nasiona marihuany

Piwo thc czy waszym zdaniem można uzyskać taki twór?

Wyszukiwarka Forumowa:

king of bongo

Well-known member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
572
Buchów
6
Witam

Szanowni piwowarzy czy waszym zdaniem idzie uzysakć piwo thc?


Chciałbym zabrać się produkcję własnego piwa od dawna ciekawi mnie ten temat.

Mam trochę popcornu który chciałbym wykorzystać do stworzenia konopnego piwa.

Dylematy:

1. Drożdze piwne do 12 % (czym słąbszy alko tym mniej thc przejdzie)

2. Kiedy dodawać tzw. popcorn po fermentacji burzliwej?

3. Gąsior 10 L ile waszym zdaniem, wrzucić popcornu?


Chciałbym poznać opinie osób, które eksperymetowały z alkoholem i thc. Czy taki trunek jest możwliy do uzyskania?

Do tej pory robiłęm nalewki thc i na świerzym zielu intrakt.


Co sądzicie o takim pomyślę proszę o opinie osoby, które z produkcją piwa miały już doczynienia :)
 

Ciasto

Murzynek
Rejestracja
Mar 26, 2017
Postów
325
Buchów
0
Po mojemu kolego to robisz coś na zasadzie Green Dragona :)
 

king of bongo

Well-known member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
572
Buchów
6
Po mojemu kolego to robisz coś na zasadzie Green Dragona :)

W przypadku green dragona przeprowadza się tylko, zwykłą maceracje.

Natomiast przy produkcji piwa czy wina zachodzą rózne procesy itp. więc pole do popisu jest znacznie większe dlatego pytam kiedy włączyć do gry konopie, aby nie stracić porządanych właściwości :p
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Pytaj Brata Mariana...
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
nie pytany sam się wtrącę ;)
osobiście nie robiłem, ale czytałem i zgłębiałem temat. Można warzyć piwo na konopiach tylko dla aromatu.
Nawet jakby dodać do piwa green dragona to THC się wytrąci. Krzywa rozpuszczalności THC w alkoholu w zależności od stężenia jest taka że poniżej 40% znacząco spada
 

king of bongo

Well-known member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
572
Buchów
6
nie pytany sam się wtrącę ;)
osobiście nie robiłem, ale czytałem i zgłębiałem temat. Można warzyć piwo na konopiach tylko dla aromatu.
Nawet jakby dodać do piwa green dragona to THC się wytrąci. Krzywa rozpuszczalności THC w alkoholu w zależności od stężenia jest taka że poniżej 40% znacząco spada


Tak też myślałem, że o stężenie alko się rozchodzi... bo kiedyś nie miałem spirytu i zrobiłem green dragona na wódce i moc była znacznie słabsza niż zazwyczaj.

Dzięki bracie Marianie widzę, że życie klasztorne Ci słuzy :p
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
Dzięki bracie Marianie widzę, że życie klasztorne Ci słuzy :p
Ora et Labora
Ze wszystkiego można wynajdować przydatne informacje. Skoro tak jest, że wraz ze spadkiem % alkoholu wytrąca się krystaliczne THC to można się pobawić w alchemika i rozcieńczając wodą green dragona zebrać osad i uzyskać 100% THC :)
Chyba że inne canabiole też się wtedy wytrącają.
 

king of bongo

Well-known member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
572
Buchów
6
Ora et Labora
Ze wszystkiego można wynajdować przydatne informacje. Skoro tak jest, że wraz ze spadkiem % alkoholu wytrąca się krystaliczne THC to można się pobawić w alchemika i rozcieńczając wodą green dragona zebrać osad i uzyskać 100% THC :)
Chyba że inne canabiole też się wtedy wytrącają.

Ciekawie piszesz, masz jakieś teksty, zródłowe o warzeniu piwa? Jakąś ksiązka godna polecenia?

Ps. Muszę to rozkminić, z tymi kryształkami thc i wytrąccaniem
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
Ciekawie piszesz, masz jakieś teksty, zródłowe o warzeniu piwa? Jakąś ksiązka godna polecenia?

Ps. Muszę to rozkminić, z tymi kryształkami thc i wytrąccaniem

Monsignore co chcesz wiedzieć Pan o warzeniu piwa: w jakiej epoce, czy technologicznie o procesach biotechnologicznych, czy o stylach historycznych, czy o kulturze piwa w kulturze...
 

king of bongo

Well-known member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
572
Buchów
6
Dopiero od nie dawna zgłębiam temat, piwowarstwa, także proszę o wyrozumiałość!


Może jakaś ksiązka dla laika, o podstawach warzenia? Napisana przystępnym zrozumiałem językiem czy coś w tym stylu?

Jakieś podstawy mam, po prostu doszedłem, do wniosku, że lepiej robić samemu. Taniej wychodzi i można mieć sporą frajdę przy produkcji :)

Ps. Ewa Szykulska w Hydrozagdce to była szprycha pierwsza klasa :p
 

king of bongo

Well-known member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
572
Buchów
6
Dzieki za polecenie ciekawych stron :) zabieram się za zgłebianie wiedzy w tej dzidzinie.
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
wspaniała zajawka :) można w warunkach domowych sklonować dowolne piwo świata :)
Jest troche jak z angielskim- łatwo nauczyć się podstaw, a potem odkrywa się że jest tyle niuansów do poznania że człowiek im więcej wie tym bardziej się dowiaduje czego jeszcze nie wie :)
wg mnie priorytet to
-zadbać o czystość i sterylność sprzętu po warzeniu, wszystko co ma kontakt z brzeczką przed zadaniem drożdży,
-zainwestować w chłodnicę zanurzeniową żeby szybko schłodzić,
-zapewnić odpowiednią dla danego szczepu drożdży temperaturę,
-do cichej fermentacji używać balonu szklanego wypełnionego pod korek.

w razie czego służę pomocą, najlepiej na wątku przyklejonym https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?96234-Warzenie-piwa-z-procesem-zacierania-słodu
 

king of bongo

Well-known member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
572
Buchów
6
Jeszcze raz dzięki za wszelkie rady. Widzę, że jesteś poziom ekspert w tej dziedzinie :)

Chciałbym belgijskie piwa sklonować w smaku, lubię i posmak, a cenowo w naszym kraju są drogie niestety...


Na pewno w tym wątku pojawią się nie bawem, jakieś posty ode mnie. Na ten czas mam trochę pytań, ale najpierw spróbuje poczytać to co poleciłeś, żeby nie wyjść na kompletnego laika.

Sterylność wszędzie jest ważna, robiłem grzyby Psilocybe więc wiem co jest grane :p
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
Chciałbym belgijskie piwa sklonować w smaku, lubię i posmak, a cenowo w naszym kraju są drogie niestety...
Jak kraść to miliony, jak kochać to księżniczki :) najwyższa półka światowego piwowarstwa, szacuneczek, też moje ulubione :)
tu akurat najważniejsze są drożdże płynne odpowiedniego szczepu, żadnych półśrodków z suchymi bo to nie będzie to.
Szczęśliwie można już kupić drożdże polskiej firmy Fermentum Mobile, u mnie pracują "FM 25 klasztorna medytacja" i jestem całkiem zadowolony. Z drożdżami jest jak z genami w konopiach, tylko że od warunków im zapewnionych uzyskuje się różne profile smakowe.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół