nasiona marihuany

DNX PRESENTS - ANANSY Z HASZYSZOWEJ KLASY - 14 x pineapple express 1#2 - G13-labs -2 x 234W LED COB CITIZEN CLU058 + GAVITA PRO E 300/660W

Wyszukiwarka Forumowa:

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Bardzo łądnie idzie.. Widze ze lampa led zawieszona dość wysoko.. czytałem ze wlasnie ledy musza byc wysoko... dla tego w moim przypadku to raczej slabe rozwiazanie.. chyba ze bede miał niskie rosliny...

Zalezy od ledow jakich zastosujesz i czy bedzie na nich optyka. U mnie tak jest plus gavita po srodku i nie ma sensu nizej ich wieszac.
Pod cxb bez soczewek trzymalem ledy znacznie nizej nad roslinami.
Wszystko to sprawa indywidualna. Jesli nie uzyl bym soczewek byly by blizej roslin.
Spectro zaleca trzymac swoje ledy od 100cm do 50 cm max i tak do konca jechać uprawy.
Zreszta dobrze widac jak masz za nisko ledy to rosliny sa o wiele nizsze i zbite u dolu.
 

El'SkuniroLegalizo

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2011
Postów
268
Buchów
1,146
fajne oswietlenie masz :) i podejscie do tematu na luzaku. dlaczego nawozy padly na shoguna? czekam na koncowe foty pozdrawiam
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
fajne oswietlenie masz :) i podejscie do tematu na luzaku. dlaczego nawozy padly na shoguna? czekam na koncowe foty pozdrawiam

Za kazdym razem testuje inne suple dla roslin i tym razem padlo na shoguna.
Kolejne biore cyco pod lupe i odpalam juz w czystej hydroponice uderzam juz w uprawy bezglebowe.
Oswietlenie daje rade ;)
 
L

Lansky

Guest
Nie martwisz sie troche o tempe wody w nastepnych projektach ? W sensie mam na mysli pure hydro:)
 

aj2ak

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2016
Postów
491
Buchów
0
A Jaki system hydroponiki wybrałeś?.. będziesz do nich wykorzystywał drippery czy to raczej DWC?
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Siemacie
Z temp nie powinno byc problemu pod samym ledem. Gavita bedzie musiala zostac wyłączona bo wtedy bez chillera by sie nie obeszło.
Skrece 3ci blizniaczy panel na citizenach ( 234w) i mysle ze ladnie bedzie boks doswietlony oraz temp w rezie powinna nie przekroczyc 20-22 *
Na flo zostana dopalone panelami stb gold. Jeden ktory wygrałem w konkursie (jeszcze raz dziex za glosy) a drugi taki sam dokupie i powinno byc cacy.

System bedzie to troche podkrecona wilma ;) ale wszystko w swoim czasie.
Mialo byc dwc i nawet ogarnalem zbiornik ale przy jego objetosci i zastosowaniu mocniejszej pompy powietrza podczas nocy bylo uciazilwe bo growroom jest moj na pietrze a podlga w piz*e cienka i przenosi na cala.chate. Druga sprawa ze przypalowo.
Potrzebowal bym to maksa wyciszyc i bede nad tym pracowal.
A ze wakacje tuż tuz i malo bedzie czasu na zagladanie do krzakow wiec postawilem wilme.
Zamomtuje tylko okregi jakies do podlewania zamiast tych dripperow wilmowych oraz dam dwie pompki do zbiornika dodatkowo.
Jedna z kolkami napowietrzajacymi pozywke oraz druga bedzie mieszala ustana pozywke
Obie na timerze beda sie tylko zalaczaly podczas sesji podlan.
 

aj2ak

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2016
Postów
491
Buchów
0
Nie wiem czy sledzisz tego Pana na youtube ale jeśli Lubisz dłubać w ledach to to może byc przydatne:
https://www.youtube.com/watch?v=e0OPv7CfI3s
Dodanie deep red na okolo 10-15 minut po zgaszeniu światła może skrócic caly flo nawet o 5 dni.. Niewiem czy to tez działa przy HPS czy tylko przy led..
Hps ma troche czerwoną barwe wiec moze to juz az tak nie wplywa.. calkiem fajny i tani sposob a można zaoszczedzic troche czasu..
Pozdro
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Nie wiem czy sledzisz tego Pana na youtube ale jeśli Lubisz dłubać w ledach to to może byc przydatne:
https://www.youtube.com/watch?v=e0OPv7CfI3s
Dodanie deep red na okolo 10-15 minut po zgaszeniu światła może skrócic caly flo nawet o 5 dni.. Niewiem czy to tez działa przy HPS czy tylko przy led..
Hps ma troche czerwoną barwe wiec moze to juz az tak nie wplywa.. calkiem fajny i tani sposob a można zaoszczedzic troche czasu..
Pozdro

Wiesz co na te redy dodalem ostatnio na jeden panel. Jedna byla strona pod cobami a druga wspomagana deep redami. Roznicy nie bylo kompletnie ani w indukcji oraz budowy kwiatostanow. Roboty przy dodaniu redow jest od cholery a wyniki jak dla mnie mizerny.
Moze za malo ich zastosowalem bo tylko kilkanacie szt. Dlatego odpuscilem temat i barwa 3500k wedlug mnie spisuje sie ok.
Teraz jak mam gavite nie potrzebami mi żadnych redow bo barwa jest wystarczajaco czerowona i nawet pochlania te 3500k a swiecie tylko 400w na ta chwile.

Jedynie jak odpale hydro to zamienie gavite na 2 x stb gold zeby nie bylo cyrku z temp.
Ewentualnie kupie chiller bo tez o tym mysle poniewaz przechodze totalnie na bezglebowe uprawy.
A przy zastosowaniu kolejnego panelu moze byc roznie i musze byc przygotowany na wszystko.

Czas pokaże i wszystko wyjdzie w praniu.
Pzdr
 

aj2ak

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2016
Postów
491
Buchów
0
A tak z ciekawosci to co to jest za oswietlenoe te STB Gold?
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
No ledy od naszego forumowego doktorka. Nie chce robic reklamy wiec wpisz w google i zobaczysz co za swiecidla.
Poza tym dopiero bedzie to dziewiczy projekciki pod nimi jako uzupelnienie a tez chce zobaczyc jak sie spisuja.
Planach mam dws takie panele pomiędzy moimi cobami.
 

El'SkuniroLegalizo

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2011
Postów
268
Buchów
1,146
o kurde dopiero ogarnelem ze masz tego pinejpla ktorego ja mialem :d palonko jest z niego super :thumright: wyciagaly sie malo po przelaczeniu nie?
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
o kurde dopiero ogarnelem ze masz tego pinejpla ktorego ja mialem :d palonko jest z niego super :thumright: wyciagaly sie malo po przelaczeniu nie?

Ogolnie jakos bardzo nie wyciagnely sie. 3 szt pineaapple#1 najbardziej bo wszystkie #2 niewiele . Od dzis zaczynamy zabawe bo wjezdza pk warrior :D
 

aj2ak

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2016
Postów
491
Buchów
0
Z tym ze tutaj nie chodzi aby te swiatło wspomagać deep redami a po wyłączeniu lamp przez 10-15 min świecic im tylko czerwonym światłem co daje sygnał roslinie ze juz bedzie ciemnia i żeby zaczynala wszystkie procesy ktore dzieja sie w fazie ciemni. Po zgaszeniu światła roślina potrzebuje ponad godzine aby sie przestawić na ta własnie faze.. Czyli właczajac ta barwe czerwona zaoszczedzasz dziennie okolo godziny czasu.. i w przeciagu tych powiedzmy 8-9 tyg flo wychodzi cos kolo 4-5 dni.
Własnie ten koles z youtuba testował to wiele na tych samych odmianach i zawsze jest różnica.. Nie musi być to wielki panel... wystarczy ze 3 diody na taki box jak moj.. u ciebie mysle ze po 3 diody na strone...
Wspomaganie swiatła redami to zmiana barwy światła i nic poza tym... tutaj chodzi o danie roslinie sygnaluy ze juz jest noc. sam pomysle o czyms takim :).. ale musze pouczyc sie jak to polaczyc itp..
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Mialem zerknac na linka ale czasu nie mialem. Dzis przysiade i zerkne dokładniej. Ja moge w gavicie ustawic wschody i zachody słońca ( 30 min)
Tylko potrzebuje kontroler a narazie inne wydatki. Ale moge zrobic test i skrecac same ledy i zostawiac gavite przez ostatnia godzine.
Przetestuje to co mowisz bo ciekawi mnie temat i zobaczymy jak to sie ma w praktyce.
Pzdr
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół