nasiona marihuany

Kolejny raz zużycie prądu około 5000W

Wyszukiwarka Forumowa:

sztajmes

Member
Rejestracja
Lip 15, 2015
Postów
24
Buchów
0
Jak w temacie 5000W około 15 godzin na dobę co daje 2250kw na miesiąc zużycia. Sporo :-(
Dom jednorodzinny. Jak ewentualnie tłumaczyć zużycie nawet w żarcie dla ciekawskiego inkasenta skąd takie zużycie?
Prowadzę działalność więc mógłbym upozorować jakąś produkcję i prąd przepisać na działalność, ale jaką produkcję pozorować?
Mam 2 taryfy i oczywiśie nocna jest sporo tańsza i w wiekszej części właśnie ją bym chciał wykożystać, ale znowu pytanie jak w razie potrzeby tłumaczyć zużycie w nocy?

Wiem wiem puki płacę nikt nie powinien się do***ać, ale warto coś upozorować bo kiedyś się skończy pobór i wtedy energetyka napewno wpadnie sprawdzić co jest grane i warto byłoby mieć jakieś wytłumaczenie które jest racjonalne.
Proszę o ciekawe pomysły ;-)
 

RedLion49

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2016
Postów
608
Buchów
0
Grzejniki elektryczne, pralkosuszarki, klimatyzatory, zamrażarki, serwery . Wiele urządzeń bierze prąd.
 

sztajmes

Member
Rejestracja
Lip 15, 2015
Postów
24
Buchów
0
Grzejniki elektryczne, pralkosuszarki, klimatyzatory, zamrażarki, serwery . Wiele urządzeń bierze prąd.

Ok ja to rozumiem, że urządzenia które wymieniłeś to już sporo, ale przy tym poborze o którym piszę rachunek będzie wynosił około 1400zł miesięcznie więc to naprawdę nie jest mało. A biorąc pod uwagę fakt, że chciałbym ze względu na cenę większość pociągnąć w nocy na niższej taryfie tłumaczenie o zamrażarce czy serwerze trochę jest chybione.
Jak będzie potrzeba to rozłożę zużycie na całą dobę i wtedy jest inna bajka.
Mimo wszystko dzięki za pomoc bo każdy pomysł przyjmuję z wielką wdzięcznością ;-)
 

jaknietytokto

New member
Rejestracja
Kwi 15, 2017
Postów
3
Buchów
0
W jakiej dziedzinie prowadzisz działalność (ogólnie)? Może to nam coś podpowie jaki wykręt Ci doradzić...
 

sztajmes

Member
Rejestracja
Lip 15, 2015
Postów
24
Buchów
0
W jakiej dziedzinie prowadzisz działalność (ogólnie)? Może to nam coś podpowie jaki wykręt Ci doradzić...

Działalność nie związana z poborem prądu w żaden sposób :p
W kwestii działalności to pomyślałem, że mógłbym poszerzyć zakres o produkcję kupić jakąś maszynę która to do pracy potrzebuje spore ilości prądu i po prostu postawić w wolnym pokoju. Z tym, że pasowałoby żeby produkcja nie była hałaśliwa bo sąsiedzi nie będą nic słyszeć co da im do myślenia.
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Jak płacisz rachunki to nic sie nie mart
Niestety pobór pradu musisz mieć stały tzn jedno światło gaśnie inne sie zapala, nie bądź sknera i liczykrupa bo zaoszczędzisz 300zł na miecha a wystartujesz od 3 lat jak cie ***ną.
Prowadzisz działalność, faktury idą na firme, działasz...
 

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
Piec do wypalania ceramiki - duża moc. Takie hobby masz... Piec jest tańszy niż zakup serwerów bo piec to tylko grzałka w obudowie. Praca nieregularna i też wielogodzinna.
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
Ok ja to rozumiem, że urządzenia które wymieniłeś to już sporo, ale przy tym poborze o którym piszę rachunek będzie wynosił około 1400zł miesięcznie więc to naprawdę nie jest mało. A biorąc pod uwagę fakt, że chciałbym ze względu na cenę większość pociągnąć w nocy na niższej taryfie tłumaczenie o zamrażarce czy serwerze trochę jest chybione.
Jak będzie potrzeba to rozłożę zużycie na całą dobę i wtedy jest inna bajka.
Mimo wszystko dzięki za pomoc bo każdy pomysł przyjmuję z wielką wdzięcznością ;-)

to jest bardzo mało, jak płacisz to się nie martw :) są firmy co tyle w kilka minut zjadą i co myślisz że dzień w dzień mają kontrole?
 

ja złodziej

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2017
Postów
65
Buchów
0
to jest bardzo mało, jak płacisz to się nie martw :) są firmy co tyle w kilka minut zjadą i co myślisz że dzień w dzień mają kontrole?

ta jasne tylko to są firmy przez duże F a nie jednososobowa działalność w domu
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
ta jasne tylko to są firmy przez duże F a nie jednososobowa działalność w domu

niekoniecznie, możesz mieć kopalnie BTC, farmę do renderowania 3D, hosting albo możesz wykonywać obliczenia które mocno obciążają twój sprzęt który pożera tysiące W na godzinę :)
 

ja złodziej

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2017
Postów
65
Buchów
0
pewnie że tak tylko trzeba by to ogarnąć gdzie w razie W
stoja jakieś stare deskopy i kopią walute nikt tam nie będzie zaglądał co siedzi w środku
 

motylanoga

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2013
Postów
279
Buchów
0
Takie pier**lenie, już widzę jak wszystkie służby biegają po domach bo zjadasz za dużo energii. Według mnie raz - rozłożyć pobór na cały dzień lub prawie cały i płacić na czas, inkasenta gówno obchodzi twoje zużycie jak załatwisz go szybko i traktując jakby chciał ci coś zapie****ić to pomyśli że jesteś wredny chu*ek i tyle :p a jakie urządzenia konsumują ta energię gówno może kogokolwiek obchodzić. 5!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół