3590. Wentylator extractor tt 2 biegowy mnie zainteresował ale nie ma specyfikacji ile dba.
Dwa biegi 1/ 145m3
2/187m3
Chyba ze iść w szmiry za ~50 zł i pod regulator.
 
Ostatnia edycja:
D

DarkMessiah

Guest
a jaki masz namiot/box ? zobacz sobie na cata DUCT IN-LINE 100/130 . W zaleznosci ile chcesz powietrza wyssac.
 
Ostatnia edycja:

LISTEK

Active member
Rejestracja
Mar 12, 2017
Postów
25
Buchów
0
0.36m2 trochę mało jak pod cxb moim zdaniem przy aj mniej wysokość mnie ogranicza 140cm

---------- Post Zaktualizowany 10:33 ---------- Data pierwszego postu 10:31 ----------

Tani nawet jest ale wolałbym z regulacją obrotów albo przynajmniej 2 biegowy

---------- Post Zaktualizowany 10:34 ---------- Data pierwszego postu 10:33 ----------

Moim zdaniem te 145m3 w zupełności wystarczy na 3 -4 planty
 
D

DarkMessiah

Guest
wentylator dobiera sie do kubatury boxa. Variispeed Fan Controller.
 
D

DarkMessiah

Guest
kazdy wenylator ktory wyciagnie 70m3/h lub wiecej bedzie dobry na twojego boxa. Ja mam 100x50x180 wentylator 180m3/h jest ograniczony do 60% mocy i tak jest az nadto
 

LISTEK

Active member
Rejestracja
Mar 12, 2017
Postów
25
Buchów
0
A wiec właśnie 145 jak w extractor to zdecydowanie za dużo . Wiec wychodzi na to ze regulator obrotów bd najlepszym wyjściem pod w miarę cichy wentyl.

---------- Post Zaktualizowany 11:06 ---------- Data pierwszego postu 11:03 ----------
Axial-Quiet 100mm DUO / 100 m3/h używał ktoś ? Może ktoś się wypowie
 
Ostatnia edycja:

mr.whitewidow

## King of the Road ##
Weteran
Rejestracja
Lis 4, 2014
Postów
3,280
Buchów
25
---------- Post Zaktualizowany 11:06 ---------- Data pierwszego postu 11:03 ----------
Axial-Quiet 100mm DUO / 100 m3/h używał ktoś ? Może ktoś się wypowie

yo, mialem zalozyc nowy watek ale podbije ten bo padlo to samo pytanie co chcialem zadac:) uzywal ktorys z was tego wenta axia-quiet 70-100m3 duo. W specce piszo ze na pierwszym biegu to tylko 22db czyli praktycznie jak moje wenty komputerowe...

rzeczywidcie jest tak cichy? Chce podpiac do noego oryg.filtr CAN 70-100m3 i raz na zawsze pozbyc sie niechcianego zapachu...
Ostatna odmiana afgan-skunk dawal ostro po nozdrzach..
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
yo, mialem zalozyc nowy watek ale podbije ten bo padlo to samo pytanie co chcialem zadac:) uzywal ktorys z was tego wenta axia-quiet 70-100m3 duo. W specce piszo ze na pierwszym biegu to tylko 22db czyli praktycznie jak moje wenty komputerowe...

rzeczywidcie jest tak cichy? Chce podpiac do noego oryg.filtr CAN 70-100m3 i raz na zawsze pozbyc sie niechcianego zapachu...
Ostatna odmiana afgan-skunk dawal ostro po nozdrzach..


Miałem inny model axial i był w k***e głośny i nie ekonomiczny :D w porównaniu do tego co mam teraz który jest 2x mocniejszy jest cichszy od tego axial co miałem więc jesli chodzi o te parametry moim zdaniem są zawyżane. Ale nie miałem tego modelu dokładnie.
 

mr.whitewidow

## King of the Road ##
Weteran
Rejestracja
Lis 4, 2014
Postów
3,280
Buchów
25
Generalnie to poszukuje jak najcichszego wenta do Filtra 70-100m3. Przejrzalem chyba wszystkie growshopy i ten axial wypadl (moim zdaniem) najlepiej tzn.jest maly,wydajny i cichy...a przynajmniej tak piszą..
wydaje mi sie ze na pierwszym biegu spokojnie da rade.

Polecicie cos jeszcze innego do mikro boxa0,16m2.
 
D

DarkMessiah

Guest
A myślałeś o jakimś diy? Zrób sobie z PC wentylatora 100m3/h rury jakiejś :)
 

mr.whitewidow

## King of the Road ##
Weteran
Rejestracja
Lis 4, 2014
Postów
3,280
Buchów
25
A myślałeś o jakimś diy? Zrób sobie z PC wentylatora 100m3/h rury jakiejś :)

oryginalny filtr już mam, muszę jedynie znaleźć odpowiednio wydajny i cichy wentylator


przed zakupem wenta chcę spróbować czy mój wiatrak komputerowy przepcha powietrze przez filtr CAN 70-100m3

z opisu allegro wynika, że ,,AAB Cooling Black Jet Fan 12 to wydajnie zaprojektowany wentylator z serii JET w którym zastosowano, aż 15 turbinowych łopatek Przepływ powietrza to aż 170m3/h, a poziom hałasu generowany przez śmigła kształtuje się w granicy 20,9 dB,

jestem ciekaw czy coś z tego bedzie, pewno nie ale jak nie zrobie experymentu to uja się dowiem:)

opisze pewno doświadczenie w swojej relce:

https://www.forum.haszysz.com/showt...DINAFEM-1xOG-Kush-1xAmnesia-uprawa-organiczna

póki co filtr z maty daje rade ale chcę użyć oryginalnego kupnego filtra i zobaczyć czy rzeczywiście niweluje zapach lepiej i skuteczniej.
 
Ostatnia edycja:

byle z fartem

Na pewno nie Pazdan
Weteran
Rejestracja
Cze 5, 2016
Postów
520
Buchów
52
yo, mialem zalozyc nowy watek ale podbije ten bo padlo to samo pytanie co chcialem zadac:) uzywal ktorys z was tego wenta axia-quiet 70-100m3 duo. W specce piszo ze na pierwszym biegu to tylko 22db czyli praktycznie jak moje wenty komputerowe...

rzeczywidcie jest tak cichy? Chce podpiac do noego oryg.filtr CAN 70-100m3 i raz na zawsze pozbyc sie niechcianego zapachu...
Ostatna odmiana afgan-skunk dawal ostro po nozdrzach..

Mam ten wentyl i gorąco polecam, szum powietrza był słyszalny, ale ja założyłem wytłumiony przewód wentylacyjny i jest cichutko, do tego mam filtr od kana ale tą większą wersje na 150m3, jeśli będziesz miał włączony komputer gwarantuje, że nie usłyszysz tego wenta( przynajmniej w takiej konfiguracji jak moja).

ps. jak go zobaczyłem to nie byłem przekonany, na wielkość jest jak słoiki od majezonu (mały), ale niech was to nie zwiedzie, niewielka cena za komfort !!!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół