nasiona marihuany

Mak, chmiel i co tylko wpadnie w łapy!

Wyszukiwarka Forumowa:

MonsterJoint

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2016
Postów
139
Buchów
0
[31.3.2017]
[Wpis 1, dzień 1]
Witam wszystkich


Tak jak w temacie, można wyczytać, zaczynam właśnie zabawę z nowymi roślinami.
Zamówiłem tyle nasion, tylu różnych gatunków, że sam się już pogubiłem w tym wszystkim :D

Na chwilę obecną z ziemi gramoli się mak lekarski. A przynajmniej mam nadzieję, iż jest to właśnie lekarski mak. Wszystkie nasiona zamówiłem z Chin za dosłownie grosze, dlatego też nie mam pewności co tak naprawdę otrzymałem, ale to się zobaczy z czasem :D

Do ziemi trafiły:
-Mak Lekarski
-Papryka Carolina Reaper
-Chmiel Zwyczajny
-Karłatka Niska (prezent ze sklepu)
-Dwa noname, ponieważ sprzedawca zapomniał podpisać nasion, nie zostawiając ŻADNEJ wskazówki chociażby od którego sprzedawcy to może być :zjarany:

Do tego wszystkiego jeszcze dojdzie WIELE różnych roślin, jak np.
-Magiczny owoc - Synsypal Słodki
-Datura Stramonium - Bieluń dziędzierzawa
-Mimosa Hostilis


Miałem również nasiona Lulecznicy Kraińskiej, ale gdzieś się zapodziały. Już są kolejne zamówione, bo skoro kupiłem 25l specjalnej ziemi za 30zł, to już ta złotówka na nowe nasiona mnie nie zbawi :D

Aktualnie moje nowe pociechy nie prezentują się powalająco, ale wystarczy trochę poczekać!

Jeszcze nie wiem co ile będę aktualizować Fotorelkę, zobaczymy jak szybko będą rosnąc maluchy [/SIZE]:harvest:


Tak więc czas na zdjęcia:


[Otrzymana dzisiaj ziemia]


[Nowy, dziś wrzucony do wody mak. Poprzednie nasiona siedziały około 10 dni, zanim ożyły]


[Dziś zasadzone nasiona]



[No i mak, który trafił do ziemi już około 3 dni temu i dzisiaj rano się pokazał światu :D]




Czas pokaże czy to faktycznie nasiona, które zamawiałem, a na chwilę obecną pozostaje nam jedynie podziwiać dzieło natury!

Do zobaczenia i do usłyszenia!


Serdecznie również zapraszam na moją fotorelację, gdzie można podziwiać dziewuszki widoczne w tle:
https://www.forum.haszysz.com/showt...ison-AK47-plus-gratisy!&p=1606689#post1606689
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
chmiel chcesz uprawiać dla samej uprawy, czy dla szyszek?
Generalnie nie stosuje się w rolnictwie namnażania z nasion tylko z szobrów, odkładów bryły korzeniowej. Uważaj bo to roślina bardzo plenna i rozrastająca się w ogrodzie.
 

MonsterJoint

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2016
Postów
139
Buchów
0
chmiel chcesz uprawiać dla samej uprawy, czy dla szyszek?
Generalnie nie stosuje się w rolnictwie namnażania z nasion tylko z szobrów, odkładów bryły korzeniowej. Uważaj bo to roślina bardzo plenna i rozrastająca się w ogrodzie.

Miło byłoby zebrać trochę szyszek, od dłuższego czasu szykuje się do ważenia piwa, a własny chmiel świetnie by do tego pasował, aczkolwiek na początek chcę zobaczyć jak to wgl. rośnie.
Zamierzam sprawdzić czy w moich warunkach (chce wystawić na balkon i dać mu się wspinać po barierkach) będzie się dobrze czuć. Będzie siedzieć w doniczkach, więc nie powinien się przenieść na inne wystawione rośliny.
W razie czego niedaleko mnie są olbrzymie (wielohektarowe) uprawy chmielu, wiec skoczyć zaiwanić trochę bryły korzeniowej nie jest problemem, zarówno dla mnie, jak i dla właściciela :D

Chciałem również zobaczyć czy nasiona kupowane z Chin są cokolwiek warte, dzisiaj pierwszy chmiel mi wyskoczył z ziemi, więc zapowiada się nieźle :yeahh:

Podejrzewam, że rozrasta się podobnie co mięta, miałem kiedyś w ogródku, to faktycznie, w ciągu roku z 1 m2 potrafiło się zrobić tego z 10m2... A potem się męcz z tymi korzeniami, masakra :)

Edit: Jeden z noname'ów to na 99% kocimiętka -Nepeta cataria.
 
Ostatnia edycja:

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
W razie czego niedaleko mnie są olbrzymie (wielohektarowe) uprawy chmielu, wiec skoczyć zaiwanić trochę bryły korzeniowej nie jest problemem, zarówno dla mnie, jak i dla właściciela :D
Zdecydowanie nie powinno być problemem- chmiel co roku się okopuje żeby usunąć nadmiar, więc najprawdopodobniej wywala szobry :) Nie pamiętam tylko czy okopuje się na wiosnę czy jesienią, ale chyba jesienią. Sadzi się szobry najczęściej jesienią, ale można i wiosną.
 

MonsterJoint

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2016
Postów
139
Buchów
0
[9.04.2017]
[Wpis 2, dzień 10]


Już się przyzwyczaiłem do trybu konopi tj. wstajesz każdego dnia i wyglądają inaczej :D
Tutaj przez 7 dni potrafi się nic nie zmienić! No ale taki urok natury :)


Tak więc jakie zmiany? Postaram się opisywać nazwami, żeby było łatwiej znaleźć interesujące informacje.


Mak lekarski (podobno olbrzymi)

Trochę dodatkowego maku poszło do wody. Bardzo ładna reakcja była tym razem, po kilku dniach naprawdę spore korzonki wychodziły. Wrzuciłem więc je do ziemi (wyciąłem w worku dziurę, ściągnąłem z wierzchu trochę wody, rozsypałem w miarę możliwości nasiona i zasypałem ziemią. Dopiero dzisiaj zauważyłem pierwsze oznaki, już się bałem, że wszystkie przepadły ze względu na niską temperaturę w nocy. A jako iż imprezowałem, zupełnie zapomniałem o nich... Ale jednak żyją! :jaraczz:
Mak, który wyszedł wcześniej, sam nie wiem czy rośnie, czy obserwuje świat i się zastanawia czy warto :D


Bieluń dziędzierzawa

Doszedłem do tego, jakie nasiona wcześniej trafiły do ziemi! Np. datura, jednak jak się okazało, żadne nasionko nie ożyło w wodzie, toteż z ziemi nie ma co liczyć, że wyjdą. Jednak dostałem parę dni później kolejne nasiona datury. Kilkanaście godzin po wrzuceniu do wody całkowicie się ożywiły, tak więc wrzuciłem do ziemi. (trafiły do tych plastikowych "kubeczków") Przyzwyczajony do ziółka już spisałem je na straty po 2-3 dniach, a tu dzisiaj, podczas podlewania ukazały się dwa maluszki! Chociaż to, nie zamierzam się odurzać bieluniem, więc ilość roślin, które wzeszły, nie rani mnie. Jednak nadal mam ponad 100 nasion datury! A jakbym chciał sobie trochę go skosztować, to zawszę mogę kupić nasiona i ich użyć, też się da :D


Chmiel zwyczajny

Jeden maluszek wyszedł z ziemi kilka dni temu i tak sobie teraz odpoczywa, zmęczył się chłopak <rotfl>
No ale chociaż jeden żyje, reszta nie wzeszła.


Tak więc na chwilę obecną wszystko inne się nie przyjęło (obstawiam felerne, tanie nasiona).
Przyszły również nasionka Mimosa Hostilis, które dzisiaj trafiły do wody.

A oto jak się prezentują!


[starszy mak]







[nowszy mak, krok po kroku co się z nim działo]








[Widać w kilku miejscach malutkie łodyszki!]


[Bieluń, niestety lampa flash nadała im biały kolor...]






[Chmiel]





Patrząc na ich tempo nie oczekiwałbym zbyt częstych update'ów :D
Ale mimo wszystko postaram się na bieżąco informować o wszystkim :)
 

MonsterJoint

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2016
Postów
139
Buchów
0
[14.04.2017]
[Wpis 3, dzień 15]


No i proszę, jednak coś się dzieje!

Mak jest wolny, ale bardzo dużą skuteczność ma w przypadku kiełkowania, także jestem zadowolony.

Bieluń podkręca trochę tempo, nasiona dobre, szybko się ożywiły w wodzie, a teraz ochoczo rozglądają się za słoneczkiem.

Papryka Carolina Reaper została przeze mnie spisana na straty. Ale jak się okazuje, niesłusznie! Wreszcie wychodzi! W tym czasie automaty już potrafią pokazać płeć :D

A chmiel jaki był, taki w sumie jest. Prawie nic się nie zmienił :)

Synsepal siedzi w wodzie i zero reakcji. Jutro wrzucam do gleby, może zachowa się tak, jak papryka i wyjdzie po jakimś czasie.

To samo dotyczy Mimosa Hostilis, zero reakcji, jednak jutro lądują mimo to w glebie.


Dostałem z Chin nowe nasiona i po świętach spróbuję się nimi zająć, a mianowicie:

-czarne róże (a podobno nie istnieją)
-drzewka bonsai
-truskawki olbrzymie
-i jakieś całoroczne truskawki.


Tak więc czas na zdjęcia:

[Starszy mak]


[Młodszy mak, jak grzyby po deszczu :D]



[Bieluń]







[Papryka]





[No i chmiel]



Tak się zastanawiam właśnie... Co ja zrobię z tym całym makiem?! :lol3:

No to do następnego :D
 

MonsterJoint

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2016
Postów
139
Buchów
0
[19.05.2017]
[Wpis 4, dzień 35]



Widać różnice! Wreszcie coś ciekawego mogę pokazać!

Wszystko ładnie poszło do góry. Żadnych problemów poza przesuszeniem. Zapomniałem raz podlać i trochę oberwały :freak:

Aktualnie mam w ogródku 4 różne roślinki:
-mak lekarski
-bieluń dziędzierzawa
-chmiel zwyczajny
-papryka Carolina Reaper

reszta nie wykiełkowała :)

Tak więc pozostaje dodać kilka zdjęć!


[Młodszy mak]



[Starszy mak, jeden padł od przesuszenia, ten żółty to chmiel, normalnie w sumie nie wygląda aż tak żółto :D]



[Bieluń dziędzierzawa]
]


[Bieluń dziędzierzawa oraz papryka]



No to na razie tyle. Raczej nic nowego sadzić już nie będę, chociaż kto wie, może uda mi się dorwać nasiona koki? :D

Z Jointem! :spalony:
 

Rush B

cyka blyat!
Rejestracja
Gru 17, 2016
Postów
282
Buchów
821
Panie ;d jak tam się ma mak ? ostatnio się tym zainteresowałem :p
 

MonsterJoint

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2016
Postów
139
Buchów
0

[19.06.2017]
[Wpis 5, dzień 57]



Przetrwało/wyrosło niewiele ponad już wcześniej podane:

Mak radzi sobie jakoś, chociaż liście robią mu się żółte, nie wiem co może być powodem, być może za mało ziemi, jakoś w przyszłym tygodniu, przesadzę wszystkie rośliny do większych doniczek.

Papryka. Rośnie ładnie, chociaż na liściach pojawiają się brunatne liście, być może również zbyt mało ziemi.

Chmiel wygląda uroczo, tylko nie ma się czego chwycić, po przesadzeniu na pewno coś dostanie :D

Bieluń dziędzierzawa chyba najlepiej sobie daje radę, żadnych problemów, tylko też potrzebuje czegoś do wspinania.

No to kilka zdjęć :)



[Młodszy mak]



[Starszy mak oraz chmiel]



[Na górze papryka oraz bieluń na dole :D]



Na razie to wszystko! po przesadzeniu będzie update :)

Z Jointem! :spalony:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół