nasiona marihuany

Gleba na 2017

Wyszukiwarka Forumowa:

Qwhy

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2013
Postów
47
Buchów
0
Siemanko, pod ten sezon chcę się już trochę bardziej profesionalnie przygotować do uprawy i muszę zrobić jakąś dobrą mieszankę gleby żeby fajnie to wyszło. Sadzić będę najprawdopodobniej w workach, ew. w wiadrach, zobaczymy jeszcze. Myslałem by moja mieszanka wyglądała mniej więcej w ten sposób:
Worek ziemi uniwersalnej najlepiej w okolicach ph 6-6,5 i dużej ilości azotu
Wermikulit w ilości około 5-10% całej mieszanki
Trochę włókniny kokosowej
Wapno dolomitowe
Do wykopanego dołku na dno wrzucam kamienie (ew. keramzyt).
Do okoła sypię slimakolem i zostawiam na spocie mocz w puszkach oraz gałęzie róży by odstraszyć sarny i dziki (ostatnio jednego krzaka mi zjadły...)
Słyszałem jeszcze że dobrze użyć trochę odchodów kurczaka by podnieść temperaturę swojej gleby w chłodnym klimacie (można zastosować przy pełnych sezonach a przy automatach odpuścić) oraz mączkę kostną, co na ten temat możecie mi powiedzieć? Z góry dzięki i widzimy się na fotorelacji wkrótce
 
Ostatnia edycja:

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
Ziemie ze sklepu wymieszaj ze spotowa, dodaj dolomitu, kurzaka i maczki i gra, kurzak nie jest gorący, końskie i chyba owcze. Za dużo jak wladujesz to tez nie dobrze, zrób gnojówkę z pokrzyw albo kup jakiegoś humusa up czy cus. Perlit wymieszaj z gleba a keramzytem to kwiatki podsyp
 

Qwhy

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2013
Postów
47
Buchów
0
Generalnie chodzi o to że chcę sprawdzić jak krzaki rosną w ziemi mieszanej ze spotowa a jak w ziemi robionej specjalnie pod krzaki bez mieszania z tą na miejscu, więc robienie gnojówki z pokrzywami itd. mogę przetestować na jednym czy dwóch krzakach, ale wolał bym żeby to wszystko było kontrolowane z konkretnymi ilościami

Myślałem żeby w tych kupowanych pod automaty zrobić tak:
Pod 10 automatów 150l mieszanki gleby:
20% Perlitu - 30l
10% Wermikulitu - 15l
1kg Guana nietoperzy (może część bezpośrednio do gleby a część do podlewania, jeszcze zobaczymy)
2kg dolomitu
Kilka garści mączki kostnej
Dopełnić ziemią sklepową z przewagą azotu czyli koło 100l

Dobrze rozumuję? Coś zmienić? Będzie potrzebna azofoska jak daję mączkę i guano?
 
Ostatnia edycja:

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
Żadnej azofoski :) dolomitu sie daje lyzke dtolowa na litr wiec nie wiem jak wagowo wyjdzie. Pozdro
 

Qwhy

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2013
Postów
47
Buchów
0
Wiem właśnie, jakoś szukałem proporcji z tym dolomitem i wyszło mi właśnie jakieś 1,5kg na 150l, chyba nic nie po***ałem. Ok czyli nie kupuje azofoski w takim razie. Jeśli reszta się zgadza to taką mieszankę powoli będę kompletował ;)
 

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
Maczka ma 14% azotu a guano chyba na flow jak dobrze kojarzę. Możesz tez zrobic gnojówkę z pokrzyw na wega a na flow na leniwca skorki zmielone z banana dają kopa jak ch*j no i powoli sie rozkladaja :) tylko pamiętaj bo maczka tez dlugo sie rozkłada.
 

Qwhy

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2013
Postów
47
Buchów
0
Guano można stosować na 2 sposoby, albo dodać bezpośrednio do ziemii i wtedy roślina to sobie powoli pobiera, albo podlewać podczas flo co jakies 2 tygodnie, ja wybieram opcję do ziemii raczej, myślę że bardzo fajnie użyźni glebę :) Mączki nigdy nie używałem, ale myślę że nie będzie z nią problemu, co do gnojówki to tylko na próbę w jednym z krzaków, ogólnie staram się sprawdzić na paru krzakach różne sposoby uprawy by wiedzieć co działa a co nie, więc w jednym pewnie zrobię gnojówkę i zobaczymy jak wyjdzie ;)
 

bioled

New member
Rejestracja
Sty 28, 2016
Postów
4
Buchów
0
:harvest:W zeszłym roku robiłem taka mieszanke- na 160l ziemi 5,5-6 pH dawałem garść azofoski, garść dolomitu, rozdrobnione kostkę kokosowa, hydrożel ale z nim bym uważał, zależy od miejscówki, żeby roślina nie miała za dużo wody, i taka mieszanka odstala sobie 2tyg, w tym kielkowalem i do końca bez niczego doszły piękne rosliny. Ale w tym roku zamiar jest taki, żeby nawozić naturalnie:harvest:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół